Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Słuchawki studyjne do ok. 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Superlux HD-681 ? Przetwornik z AKG K240 MKII (one same kosztują właśnie w granicach 5 stów), albo model wyższy 668B, Senki HD380 Pro teraz kosztują chyba ok. 6 stów. A też są fajne, choć musiałbyś się osłuchać, mi osobiście te stosunkowo wysokie modele Sennheiser nie leżą, zresztą nie tylko mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senki HD380 Pro teraz kosztują chyba ok. 6 stów. A też są fajne, choć musiałbyś się osłuchać, mi osobiście te stosunkowo wysokie modele Sennheiser nie leżą, zresztą nie tylko mi.

mam sennheisery w pobliskim sklepie w cenie 400 złotych. niestety, został ostatni egzemplarz i pan mówi, że nie może mi dać go przetestować (zresztą - jak? ;) ). jeżeli kupiłbym sennki zostałoby mi jeszcze trochę pieniędzy na jakąś w miarę przyzwoitą kartę dźwiękową (można coś dołożyć), bo wiadomo, że takie słuchawki wymagają już lepszego źródła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superlux HD-681 mają ten sam przetwornik co AKH K240 MKII, można to znaleźć na sieci. Nawet design jest z nich zerżnięty ;) Senki byłby dobrą opcją za 4 stówy, do tego np Xonar DX/D1/a nawet DS, lub kupić jakiś tani AMP, ostatnio MxM był w giełdzie za 160zł idealny :) Co do 688B nie wiem czy mają przetwornik z AKG czy czegoś innego, ale tych 681 jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 380 Pro za 400 zł to pomyłka. To mają być zamknięte czy otwarte? Do czego będziesz ich używał?

czy zamknięte, czy otwarte - mi to kompletnie wisi.

 

zamierzam ich używać przy produkcji muzyki.

 

Chcesz produkować na słuchawkach? Trochę słaby pomysł. No ale jeżeli już został pomyślany, to powinieneś chociaż się określić jakiego brzmienia oczekujesz. Zamknięte dadzą więcej ciała w dole pasma, otwarte powinny być bardziej jasne i przestrzenne. Żadne z nich nie dadzą Ci nawet zbliżonego do realnego obrazu miksu, więc powinieneś posiłkować się czymś innym, najlepiej kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 380 Pro za 400 zł to pomyłka. To mają być zamknięte czy otwarte? Do czego będziesz ich używał?

czy zamknięte, czy otwarte - mi to kompletnie wisi.

 

zamierzam ich używać przy produkcji muzyki.

 

Chcesz produkować na słuchawkach? Trochę słaby pomysł. No ale jeżeli już został pomyślany, to powinieneś chociaż się określić jakiego brzmienia oczekujesz. Zamknięte dadzą więcej ciała w dole pasma, otwarte powinny być bardziej jasne i przestrzenne. Żadne z nich nie dadzą Ci nawet zbliżonego do realnego obrazu miksu, więc powinieneś posiłkować się czymś innym, najlepiej kolumnami.

kolumn niestety nie mam. właściwie to w ogóle nic nie mam. próbuję więc zacząć na razie od porządnych słuchawek (teraz mam Philipsy SHP2700 - monitorów za 500 złotych nie kupię). tworzę muzykę drum'n'bass toteż niskie pasma powinny być wyraźne. dlatego skłaniałbym się raczej bardziej ku słuchawkom zamkniętym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superlux HD-681 mają ten sam przetwornik co AKH K240 MKII, można to znaleźć na sieci. Nawet design jest z nich zerżnięty ;)

Design i owszem ale driver ? Pokaz nam te rewelacje prosze ;-) - o ile pamietam AKG dopiero co zaczelo uzywac 50mm z modelem K550.

Panowie poprawiajcie takie glupoty - prosze, albo poprawcie mnie o ile sam je prawie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczytał o jakichś ultrasone. o superluxach zapomnij, to nieporozumienie do takiej muzyki.

Ja bym właśnie polecił Superluxy. Są równe, a to jest główny wymóg sprzętu do miksowania. Być może gotowego miksu lepiej będzie się słuchać na basowych potworkach ale na etapie miksu najważniejsza jest liniowość odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności