Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki zamknięte do 600-700 pln


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

bardzo proszę o pomoc, chcę w końcu zmienić słuchawki z obecnie posiadanych ( Steelseries Siberia ) "dla graczy" na coś lepszego bo z tych kompletnie nie jestem zadowolony, dałem się porwać i ogłupić marketingowi niestety.

 

Słuchawki mają służyć do grania ( pozycjonowanie dźwięku w fps ) ale głównie do słuchania muzyki ( gothic/rock , muzyka celtycka i trochę pop/pop rock ) obecnie posiadam kartę Asus Xonar D1, nie mam żadnego wzmacniacza słuchawkowego.

 

Kartę będę wymieniać ( planuję Auzentech Prelude )i kupować wzmacniacz słuchawkowy ale to dopiero za 1-1,5 roku.

 

Słuchawki zamknięte bo potrzebuje się odizolować od hałasu w miejscu zamieszkania i jednocześnie nie przeszkadzać innym moja muzyką, słuchawki w tygodniu będą na głowie 4-6h a w weekendy nawet do 14h dziennie, wiem że zamknięte nie dają dużego komfortu ale otwarte odpadają niestety.

 

W tytule podałem jaką maksymalną kwotę mogę przeznaczyć na słuchawki, oczywiście nie muszą być koniecznie za tyle :)

 

Będą to moje pierwsze "lepsze" słuchawki, niestety wszystkie te cyferki i opisy przy słuchawkach nic mi nie mówią, niestety się na tym kompletnie nie znam.

 

Wiem że takich postów pojawia się zapewne 1000 dziennie ale będę wdzięczny za każdą pomoc ponieważ po przeczytaniu już kilkunastu poradników jak dobierać słuchawki nadal mam mętlik w głowie.

Edytowane przez Entu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się rozejrzeć za Shure SRH840, za tą kasę są do wzięcia używki. Co prawda są dość ciężkie i po kilku godzinach męczą ale wydaje mi się, że można się do nich przyzwyczaić. Znakomita przestrzeń, naturale brzmienie i masa szczegółów, które nie męczą.

 

Kolejną propozycją będą Beyerdynamic DT770, jeżeli Ci się uda to wersja 80 omów, ewentualnie 250 omów (ponoć ma mniej basu i wypadałoby podłączyć wzmaka). Recenzja tutaj: http://nwavguy.blogspot.com/2011/04/beyerdynamic-dt-770-pro-80-review.html. Mam wrażenie, że będą wygodniejsze od Shure ale nie testowałem, więc nie jestem pewien.

 

Dobrą propozycją są także Audio Techinca ATH-M50. Sam mam i sobie bardzo chwalę. Trochę cisną w uszy ale także można się przyzwyczaić, a jeżeli masz mniejsze małżowiny ode mnie (ja mam dość spore) to może nawet nie będą Ci przeszkadzać. W Polsce są bardzo drogie, dystrybutor żąda jakieś 600-700 zł, zza granicy można ściągnąć używki nawet za 300 zł w dobrym stanie. Brzmienie monitorowe, z dużą ilością szczegółów nie atakujących słuchacza ale dostępnych w każdej chwili. Nieco podbity bas i łagodna góra, przestrzeń całkiem niezła jak na zamknięte.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności