Skocz do zawartości

Odtwarzacz do FLAC do 300zł + słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni ;P

Szukam odtwarzacza z priorytetem wyłącznie na jakość dźwięku. Jeśli chodzi o funkcje to wystarczy odtwarzanie flac ;) Radia nie słucham, dyktafonu nie używam, od filmów mam telefon, to samo ze zdjęciami ;) Słuchawki półotwarte, cena około 100zł. Jeśli to ma jakieś znaczenie to słucham właściwie tylko muzyki gitarowej: hard rock, metal, grunge, rzadziej trochę bluesa ;) Jestem dość zielony w temacie mini-odtwarzaczy, więc proszę was o pomoc ;)

Jak już pisałem stawiam wszystko na jakość dźwięku. Słucham tylko we FLAC'u i WAV'ie. Fajnie by było, gdyby miał trochę pamięci (8GB albo slot kart) i nienajgorszą baterię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że nie ostatni ;P

Szukam odtwarzacza z priorytetem wyłącznie na jakość dźwięku. Jeśli chodzi o funkcje to wystarczy odtwarzanie flac ;) Radia nie słucham, dyktafonu nie używam, od filmów mam telefon, to samo ze zdjęciami ;) Słuchawki półotwarte, cena około 100zł. Jeśli to ma jakieś znaczenie to słucham właściwie tylko muzyki gitarowej: hard rock, metal, grunge, rzadziej trochę bluesa ;) Jestem dość zielony w temacie mini-odtwarzaczy, więc proszę was o pomoc ;)

Jak już pisałem stawiam wszystko na jakość dźwięku. Słucham tylko we FLAC'u i WAV'ie. Fajnie by było, gdyby miał trochę pamięci (8GB albo slot kart) i nienajgorszą baterię ;)

 

pierwszy problem jaki tu widze to kwestia funduszy, wedlug mnie nie ma sensu wydawac 300zl na odtwarzacz i 100 na sluchawki, bo po prostu beda za slabe(odtwarzacz bedzie ok, a sluchawki jakby to..kupa) i swojej wymarzonej jakosci dzwieku tak nie otrzymasz.

drugi problem jest taki, ze nie napisales czego dokladnie oczekujesz od dzwieku, kazdy ma tutaj swoje osobiste wymagania nikt nie poda Ci jakiegos zestawu, bo akurat on lubi tak, Ty mozesz wolec inaczej i my musimy o tym wiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Najlepiej, by dźwięk był jak najbardziej wyrównany,ale w muzyce gitarowej mile widziana jest nieco wycofana góra (lub - jak kto woli - podbity dół i środek). Za to środek musi być jak najbardziej klarowny, bas głęboki ze względu na perkusję ;) Ja to tak postrzegam :)

 

Clip+ 2GB + karta 8GB SD(HC) by mnie wyniosły nie więcej jak 150zł, patrząc po cenach w sklepach ;)

Zostałoby 250zł na słuchawki.

 

Czytałem parę recenzji i dosyć ładnie się prezentuje ten Clip ;) Jednak niektórzy piszą, że jakość niezbyt dobra. Więc już sam nie wiem :/

Edytowane przez hbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacz wziąłbym Sansę Clipa+, sam niedługo będę kupował, ale do słuchawek nie pomogę, bo nie ja tu jestem ekspert, niedawno kupiłem AKG K 330, po 2h wygrzewania powiem szczerze, że podobają mi się bardziej niż a-JAYS Three, tylko trochę źle komponują się z moim Samsungiem Wave... Ale na komputerze to cud, kupiłem za 190 zł w iSpocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem parę recenzji i dosyć ładnie się prezentuje ten Clip ;) Jednak niektórzy piszą, że jakość niezbyt dobra. Więc już sam nie wiem :/

 

Sranie w banie, że tak się wyrażę. Nie jest to player z półki highendowej, ale spokojnie mógłby kosztować 200 zł i cena wciąż byłaby adekwatna do jakości dźwięku. To dobry odtwarzacz za świetne pieniądze, który dodatkowo można fajnie dostosować wgrywając Rockboxa.

 

@ o9d6 - za te AKG przepłaciłeś jakieś 40-50 zł, co zresztą jest normalne przy kupowaniu w iSpocie. Czasami zastanawiam się dlaczego ludzie kupują w takich sklepach, skoro w sieci można dostać wszystko znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ o9d6 - za te AKG przepłaciłeś jakieś 40-50 zł, co zresztą jest normalne przy kupowaniu w iSpocie. Czasami zastanawiam się dlaczego ludzie kupują w takich sklepach, skoro w sieci można dostać wszystko znacznie taniej.

 

Kupując tam byłem tego świadomy, ale w sklepie musiałbym zapłacić za wysyłkę +/- 10 zł, czyli wyszłoby 160 zł, teraz wychodzi, że przepłaciłem 30 zł, ale dlatego, ponieważ iSpot jest blisko mnie, a w razie gwarancji nie chce ich odsyłać i płacić za wysyłki, w przypadku a-JAYS Three za wysyłki zapłaciłem łącznie około 25 zł przez wysyłanie na gwarancję i na równo mnie wyszło, przy okazji mogłem sobie je obejrzeć czy wszystko jest ok i ogólnie wolę kupować osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Pytanko do założyciela post'u. Czy już coś ciekawego znalazłeś? Sam szukam zestawu w podobnym zakresie cenowym. Zastanawiałem się nad kupnem Clip+ 2G i słuchawki (koniecznie doki) Phonak Audeo 012 (akcesoria i dodatkowe filtry bym sobie dokupił). Chyba, że ktoś mi doradziłby coś innego w podobnym przedziale cenowym.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Audeo to najlepiej kup Cowona E2 - podobno świetny zestaw. Tylko problem z grajkiem jest taki, że nie ma wyświetlacza i ma mało pamięci - 4 GB maksymalnie. Podaj może czego oczekujesz od grajka. Clip + z Audeo to raczej nie będzie zbyt ciekawe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze, bo Clip+ już do mnie jedzie. Jakaś propozycja na inne słuchawki? Muzyka ogólnie popularna (to co jest na top listach), czasem poważna (głównie skrzypce). Większość czasu słucham gdy biegam.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności