Skocz do zawartości

TEAC WAP-2200 i jemu podobne - jak to ugryźć?


Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem natknąłem się na coś, co niebezpiecznie odpowiada mojej wizji audio domowego, czyli:

- odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego zripowanych do WAVE albumow CD oraz plików flac i mp3

- wyjscia analogowe i cyfrowe/optyczne do podłączenia obecnego zestawu (miniwieża Technics HD501) oraz rozwojowego sprzętu,

typu lepszy wzmacniacz i kolumny a w dalszej perspektywie zewnętrzny DAC

- sterowanie pilotem, playlisty, tagi i inne duperele

 

A teraz kilka pytań do Was forumowicze:

- czy znacie\używacie podobnych urządzeń spełniających powyższe wymagania, które moglibyście polecić?

- znalazłem też urządzenia typu "EGreat EG-M31B" - które kusi odtwarzaniem plików video, strumieni itp - nie znam się na bebechach więc

nie jestem w stanie stwierdzić, czy bedzie to równie dobrze odtwarzało audio jak opisany/przetestowany w poniższym wątku TEAC?

http://www.hi-fi.com.pl/PHPBB_2_0_6/viewtopic.php?f=1&t=18875

 

ciekaw jestem Waszej opinii na temat tego typu źródeł?

 

PS - do moderatora - nie mogłem zdecydować gdzie lepiej pasuje ten watek, tutaj czy do "co kupić" - ostatecznie umieściłem tutaj - jeśli dojdziecie do wniosku, że się myliłem to proszę o wyrozumiałość i przeniesienie wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na firmę Sonos. Niestety ich produkty mają pewne ograniczenia, ale dają też chyba więcej możliwości niż inne firmy.

 

Dla zobrazowania ich możliwości: Sonos.pdf oraz Sonos Bundle 250.pdf

 

Z czego ten pierwszy test jest napisany w strasznie irytującym mnie stylu językowym(sam nie wiem jak przez niego przebrnąłem), ale zawiera jakby więcej informacji. Choć te najpotrzebniejsze są zawarte w drugim, który polecam.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przypomnienie o SONOSie. Czytałem już troche o tym systemie. Ma wielkie możliwości, zwłaszcza jesli ktoś chce w ten sposób dostarczyć audio do wielu pomieszczeń (to system Multiroom) . Jednak ja szukam czegoś co da mi w jednym pomieszczeniu wygodę słuchania muzyki z twardego dysku (Sonos wymaga PC lub źródła dostepnego poprzez sieć) bez konieczności stałego podłączenia do sieci. Równiez cena SONOSa (koniecznego zestawu bez opcji wielu pomieszczeń, czyli sterownik i player) to około 3000PLN - dla mnie to za dużo (chciałbym w tej cenie zbudowac cały zestaw z głośnikami i wzmacniaczem). Dla porównania TEAC, o którym wspominam to kwota około 500-700 PLN, niestety trudno go dostać więc szukam równiez jakiejś alternatywy i próbuję dowiedzieć się jaka jest jakość dzwięku prezentowana przez tego typu urządzenia?

Rzekomo TEAC ma na wyjściu "bitperfect" co w połączeniu z DACem może grac bardzo dobrze.

Ciekawe co prezentuja inne (jakie?) urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dzięki za przypomnienie o SONOSie. Czytałem już troche o tym systemie. Ma wielkie możliwości, zwłaszcza jesli ktoś chce w ten sposób dostarczyć audio do wielu pomieszczeń (to system Multiroom) . Jednak ja szukam czegoś co da mi w jednym pomieszczeniu wygodę słuchania muzyki z twardego dysku (Sonos wymaga PC lub źródła dostepnego poprzez sieć) bez konieczności stałego podłączenia do sieci. Równiez cena SONOSa (koniecznego zestawu bez opcji wielu pomieszczeń, czyli sterownik i player) to około 3000PLN - dla mnie to za dużo (chciałbym w tej cenie zbudowac cały zestaw z głośnikami i wzmacniaczem). Dla porównania TEAC, o którym wspominam to kwota około 500-700 PLN, niestety trudno go dostać więc szukam równiez jakiejś alternatywy i próbuję dowiedzieć się jaka jest jakość dzwięku prezentowana przez tego typu urządzenia?

Rzekomo TEAC ma na wyjściu "bitperfect" co w połączeniu z DACem może grac bardzo dobrze.

Ciekawe co prezentuja inne (jakie?) urządzenia?

 

Witam!

Potwierdzam mam dwa odtwarzacze sieciowe firmy NOXON iRadio for iPod oraz dwa serii TEACa WAP-8500 i 8600.

Teac ma większe możliwości oba dodatkowo odtwarzają FLAC z tym że teac lepiej radzi sobie z gęstrzymi plikami i obsługuje pliki o roździelczości do 96khz natomiast noxon do 48khz. Oba mają wysokiej jakości brzmieniowo dźwięk na wyjsciu z tym że Teac ma po analogu wyjścia RCA natomiast NOXON wyjście na małego jacka stereo. Ogólnie oba grają bardzo przyjemnie a dodatkowo DAC na wyjściu dodaje ciepłej analogowej barwy.

TEAC w funkcjonalności ma przewagę na NOXONEM ze wzlędu na pilota z dotykowym dużym czytelnym panelem LCD.

Oba urządzenia są drogie ale jest to już naprawdę wyższa półka. WAP-8600 kosztuje około 2200 WAP-8500 można kupić używanego za około 1000-800 zł NOXON nowy około 800-900zł.

Ale polecam szukać używanego TEACa np. "padniętego" po złym upgradzie. W niemczech dużo takich sprzedają można za około 500 zł takiego wychaczyć. Przy pomocu konsoli Linuxowej połaczenia przez jtag można z flashować pamięć. Architektura systemowa takiego odtwarzacza jest oparta na linuxie jak w tradycyjnych routerach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności