Skocz do zawartości

Program autotagujący coverami


Lechu1777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy jest jakiś program DZIAŁAJĄCY, który wklepie mi okładki do tagów mp3? Nie korzystałem nigdy z iPODa, a teraz z okładkami byłoby wygodniej. Niestety praktycznie żaden program tego nie chce zrobić :/

Autotagger winampa działa pięknie, ale nie pobiera labelów. Tag and Rename czy Picard nie chcą działać jak nalezy. Monkey Media (cos takiego) taguje, ale pojedyńcze pliki albo kilka plików ale tym samym coverem.

Co robić? iTunes ponoć dobrze taguje, ale musiałbym konto zakładać, a nie bardzo mi się chce teraz wszystkie dane wynajdywać dla apple tylko po okładki.

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Media Player, przerzucasz foldery z muzyką do biblioteki odtwarzacza, w prawym dolnym rogu automatycznie robi się aktualizacja coverów i informacji o albumie jeśli ich brakuje.

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Album Art Downloader + Mp3tag. Pierwszy wyszukuje tylko a tym drugim wklepujesz do tagow. Sprawdzilem wszystkie programy i to rozwiazanie jest najlepsze. Masz najlepszej jakosci i wszystkie okladki (nie zdarzylo mi sie jeszcze zeby czegos nie bylo) a mp3tag w prosty sposob taguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Twój sposób marmur jest manualny, a taki zapewnia Winamp tzn. autotagger, a potem w opcjach wrzucam zakładke ręcznie. Jeżeli wrzuce 10 kawałków i mam szukać 10 okładek i każdą ręcznie klikać to troche leciwo.

 

Założyłem konto na AppStore i co najlepsze wcale okładek nie pobiera..... Klikam 'pobierz okładki' wywala, że dla jakiegoś tam albumu nie mogło znaleźć, a cała reszta albumów także nie otrzymuje okładki :) Now what?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, wypróbuję.

 

Póki co znalazłem bardzo fajny mały programik/plugin, który robi to czego oczekuje :)

http://iartwork.net/

 

Program co prawda odczytuje mp3 z Biblioteki/Muzyka, a nie z samego iPODa, ale najpierw bede tagował/coverował, a dopiero przerzucał, to nie problem :)

Co najważniejsze działa masowo i znajduje większość albumów, jeżeli mamy w tagach wykonawcę i nazwę albumu.

Nie znalazł do tej pory zespołu Akurat album Fantasmagorie oraz Budki Suflera płyty Live At Carnegie Hall Cd1, ale właściwie nie dziwne, bo to polskie zespoły.

Problem miał ze znalezieniem coveru utworu z filmu Hooligans, ale to singiel nagrany na potrzeby filmu, więc można wybaczyć.

 

Generalnie polecam i jest to chyba jedno z niewielu rozwiązań, które działa i to działa bez problemu, szybko i od razu po przejrzeniu okładek można je wysłać do iTunes!

Mało tego, okładki wyglądają świetnie na iPOD! Nie wiem gdzie sprawdzić jaka rodziałka, ale wyglądają świetnie.

 

Jest jeszcze jedno, lecz płatne i za free można zadziałać na coś koło 50 plikach, nazywa się TuneUp Media, jest wtyczką do iTunes, uruchamia się razem z nim i taguje/czyści/coveruje masowo pliki.

Dodam, że bez zapłaty za program nie da się przedłużyć triala.

 

Co do AppStore to rozczarowanie totalne, nie pobiera okładek wcale, teoretycznie coś się robi, ale efektu nie ma żadnego.

Polecam rozwiązanie najpierw muze wrzucić na liste winampa, zaznacz wszystko -> Autotagger -> zapisz.

Potem przerzucić do biblioteki iTunes, włączyć iArtwork -> zapisać

Przerzucić elegancko otagowane pliki do iPODa :)

Edytowane przez Lechu1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności