Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] MEElectronics CX21 vs. M9


MalaFala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :). Zastanawiam się nad kupnem słuchawek dousznych/dokanałowych do mojej Nokii x3. Słucham Rapu, popu, ambientu, m. klasycznej, trochę rocka... Czyli bardzo różnie ;D. Jakie słuchawki będą lepsze? Nie mogę znaleźć niestety żadnej porządnej recenzji CX21, dlatego pytam Was. Z góry dziękuję za pomoc.

 

W grę wchodzą jeszcze M6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

M9 - dźwięk ciepły, funowy, basowy.

 

CX 21 - dźwięk suchawy, bardziej szczegółowy, ze znacznie mniejszą ilością basu, wymagają bardzo funowego źródła.

 

Raczej celowałbym w M9, bo jest znacznie większa szansa, że ci się spodobają.

 

M6 to niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że są wyprane z basu. Jest go wystarczająca ilość i rzeczywiście, prezentuje dobry poziom. Z tymi słuchawkami problem jest jednak taki, że spodobają się baaaardzo nieliczemu gronu odbiorców, więc polecanie ich imho mija się z celem. Kiedyś ktoś mi napisał, gdy szukałem tańszego odpowiednika Audeo, że mam kupić CX'y i będę w pełni szczęśliwy. Kupiłem, słuchałem dość długo, ale za cholerę się nie przekonałem. Testowałem z różnymi źródłami, ciepłymi, neutralnymi - w każdym przypadku dźwięk był dla mnie suchy i nudny, choć wiadomo, że z cieplejszym źródełkiem było lepiej. Jak dla mnie te słuchawki to swoista ciekawostka, dla fanatyków.

 

Później spróbowałem drugiego podejścia do dynamicznych, neutralnych słuchawek. Wybór padł na Sunrise Xcited. Świetne słuchaweczki, imho przynajmniej o półtorej półki wyżej od CX-ów, a przede wszystkim - nie wydawały się takie bezpłciowe. Nie wiem tylko jak z basem, ten w CX'ach był chyba trochę lepszy. Szkoda, że musiałem kupić coś wytrzymalszego, w efekcie czego teraz zupełnie inaczej grające M2.

 

Co do autora - jak wspomniałem, znacznie bezpieczniej będzie ci kupić M9, ew. jak chcesz coś mniej ciepłego to poczytaj o Brainwavz proAlpha.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie sposób się z tobą nie zgodzić, że polecanie ich jako pierwsze, w miarę jakościowe słuchawki mija się z celem. Ja pod A826, z lekko podkręconym basem i dobrze ustawionym DACiem pod nie jestem w pełni zadowolony jeśli chodzi o bas. Fakt, że są specyficzne lecz ich specyfika wynika z równowagi w reprodukcji dźwięku co jest ostatnio rzadkością w oferowanych na rynku słuchawkach do 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności