Skocz do zawartości

Tuning Renault Clio


Crash Override

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, najprawdopodobniej moim pierwszym autem będzie dziedziczony Renault Clio 1.2 8V 60KM. Mam do Was kilka pytań jako,że chcę go trochę "przerobić".

 

Pierwsza sprawa to Car Audio o którym bladego pojęcia nie mam.

Mam cztery miejsca na głośniki - w każdych drzwiach jedno miejsce.

Nie mam pojęcia o rozmiarach głośników i o cenach także nie mam pojęcia. Myślę,że 100zł za głośnik to absolutne maximum. Czyli max 400zł na cztery głośniki.

 

Kolejna sprawa to radio - mam pewne wymagania co do niego:

1. Radio z RDS

2. CD/mp3

3. USB

4. Wejścia Jack na przodzie

5. Wyjmowany panel.

 

Jest takie jeden Keenwood co mi się podoba z takimi parametrami.

 

No i tutaj też nie chciałbym płacić za radio 500zł. Tak do 300zł myślę,że to max.

 

Przedostatnia sprawa to CB radio + antena - wie ktoś ile jakiś nie najgorszy komplecik kosztuje?

 

PS. Chcąc wymienić silnik muszę co zrobić? Znaleźć go do kupienia. Kupić :) Zamontować tj. dać mechanikowi. A skrzynia, kable etc będą pasowały - chciałbym wymienić silnik 1.2 8V na 1.6 8V a to będzie różnica...

A zapytam tak czystko teoretycznie... jakbym ten silnik wymienił i nie zarejestrował tego to co? Mandat jakiś w razie co?

 

Można by się też zastanowić nad jakimiś matami bo w tym aucie po prostu huczy. Dużo z tym zachodu jest? Gdzie się montuje takie maty? Jakie koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swap silnika jest strasznie nie opłacalny. Przy zmianie z 16V na 8V i tak dużej zmianie pojemności musisz zmienić wszystko. Łacznie z układem paliwowym, elektrycznym, wydechowym. Doslownie nowe auto. Nie ma najmniejszego sensu.

 

 

Co do CB-Radio, to w tej cenie niezły jest Alan Midland 109 i oryginalna antena Hustler IC100. Mam wrażenie, że radio będzie używane tylko do informacji gdzie stoją misiaczki, więc nic lepszego nie jest Ci potrzebne.

 

Teraz sprawa zestawu audio. Radio wybierz takie jakie Ci odpowiada i jest w miare normalne. W tej cenie nie ma zbytniej różnicy między jakością dźwięku z radia. Kolejną sprawą jest to, żebyś sobie odpuścił 4 głośniki. Porządny zestaw odseprowany, porządne wytłumienie komór dźwiękowych ( drzwi w tym przypadku ), a w przyszłości inwestycja w monoblok i skrzynie basową. Ładowanie kasy w inny zestaw do takiego auta jest równoznaczne z wyrzuceniem tych pieniędzy do pieca. Przy wyborze radia pamiętaj tylko o wyjściach liniowych dla wzmacniacza. Im więcej - tym lepiej. Zawsze kiedyś się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montessa, to auto nie zbiera się za dobrze. To silnik z 1999r. Przejechane ma (co prawda wolno jeżdzony i bez wysokich obrotów raczej) 270k km. Jest to stary typ na 8 zaworach i ma tylko 60 KM. Uwierzcie, że to auto się nie zbiera. Ale "zbieranie się" to pojęcie względne. Jeździłem kilkaset kilomentrów Hondą Accord Kombi mojego wujka. Jest tam 2.0 VTEC 150KM czy jakoś tak. Skrzynia piątka, i powiem szczerze,że było mi mało :) pod butem.

 

Autem tym będę jeździł maxymalnie przez rok. Silnik to niestety 8V a nie 16... Swap chyba sobie odpuszczę.

 

 

Tak, CB radio ma być do unikania mandatów.

 

Tak myślę o tym Audio... i myślę...

3/4 jazdy tym autem to będę kierował.

Dlaczego tak bardzo odradzacie 4 głośniki?

Liczy się dla mnie jakoś i wygoda - wszelkie wzmacniacze, tweetery w słupkach na przedniej szybie, tuby basowy - tego nigdy nie będzie. Wymienione zostanie radio i chciałbym powkładać głośniki tam, gdzie są na nie miejsca.

Ile kosztuje dobry głośnik? Bo jeśli np. 250zł to oczywistym będzie,że kupię tylko 2 sztuki.

Jak dużo dają te maty? Dużo z tym jest zachodu? To miałbym wytłumić tylko przednie drzwi? Czyli miejsce gdzie będą głośniki? Mam nadzieję,że tak bo do tej pory rozumiałem to trochę inaczej - wsadzić te maty w drzwi(4drzwi), klapę bagażnika, maskę, podłogę? podsufitkę?

 

 

A powiedzcie mi czy z dwóch dobrych głośników i nie złego radia można głośno a zarazem czysto zagrać?

 

A co by było gdyby miał kase np. na 4 dobre głośniki? Brać? CZy kupić dwa jeszcze lepsze?

 

Co to jest monoblok?

 

Ach... tyle pytań :)

 

 

PS. Zastanawiam sie jeszcze nad mała zmianą w obwodzie elektryczym tj. zrobić tak,żeby bez kluczyka w stacyjce radio mogło zagrać - kiedyś tata w swoim starym aucie tak miał i było to fajne.

 

 

Inwestując w to auto warto pamiętać o kilku sprawach:

1. Ten samochód jest mało warty i intestowanie w audio może przewyższyć jego wartość:)

2. MAxymalnie rok będę nim jeździł a niestety... dzięki poronionym pomysłom producentów aut nowe samochody z bogatszym wyposażeniem nie mają możliwości wymiany radia bo mają fabryczne, często połączone z climatronicem etc. Dla przykładu Honda Accord mojego wujka - tam nie wsadzi się żadnego Alpine'a - no może by się i dało ale koszta byłyby ogromne.

3. Aż tak dużo kaski nie mam. Mam nadzieję,że za : radio + głośniki + kable + cb radio + antena nie zapłącę więcej niż 1000zł.

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 głośniki odpadają z prostego względu, jako kierowca siedzisz z przodu, a nie z tyłu, czyli tył nie ma dla kogo grać i robi bałagan w dźwięku.

 

Monoblok to mały wzmacniacz jednokanałowy. Niestety, przy wymianie głośników będzie potrzebny, tak samo jak tuba. Te lepsze głośniki są przeznaczone do grania średnimi tonami i co najwyżej kick basem, skrzynia basowa ma uzupełnić ten zestaw o odpowiednie zejście niskich tonów.

 

Sprawa mat - Matami musisz wytłumić drzwi w których będą głosniki. Musisz z drzwi zrobić komorę rezonansową, czyli wszelkie dziury, itp. itd. muszą być zaklejone. Wtedy to będzie miało prawo grać, kosz takiego wytłumienia niestety jest dość duży. No i teraz nie wiem na czym Ci zalezy, na tym, żeby audi grało w miare przyzwoicie, czy żeby wytłumić auto i mieć w środku ciszę jak w Bentleyu? Bo jeżeli na tym drugim, to odpuść sobie. Potroisz wagę auta i jego wartość takim zabiegiem. Jeżeli przeszkadza Ci glośny silnik w aucie, to co najwyżej możesz ścianę grodziową okleić matą bitumiczną.

 

 

Zmiany w obwodzie elektrycznym - Tutaj, przy montowaniu nowego auta musisz połączyć "sztywne" 12V ze stacyjką (ACC), czyli żółty z czerwonym i będziesz miał radio włączone na stałe. Lecz biorąc pod uwagę to, że radia teraz mają dziwne tryby "demo", "standby" i inne takie, pewnego dnia auta możesz po prostu nie odpalić, bo akumulator się rozładuje.

 

 

Co do glosników to mogę polecić Ci Helix B62, dość niezłe kick basy, ale potrzebują dobrego wytłumienia, żeby pokazać na co je stać. Komplet ok. 250-280 zł. Resztę przeznacz na wytłumienie.

 

 

PS NIE ZAPOMNIJ O DYSTANSACH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 głośniki odpadają z prostego względu, jako kierowca siedzisz z przodu, a nie z tyłu, czyli tył nie ma dla kogo grać i robi bałagan w dźwięku.

 

 

Co do glosników to mogę polecić Ci Helix B62, dość niezłe kick basy, ale potrzebują dobrego wytłumienia, żeby pokazać na co je stać. Komplet ok. 250-280 zł. Resztę przeznacz na wytłumienie.

 

 

PS NIE ZAPOMNIJ O DYSTANSACH!

 

Słuchałem kilku zestawów umieszczonych w tylnich i przednich drzwiach auta i żadnego bałaganu nie zauważyłem.

 

Pod radiem fajnie zagrają PowerBass S-6C

 

W tej kwocie nie zrobisz dobrego wytłumienia drzwi a tanimi matami bitumicznymi tylko je usztywnisz wiec należy też powymieniać zużyty osprzęt drzwi który zwyczajnie zacznie grać razem z głośnikami :) Gąbka między tapicerkę a drzwi też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to widzę za wiele planów jak na początek zabawy z samochodem. Weź kup radio i głośniki + okablowanie najpierw, potem wygłusz drzwi matami, jest poradników w necie dużo na ten temat. Jak to zrobisz, posłuchasz, powalczysz z dzwoniącymi plastikami to wtedy pomożemy Ci dalej z tą zabawą. Często się spotykam jak ludziom montuje granie, że zapał wielki na początku i plany na BDdrag a jak co od czego, czyli np. koszt wyciszenia auta ok 1000zł, to już inna rozmowa.

 

 

 

 

Głośniki pod radio to jak pisali wcześniej koledzy, sc5, sc6, helix db2, ewentualnie infinity z jedwabna kopułką do 40w. Stare JVC cameleony grały b. dobrze jak na tamten czas. Ja Ci polecam JVC kd-sh9101, w używce do 300zł nic lepszego nie znajdziesz z mp3, z resztą dostał chyba w 2000r nagrodę EISA, jak nowe to zastanowił bym się nad Kenwoodem lub Panasoniciem, ale ja uważam, że lepsza używka ale kilka klas wyżej niż nowy szajs.

 

 

 

 

Crash Override. tak sony to wynalazek iście marketowy jeśli chodzi o jakość reprodukowanego dźwięku, jeśli chodzi o wyposażenie to jest bardzo dobrze, lecz czy tego potrzeba tak na prawdę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1000zł i raczej nie więcej i... ten samochód za rok wymieniam.

 

Co kupić?

Przekonaliście mnie to dwóch głośników.

Radio ma mieć USB i jacka 3.5

JEżeli koniecznie ma być Tuba to bardzo malutka

Wygłuszanie za 1000zł nigdy nie będzie miało miejsca

A ten monoblok to gdzie się wkłada? Gdzie się go montuje?

 

Ja to widzę tak:

CB z anteną tak do 300zł.

Radio do 350zł - coś nowego jednak z USB i MP3 i Jackiem

2 głośniki do 300zł za komplet

Za 50 zł wygłuszyć drzwi i maskę matami z allegro

 

Powiedzcie mi co o tym sądzicie? Ile potrzebuję basu? Mój wujek ma w Accordzie 4 głośniki bez suba i tam bass aż przykręcam prawie na minimum - reasumując to nie lubię jak "wali" czy "tłucze".

 

A jak wiele da ten monoblok? Ile to kosztuje i gdzie się to wkłada? Przestrzeń bakażnika, schowek z przodu o raz składanie tylnej kanapy często by mi się przydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przestrzeń bagażnika" w Clio? Haha, nie widziałeś paki w Lagunie I kombi :) Moim zdaniem, skoro za rok i tam zmieniasz samochód, to kup po prostu radio, głośniki na przód, CB i tyle. Maty na drzwi i suba sobie daruj. Szkoda kasy po prostu. I tak potem przy odsprzedaży jej nie odzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to JVC nie boi się nagrywanych płyt, ale primo nagrywać na niskich prędkościach, secundo na dobrych płytach. Jedyne co mogę dodać nako minus pod jego adresem, czasem awaryjna winda, najczęściej robi się zimny lut na jednym z micro-przełączników od windy. Trzeba sprawdzić zanim się weźmie ale tak to naprawdę zacny sprzęt. BTW nowy kosztował ponad 2kzł.

 

 

 

 

Co do tego, że auto chcesz sprzedać za rok to ja bym tylko zainwestował kasę w sprzęt, wyciszenie zrobił dekarką i filcem tam gdzie sucho. Ja kupiłem auto jakieś 4-5 lat temu i już wiem, że jej nie sprzedam bo kasy wpakowanej w nie nie odzyskam a i pracy szkoda. Więc jak chcesz zmieniać auto to się zastanów przed robotą.

 

Można zrobić świetną zabudowę i bardzo przyzwoicie grające auto za niewielkie pieniądze ale tu potrzeba czasu i wiedzy na szukanie perełek po forach i porządnych oldów oraz robienie wszystkiego samemu. Zamiast dawać elementy np. do flockowania można je okleić alcantarą i też jest profi. Temat rzeka ale do ogarnięcia.

 

 

Edytowane przez kret87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności