Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Dokanałowe do ok. 150zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wiele już było tematów podobnych tematów do tego, więc przepraszam, że ponownie zatrącam wam tym głowę. Wyczytałem na forum, że wiele zależy od odtwarzacza do którego podłączymy nasze IEM, dlatego właściwie powstał ten temat.

Słucham głownie rapu, ale znajdzie się też miejsce dla trance i metalu (coś w stylu Metallica). Nie nazwałbym swojego odtwarzacza odtwarzaczem, gdyż właściwie jest on komórką... Mianowicie SE x8 :) Na forum głównie jest mowa o zimnych odtwarzaczach, a więc i ciepłych IEM do nich, lecz ja niewiele się znam na ciepłych/zimnych dźwiękach, nie wiem po prostu jak ta komórka gra. :) Muzyki bardzo bardzo często słucham, tak więc postanowiłem trochę zainwestować w słuchawki, gdyż przydałaby się jakaś jakość, skoro tyle ich będę używał :) Nie miałem nigdy w uszach dobrych słuchawek (no może poza sennkami cx280 brata, ale nie mogłem ich przetestować, bo miałem je w uszach jakieś 10-15 sekund), a chciałbym. :) Poprzednie słuchawki były do LG, czyli niemarkowe, tylko zwykłe kupione na allegro (dokanałowe z przejściówką). Pewnego razu kabel mi przestał po prostu łączyć, więc następnym wymogiem jest jakaś wytrzymałość tego kabla - nie chce najbardziej wytrzymałych, chce takie, które się za prędko nie rozpadną. Na forum ponadto trudno jest znaleźć dobre słuchawki dla mnie, ponieważ większość recenzji jest już przestarzała, tak samo jak i tematów :) Pomimo tych niedogodności znalazłem temat, gdzie nawet wyczytałem trochę, mianowicie czytałem o Xearsach TD III v2, aczkolwiek trudno je dostać w polsce. Wcześniej myślałem o nuforce ne-6, ale także niedostępne. Ponadto nie wiem jak będą się sprawdzały na mojej komórce. I tu wkraczacie wy :) Cena do ok. 150 zł, estetyka jako taka, bo na tym też troszkę mi zależy. Czekam na oferty.

 

Piona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xearsy odrzuć, jeżeli ważna jest wytrzymałość - one mają tendencję do szybkiego padania. Wytrzymałe i fajnie grające słuchawki to Brainwavz M1. Masz tam jeden z najlepszych kabli jakie montowane są w budżetowych słuchawkach (a i w sporej części drogich modeli są gorsze przewody) no i sama słuchawka jest tak zbudowana, że ciężko ją zakatować. Dźwiękowo to mniej więcej ten sam poziom co Xearsy czy E10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi dokanałowe Shure z dobrym basem (ilościowo) za 150 zł, a zaklaszczę uszami..

 

Sama X8 nie jest zbyt dobrym playerem. Brakuje w tym dźwięku jakiejkolwiek przestrzeni, czy też ładnego zejścia na niskich tonach. Słabo wybrzmiewa góra, co najwyżej średnie jakoś ujdą w rocku. Moim zdaniem nie ma co inwestować w słuchawki w tej cenie do tego telefonu. Myślę, że będziesz równie usatysfakcjonowany kupując PL11, czy też ostatnio chwalone Alphy. Sam używałem do niej PL30, lecz brakowało tam basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używałem do niej PL30, lecz brakowało tam basu.

To może E30? Słuchałem ich z X10 Mini (bebechy to chyba te same) i tragedii nie było (jak na X10 Mini bo ogólnie to gra lipnie, duża X10 małą nosem wciąga jeżeli chodzi o jakość dźwięku). Ba, nawet ciut zarysowany bas był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj je dostałem, jestem na etapie testowania tych słuchawek. Po zakupie z Comply T-400 (znajdują się w nowych zestawach), izolacja wskakuje na poziom wyżej względem pozostałych gumek z zestawu.

 

Audiofilem nie jestem i raczej szybko nim nie zostanę, bo nie umiem opisywać tego co słyszę, wiem za to jak to słyszę, a słyszę bardzo dobrze, z wcale nie gorszą izolacją, wręcz, byłem przekonany, że będzie o wiele gorzej. Miłe zaskoczenie. biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku, można poczytać na necie, co do izolacji, to właśnie mówią, że to jest największa wada M1, dlatego też, skupiłem się na tym. Grają świetnie, czysto, głośno i z odpowiednio mocnym basem, więcej nie napiszę, bo jestem w tym lajkiem ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności