Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe | do 400 zł


badmike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum :)

Mój problem wygląda następująco, dzisiaj stałem się posiadaczem Nu Force'ów NE 700 x, i mam wrażenie, że to jednak nie jest to, grają bardzo fajnie, ale mam wrażenie, że jakoś bez wyrazu a zatem najprawdopodobniej je zwrócę, i postanowiłem zwiększyć budżet dwukrotnie. Czytałem wiele pochlebnych opinii na temat Phonaków Audeo, a zatem moje pytanie jest następujące: czy różnica w odsłuchu będzie na tyle duża, by taka operacja była opłacalna? Dodam, że od słuchawek oczekuję przyzwoitego basu, ale też naturalności ( niektóre wokale wydają mi się mocno zniekształcone w nu force'ach).

Słucham głównie różnych gatunków stricte elektonicznych, dubstep, drum'n'bass, ale też rapu i rocka. Jakie ewentualnie inne słuchawki do 400 zł polecilibyście mi ?

EDIT:

Tymczasowo moim źródłem jest... nokia n95. Ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie to Ipod touch 4 albo 3g, jeszcze nie wiem do końca. Tak więc to raczej pod niego planuję zakup.

Edytowane przez badmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ipoda audeo nie pasuja, nie bedzie tam za duzej ilosci basu. Audeo to swietne sluchawki, lecz potrzebuja odpowiedniego odtwarzacza. Moze znajdziesz fisher audio fa-002 w tej cenie, maja dodatkowy przetwornik bassowy, podobno lepsze w kazdym aspekcie od audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ipoda audeo nie pasuja, nie bedzie tam za duzej ilosci basu. Audeo to swietne sluchawki, lecz potrzebuja odpowiedniego odtwarzacza. Moze znajdziesz fisher audio fa-002 w tej cenie, maja dodatkowy przetwornik bassowy, podobno lepsze w kazdym aspekcie od audeo.

 

Oczywiście koledze chodziło o Fischer Audio DBA-02.

 

Za tę kwotę szedłbym w Shure SE215, przynajmniej do tych gatunków. Słucham niemalże tego samego (z wyjątkiem rocka) i wiem, jak bardzo potrzebne jest mięcho w takich utworach. Odrzuciłbym od razu DBA-02 i Phonaki.

Edytowane przez Lazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia - wyborne. Bez porównania do nu forceów. Piękny bass, muzyka elektroniczna stała się jeszcze bardziej miodna. Bardzo wygodne, jak większość słuchawek tego typu budowy. Nieco skomplikowany proces wymiany gumek, których mamy całkiem pokaźny komplet. Dobra izolacja, wiadomo, że to nie najwyższa półka, ale większość hałasów znika. Prawdę mówiąc nie do końca jestem przekonany co do fenomenu wygrzewania, gdyż po jakimś miesiącu ekstensywnego użytkowania moich hd 380 pro nie zauważyłem rażących zmian, ale gdybym coś odnotował to dopiszę :)

Jedyna dziwna rzecz jaką zauważyłem - przy nisko ustawionej głośności, słuchając z mojej n95 słychać jakieś szumy, z mp3 albo innego telefonu problem znika, ciągle czekam na Ipoda.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności