Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] IEMy na scenę


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie zastanawiam się między używanymi SE535 CL (koło 1000zł), a bardzo polecanymi do odsłuchu scenicznego J-phonic K2 SP za 399$ z wysyłką z Japonii.

 

Shure'y mam na miejscu, mają 2 lata gwarancji na miejscu, są odrobinę neutralniejsze i odpinane kable. Kable są podobno pancerne i świetnie zastępują skakankę. No i to są shure'y, łatwiej odsprzedać w razie czego.

 

J-phonic K2 mają lepszą jakość dźwięku (podobno, ja ich nie słyszałem :P), są ładniejsze. Mają rok gwarancji, ale wysyłkowo do Japonii, mają w zestawie case Pelican 1010 lub 1030, mają dużo opcji konfiguracji (kolor, długość kabla, jack, case itp) i mają w zestawie 6 par Comply Foam.

 

Ja się poddaje, decyzja co mam kupić należy do was >.<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli które? Możesz napisać coś więcej?

 

Waisetsubunsho, rozważ jeszcze SM2, tak jak gumiak9 pisze. Możesz mieć je w cenie modeli, o których mowa, a może nawet nieco taniej. Nowa wersja ma odpinane kable. Podobno mają nieco mniej wypełniony środek niż SM3, co powoduje, że wydają się równiejsze. Moglibyśmy nawet zrobić porównanie łeb w łeb.

 

Z opinii w sieci wynika, ze SM2 mają więcej góry niż SM3, które i tak mają jej więcej niż SE530 (535 są chyba jaśniejsze ale nie wiem na ile). Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie te Shure, bo to trochę płacenie za markę. Mnie w 530 kompletnie nie podobała się scena, podczas gdy w SM3 zachwyca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zdecydowałem się na ... Customy od Unique Melody. Model Aero, bo na taki mnie stać. I tak przekroczyłem zakładany na początku budżet, uwaga uwaga, siedmiokrotnie :D Ale to u mnie normalne :/ Mam nadzieję, że to dobre rozwiązanie które będzie się nadawać zarówno na scenę jak i do muzyki.

 

@Pasiasty! Nie dochodzą do ciebie moje wiadomości? :/ Pisałem w sprawie kabla i wzmacniacza i nic nie odpisujesz. Jakbyś zauważył tego posta, to napisz do mnie na mangaista@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Słuchawy w końcu dojechały. A właściwie nie w końcu, a "już" bo od zapłaty i tego jak dotarłą do nich paczka z moimi odciskami minęły niespełna 2 tygodnie :) Foty:

 

a4ofsz.jpg

es8bhx.jpg

 

Pomimo wielu wytycznych i ograniczonych możliwości porozumiewawczych z chińczykami, wyszły dokładnie takie jakie chciałem :) Trochę się zawiodłem, bo UM ma reputację doskonałych fachowców jeśli chodzi o akryl, a jednak w moich słuchawkach można znaleźć kilka bąbelków powietrza. Szczególnie widocznych w przezroczystej części. Do tego lewa słuchawka delikatnie mnie uwiera, ale może to być tylko kwestia ustawienia, bo jak ją trochę przekręcę to problem znika. Pomimo to jestem zadowolony. Na temat dźwięku się nie wypowiadam, bo się zwyczajnie nie znam :P Do moich zastosowań jest więcej niż bardzo dobrze.

Edytowane przez Waisetsubunsho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie!

Jaki to kolor? bordowy czy fioletowy?

 

Wiesz, kilka bąbelków to nie jest tak źle. Generalnie chodzi o to, że ogólnie ich wygląd nie budzi zastrzeżeń. Jest wiele firm gdzie silikon akryl (za wczesna pora) jest mętny, niewypolerowany, ma ubytki itd.

 

Sprawdź przede wszystkim czy popranie je wkładasz. Jest taki bardzo popularny błąd polegający na tym że nie wkłada się całych słuchawek o ucha. Sprawdź czy górna część słuchawki "wskakuje" na swoje miejsce. Sam się przyłapałem na tym na samym początku.

 

Poza tym życzę udanych odsłuchów. Gratulacje jeszcze raz

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Kolor lewej słuchawki do fioletowy. Prawej "wine red" :)

 

Fakt, ich wygląd na pewno nie budzi moich zastrzeżeń :P

 

Jestem pewien, że wskakują na swoje miejsce, bo już za pierwszym razem miałem zonka jak mi wskoczyły do ucha prawie mózgu sięgając. Mam dosyć proste kanały i zakładanie w ogóle nie sprawiało problemu od samego początku. Możliwe, że nawet za głęboko je dopycham, jeżeli istnieje takie stwierdzenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Kolor lewej słuchawki do fioletowy. Prawej "wine red" :)

 

Fakt, ich wygląd na pewno nie budzi moich zastrzeżeń :P

 

Jestem pewien, że wskakują na swoje miejsce, bo już za pierwszym razem miałem zonka jak mi wskoczyły do ucha prawie mózgu sięgając. Mam dosyć proste kanały i zakładanie w ogóle nie sprawiało problemu od samego początku. Możliwe, że nawet za głęboko je dopycham, jeżeli istnieje takie stwierdzenie :P

No pierwsze wrażenie z włożenia customów jest bardzo "dziwne"

 

Co do koloru, dobrze wyłapałem kurcze różnicę w kolorach, ale mój umysł stwierdził że to różnica w oświetleniu - stąd padło moje pytanie. Fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności