Skocz do zawartości

Testy


Goldie

Rekomendowane odpowiedzi

Yo,

 

Kochani, dostałem właśnie do ręki małą gazetkę, przywiezioną notabene z CEBIT'u w Hannoverze. Poprosiłem kolegę z pracy aby poszedł na stoisko Irivera i wziął co się da...

 

Mam w ręce gazetkę o swojskiej nazwie "MP3 Flash" - numer 02/04 (cokolwiek to znaczy...) tu cytat: "das mp3-magazin mit tests, news & tips" - myślę, że tłumaczenie zbyteczne... W środku całe spektrum nowości, modeli i cen, no i oczywiście testy, a jakie są wyniki, podaję poniżej:

 

1. MP3-CD PLAYER - zwycięzca - Iriver IMP-450 (podano że kosztuje 199 euro, bateria trzyma 13 godzin odtwarzania mp3 przy 128 bitach i że wogóle wszystko ma "sehr gut") - w teście brały udział takie marki jak Philips, Sony, Smasung, Panasonic, JVC, Freecom i Roadstar

2. MP3-HD-PLAYER - zwycięzca - Archos Gmini 220-20GB (kategoria wyświetlaczy 1,8 cala) i Creative Muvo Square-4GB (kategoria wyświetlaczy 1 calowych) - IRIVER NIE BYŁ TESTOWANY !!!

3. MP3-FLASH-PLAYER - zwycięzca - Iriver IFP-590T (podano że kosztuje 329 euro i że wogóle wszystko ma "sehr gut") - w teście brały udział takie marki jak Samsung, Cowon [iaudio], Mpio, Sony, Pogo, Archos i Thomson

 

Kolejna gazetka - CHIP - chyba każdy wie co to za czasopismo... Tak więc w CHIP.de na marzec 2004 mamy również teścik - MP3-HD Player - z dyskami twardymi, poniżej wyniki:

Zwycięzcą został Iriver IHP-120 (dysk 20, cena ok. 500 Euro). Wykosił konkurencję w zasadzie maksymalnie, w standardzie ma takie rzeczy, które inni oferują za dopłatą i to słoną. W teście brały udział również - Creative Zen Xtra, Rio Karma, Apple iPod 20, Philips HDD 100, Archos Gmini 120, Thomson PDP2810, NTP Jukebox MX-717.

 

Fakty mówią same za siebie-oceńcie sami- taka prawda, cieszę się że zainwestowałem w swojego playera bo mam na ręce niepodważalne argumenty mówiące o tym, że należymy do elitarnego grona użytkowników czegoś, co jest zrobione niemal perfekcyjnie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty mówią same za siebie-oceńcie sami- taka prawda, cieszę się że zainwestowałem w swojego playera bo mam na ręce niepodważalne argumenty mówiące o tym, że należymy do elitarnego grona użytkowników czegoś, co jest zrobione niemal perfekcyjnie.

Niemal, to mocne słowo, aż za mocne. :):) Ja bym powiedział, że są zrobione solidnie, aczkolwiek można byłoby to i owo "podkręcić", zniwelować, usunąć, naprawić, etc :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

aczkolwiek można byłoby to i owo "podkręcić", zniwelować, usunąć, naprawić, etc
- jasne, że zawsze znajdzie się cos do poprawienia, nie mówię że nie. Ale znajdź mi grajka przenośnego, który jest porównywalny do naszych x550 - oj nie wiem czy się znajdą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taaak... w momencie kupna to było niemal perfekcyjnie. Po jakimś czasie użytkowania rośnie to "niemal" :) Swoje niedociągnięcia ma, błędziki się zdarzają, a idfeału się nie da zrobić. My tu na forum głównie piszemy o problemach, aięc tematyka trochę się nam rysuje wyolbrzymiona, ale generalnie playery iRiver są bardzo dobre. Pewnie byśmy to docenili, gdybyśmy się teraz przesiedli na coś innego. :)

Swojego iFP-590T mam od jakiegoś 1,5 miesiąca i pomimo kilku drobiazgów na minus, jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zadowolony, tak samo jak moi znajomi :) . Ostatnio jeden z nich powiedział nawet: "Teraz sie nie dziwię, ile w to kasy wwaliłes", co tylko podniosło mnie na duchu po ostatnich przygodach z ESP :) .Teraz dopiero odkry, może nieprawdziwe, ale dużo głębsze brzmienie moich mp3-ek, jak podłączam iMPa do wieży, a nie jak to było wczesniej komp -> wieża.

W terenie też na razie spisuję się dobrze, bywaly dni gorsze i lepsze, ale na razie jest o.k. (tylko te gabaryty i kable sterczące :):D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

Ja też jestem zdecydowanie zadowolony. Generalnie jestem malkontentem i mam obawy przed kupnem czegoś nowego, żeby sie później nie okazało, że to bubel. W tym przypadku już jestem spokojny. Player spełnił moje oczekiwania w zupełności.

co tylko podniosło mnie na duchu po ostatnich przygodach z ESP
- a ja już prawie na 100% wiem, że to nie wina ESP tylko kwestia samej płyty :)

 

2Pac, Dr. Dre, 50 Cent, etc.
- widzę że kolega słucha klimatów takich samych jak ja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorr, nie napisałem, bo net mi się ślimaczył, że nie mogłem posta zmienić.

Co do pytania, to generalnie wszystko to co leci, tzn co jest na tych wszystkich płytach Z hitami z tamtych lat, reklamowanych niegdyś w Mango, czy na jakimś Pro7, jak dobre pamiętam. Wiem, że spoksik są The Wham! i George michael z tamtych lat, reszty niepamiętam, ale mówie wszystko to co leciało jak te płyty reklamowali.

Niewiem może ktoś zajarzy o co mi biega :):)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

..co do testu odtwarzaczy mp3 w najnowszym Chip'ie to nie wydaje mi sie on zbyt wiarygodny..znalazly sie tam przede wszystkim produkty rozprowadzane przez jedna firme co juz daje do myslenia..wygral playerek firmy D Cube NMP-612 chyba tylko dlatego ze podobal sie optycznie testujacemu kolesiowi..nie podal on jednak praktycznie zadnych argumentow "za"..jako zalete podal m.in. zalaczonego pilota..ktorego tak nawiasem mowiac nie ma w ogole w sprzedazy (www.bestmarket.pl)..na stronie producenta (http://www.nextway.co.kr/english/) jest taka informacja w danych technicznych "MP3 Encoding : (8-256Kbps)"...czy to znaczy ze odtwarza mp3 tylko o jakosci do 256Kbps?..

..drugie miejsce przypadlo playerowi firmy Mpio model FY200..z opini uzytkownikow wynika ze jest to bardzo dobry odtwarzacz..szczegolnie jesli chodzi o jakosc dzwieku..za zakupem przemawia tez stosunkowo niska cena (770 PLN za 256MB www.maxaudio.pl)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

Z testami jest różnie, przecież nie są one do końca obiektywne, nawet jeżeli produkty testowane są przez 10 różnych specjalistów. Każdy z nich ma swoje własne "halo" i każdy podejdzie do sprawy indywidualnie - jeden lubi mocne basy, inny woli sopran... :) Suma sumarum, nie powiem, na podstawie recenzji i testów podjąłem decyzję o zakupie 550 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności