Skocz do zawartości

Tani cyfrowy kompakt


4ndr3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że w temacie orientuję się tyle co nic to chciałbym prosić o małą pomoc. Jaki cyfrowy kompakt (nowy) byście polecili do 400zł (jak warto to ciutkę dołożyć można)? Wcześniej miałem Samsunga NV8 który niestety został mi podprowadzony, mogę powiedzieć że jego jakość mi odpowiadała (nie jestem fanem fotografii, chcę coś czym można "pstryknąć" fotkę na wakacjach, wyjeździe imprezie). Słyszałem od znajomego że podstawa to patrzeć na optykę żeby była "firmowa" (Leica, Shneider-Kreuznach, Carl-Zeiss itp). Jak to z tym jest? Jakie modele są warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY DSC-W530 może?

Hmm, fajny. I w FotoJoker za 407zł razem z futerałem Caselogic by był. Pewnie jak żadnego innego pomysłu nie będzie to na niego padnie. Bo jednak do Sony mam zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie coś w tym jest... http://www.goodgearguide.com.au/review/digital_cameras/panasonic/lumix_dmc-fh2/387674

 

[dopisek] ten aparat ma taką niespodziewaną cechę, ale strona producenta to potwierdza... ma dwustopniową przesłonę - jest ustawiona jako maksymalnie otwarta albo maksymalnie przymknięta... i tylko tak O_o

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Canona A490 albo A495 (różnią się tylko kolorem i kilkoma trybami tematycznymi) - około 200zł.

Zaskakująco dobra jakość zdjęć jak na tę cenę, szybkość oraz energooszczędność. Automatyka działa bardzo dobrze, jedynie w pomieszczeniach warto ręcznie ustawić czułość (ISO) na 200 (aparat lubi niepotrzebnie podbijać w pomieszczeniu na 400 albo 640), na dworzu zostawić na AUTO. Wadą jest przeciętny wyświetlacz, ale do wytrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Canona A490 albo A495 (różnią się tylko kolorem i kilkoma trybami tematycznymi) - około 200zł.

Zaskakująco dobra jakość zdjęć jak na tę cenę, szybkość oraz energooszczędność. Automatyka działa bardzo dobrze, jedynie w pomieszczeniach warto ręcznie ustawić czułość (ISO) na 200 (aparat lubi niepotrzebnie podbijać w pomieszczeniu na 400 albo 640), na dworzu zostawić na AUTO. Wadą jest przeciętny wyświetlacz, ale do wytrzymania.

Ile to pociagnie na bateriach? Chodzi mi o zwykle, a nie akumulatorki - nie oplaca mi sie kupowac akumulatorkow i ladowarki na 4 dni (zapomnialem zapakowac do walizki przed wyjazdem...). Dlugo trzeba czekac po zrobieniu zdjecia na mozliwosc zrobienia kolejnego?

Edytowane przez boryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz recenzję: http://www.goodgearguide.com.au/review/digital_cameras/sony/cyber-shot_dsc-w530/385948

 

"On paper it's good value for money, but it's not until you use it that you realise you probably should have spent your money elsewhere."

 

choć trochę kusi "panorama mode"

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Sony TX1 - ewentualnie jak Cię stać to nowsze modele tej serii - to pierwszy aparat którego na prawdę sporo używam z racji jego wymiarów. Mniejszego chyba nie znajdziesz;) Ma bardzo dobry tryb auto i dodatkowe opcje jak strzelanie 10 fotek na sekundę i składanie tego w jedno zdjęcie - przydaje się taka opcja do zdjęć nocnych. Oczywiście jakość zdjęć pewnie będzie gorsza od większych półprofesjonalnych kompaktów jak np. Panas TZ10 ale za to Sonego można mieć zawsze w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności