Skocz do zawartości

Opcje Nagrywania?


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie mam maly problem, jak dotad nagrywalem tylko plytki 700MB i postanowilem nagrac 800MB czy znajdzie sie ktos kto raz a pozadnie nie zapominajac o czyms moglby napisac jakie nalezy ustawic parametry przy nagrywaniu zwyklych plytek tzn 650MB i 700MB a jakie parametry przy 800MB i 870MB? Nagralem 3 plytki 800MB i dopiero 3 ruszyla (kombinowalem z ustawieniami) ale i tak nie czyta mi plikow WMA nie mam pojecia dlaczego. Druga sprawa to to ze mam sciagniete z netu pliki a raczej jeden plik w ktorym jest zkonwertowana np cala plytka audio CD i nawet jak jest w formacie mp3 to rowniez ma problem z jego odczytem i nie rusza tego? a przy plikach WMA przeslakuje nie wyswietlajac rzadnego komunikatu?? Plytke nagrywalem dzis w nocy na predkosci x1, nigdzie mi sie nie spieszylo jak spalem :) a myslalem ze to spowoduje pewny zapis w celu unikniecia ewentualnych problemow jakie sie czasem pojawiaja w naszych playerkach? Prosze o pomoc szczegolnie o parametry ustawien nagrywania w przypadku zwyklych plytek i w przypadku overburning`u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99min mam nastawione, plytki powyzej 700MB oczywiscie nagrywam w DAO na overburning daje zezwolenie tuz przed nagraniem, juliet tez mam zaznaczone jak i ISO9660 (czy cos takiego) mam jeszcze watpliwosci co do funkcji na jaka sie napotkalem - 11=8+3 oraz 31 - nie wiem do czego to sluzy i czy ma to wplyw na nagranie plytki i jak, domyslam sie ze chodzi tu o dlugosci opisow utworow ale moge sie mylic. Wiec jak widzisz podstawowe funkcje zawsze mam ok , i nie zawsze nagram plytke tak ze mi chodzi w playerku, zawsze za ktoryms razem 3 lub 4 ruszy jak juz cos zmienie a najgorsze jest to ze nigdy nie wiem co zmienie a kolejny problem to taki ze bardzo czesto nie mam zgodnosci weryfikacji plyty po zapisie i tez nie wiem dlaczego, i nie ma tu znaczenia z jaka szybkoscia nagrywam bo ostatniej nocy nagrywala sie plytka x1 i byla wlasnie taka niezgodnosc i plytka juz nie ruszyla. W tejchwili korzystam z nagrywarki teac`a a w domu z lite-on`a i zawsze mam problem z tymi opcjami, wysterczy cos zmienic i juz jest. Co ciekawe zawsze za ktoryms razem szkoda mi juz plytki :) bo ile ich idzie do kosza to szkoda a mam dobre plytki bo albo oryginalne sony 700MB albo esperanza, stad moje zdziwienia i problemy....... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z nagrywaniem płytek powyżej 700mb, więc nie odpowiem ci na wszystko Oliver27, ale trochę dorzucę do tematu.

Nazwy 8+3 i 31+3 to dotyczy nazw plików (nie opisów utworów, bo to jest zakodowane w ID3 Tag - czyli w samym pliku mp3 - oczywiście można to sobie zawsze dowolnie zmieniać). To dotyczy samych nazw plików - czyli czy pozwalasz na nazwy dłuższe niż klasyczne 8 znaków

+ 3 litery roszerzenia. Jeśli to ustawisz, to program nagrywający przytnie ci wszystkie nazwy do 8 znaków, jeśli są dłuższe. To ewentualnie zapewnia zgodność ze starymi programami, które kiepsko obsługują długie windowsowe nazwy, zapewnia eleganckie odczytywanie w DOSie (bez jakiś nazwa~1 itp.) i ogólnie jest bardziej kompatybilne. Natomiast do zwykłych zastosowań daje się 31+3, co pozwala dawać nazwy dłuższe niż 8 znaków.

Sam Joliet to jakiś system zapisywania nazw - czym różni się od inych np. romeo - nie wiem, bo chyba nigdy nie testowałem. Jak dotąd zawsze używałem joliet.

W kilku innych miejscach na forum, gdzie ludzie pisali o nagrywaniu płytek do imp'ów pisali, że nagwyali z 1X prędkością. W nagrywaniu mam już długie doświadczenie i spotkałem się z taką regułą, że najlepiej nagrywać płytę z taką prędkością, z jaką prawdopodobnie będzie najczęściej odczytywana (reguła obowiązuje do jakiś 24x - bo szybszy zapis już zawsze pogarsz sprawę - więcej błędów się zapisuje i potem mechanizm kortekcji musi się więcej napocić). Dlatego teoretycznie im wolniej tym lepiej, ale okazuje się, że nie do końca. Np. dane komputerow wyliczono, że najlepiej nagrywać z prędkością 8x. Nie wiem, czy to słuszna regułą, ale osobiście spotkałęm się z jakąś taką śmieszną zależnością, ale głównie w przypadku nagrywania audio. Przekonałem się, że płyta CD-Audio zapisana z v=4x łatwiej się odczytywała niż płyta zapisana z 1X (inaczej - z nagranymi z 1x bywały kłpoty, których nie było przy nagrywaniu tego samego obrazu płyty z 4x). Może to być cecha samej nagrywarki, ale jednak coś takiego zaobserwowałem (to akurat może był dość nietypowy przypadek, bo to były płyty nie czysto CD-Audio, ale CD-Extra [albo to się nazywa Mxed Mode...] - nagrywa się je w trybie Disc-At-Once [DAO], ale 1 śieżka to są dane, a pozostałe to Audio).

Trochę to dziwne, bo akurat audio jest odczytywane zwykle z 1x prędkością, chociaż akurat CD-romy często czyatją ją szybciej i sobie "buforują"....

 

Konkluzja (o co mi chodzi :) ): nie zawsze najwol;nieszy zapis da najlepsze efekty - popróbuj też z zapisem np. 4x, 8x, 12x - może przy którymś będzie lepiej odczytywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności