Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K242 czy K272 które wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nosze się z zamiarem zakupu słuchawek w cenie do 600zł. Słuchawki muszą być nowe, nie przepadam za używanym sprzętem tego typu. Posiadałem do tej pory AKG K540 które sprzedałem i teraz szukam lepszej alternatywy dla nich. Upatrzyłem 2 modele AKG, a mianowicie K242 i K272. Tylko nie mam pojęcia które brzmieniowo będą lepsze, te pierwsze wydaja się równiejsze patrząc na wykres, ale wiadomo on nie gra i teraz pytanie do Was drodzy forumowicze, co by wybrać? Lubie brzmienie w miarę detaliczne i nie zapiaszczone, z dobrze kontrolowanym basem, który może zejść nisko (ten w K540 był dosyć mi odpowiadający, chociaż czasami było go za dużo), jeśli chodzi o średnice to żeby była możliwe czysta i raczej nie zbyt wycofana (jak ta w K540). Który model wypadł by lepiej z tych dwóch podanych? Proszę tylko nie pisać o K701, czy K601 lub HD600 ponieważ nie mam na nie funduszy.

Edytowane przez heiser092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Simple chyba źle przeczytał trochę post dotyczący jakie miałem dotychczas słuchawki, bo napisał że K450, a miałem K540, więc wydaje mi się że to duża różnica ;) D@rkSid3 mógłbyś napisać coś o brzmieniu tych nauszników? ;) Co do H380 czytałem że są przyciemnione, a tego nie lubię, a SRH240 nie sprawiają wrażenia super trwałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Simple chyba źle przeczytał trochę post dotyczący jakie miałem dotychczas słuchawki, bo napisał że K450, a miałem K540, więc wydaje mi się że to duża różnica ;) D@rkSid3 mógłbyś napisać coś o brzmieniu tych nauszników? ;) Co do H380 czytałem że są przyciemnione, a tego nie lubię, a SRH240 nie sprawiają wrażenia super trwałych.

 

Spodziewaj sie zupełnie innego grania w K272HD. K540 to ostatnia granica pomiedzy drogimi a tanimi AKG. kupując wyższy model wkraczasz w zupełnie inny świat AKG, charakterystyka dźwieku robi obrót o 180 stopni między tymi dwoma modelami. Osobiscie, bardzo lubie obie konstrukcje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz troche rozwinąć swoją myśl mówiąc że obraca o 180 stopni?

Niższe modele AKG grają mniej więcej tak \/ a wyższe raczej /. Jest bardziej w stronę naturalności niż (jak w K518, K420) funowego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Simple chyba źle przeczytał trochę post dotyczący jakie miałem dotychczas słuchawki, bo napisał że K450, a miałem K540, więc wydaje mi się że to duża różnica ;) D@rkSid3 mógłbyś napisać coś o brzmieniu tych nauszników? ;) Co do H380 czytałem że są przyciemnione, a tego nie lubię, a SRH240 nie sprawiają wrażenia super trwałych.

 

No tak, pomyliłem się :P

 

Wracając do dźwięku, to 272 idą raczej w stronę ciepłego przekazu, tak jak zresztą i hd380, z ta różnica, że 380tki są imo bardziej zbalansowane tonalnie. H380pro kocham, a akg sprzedałem tak szybko jak je kupiłem :P. O wieeeeele bardziej podobała mi się charakterystyka k601 (które to można mieć w praktycznie tej samej cenie [używki to już na pewno]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@rkSid3 mam wzmacniacz którym będę je napędzał, Klon Lehmanna powinien sobie z nimi poradzić ;) też się zastanawiałem nad K601 tylko jak w nich z zejściem samego basu? Nie panuje w nich bezbasie jak w K701 (z tego co czytałem) ?

 

a może lepiej pozostać przy mojej pierwszej myśli i wziąść Sennheiser HD598?

 

A no i nie przepadam za używanym sprzętem, więc w grę wchodzą tylko nowe słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności