Skocz do zawartości

co lepiej kupić: clip+ 8GB czy clip+ 4GB i kartę pamięci


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. różnica w cenia 4BG/8GB jest trochę większa niż cena karty 4GB class 10.

co wybrać? nie wiem, czy będzie mi potrzebne od razu 8BG.

ile w wersji 4GB mam miejsca do wykorzystania? (domyślam się, że raczej nie całość ;)

*wiem, że na pamięci wewnętrznej dłużej trzyma bateria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

class 10 Ci nie jest potrzebne do clipa+, bez przesady wystarczy spokojnie mniejsza klasa:)

 

przy rockboxie na karcie 3ma koło 15h na flac, więc też bez przesady. Soft zajmuje niewiele, 30 mb z tego co dobrze kojarzę (poprawcie mnie jeśli możecie).

 

Moim zdaniem najlepiej jest zrobić 4gb + 8gb kartę, ale w ogóle co taniości i 2gb + kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... wersja 2GB + karta 8GB byłaby chyba najbardziej opłacalna (opcja 4+4 ma też wadę podzielenia biblioteki na dwa miejsca)

 

a odnośnie klasy... jaka byłaby odpowiednia?

4 wystarczy (raczej tak ;)

i co sądzicie o marce goodram? (polska z tego co się orientuję, + za dożywotnią gwarancję)

Edytowane przez zyfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam zestaw clip+2GB z kartą 8GB GoodRam (class 4). Kiedyś czytałem że karty GoodRam pobierają więcej prądu przez co czas grania na jednym ładowaniu jest mniejszy. Na ogg (q6) bateria trzyma ok 14 h na odczycie głównie z karty, więc chyba nie jest źle. :) Od początku nie zauważyłem żadnych problemów. Karta nie przycina i wyrabia z odczytem i zapisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodram'y są dość wolne.. Polecam Sandisk Ultra - http://www.komputronik.pl/product/55093/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/microSDHC_4GB_Sandisk_Ultra_czytnik.html sam taką mam w Clipie i śmiga ładnie.

 

pytanie po co szybsza? player i tak ma określony czytnik i szybciej się nie da. Spokojnie do działania wystarczy class 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paco: karta, którą polecasz jest dość droga (w dodatku tylko 4GB). poza tym, nie wiem czy wiesz, ale to również jest klasa 4, a według mojej logiki - mam nadzieję, że słusznej - klasy są nadawane nie dla reklamy, ale dla każdej firmy są jednakowe.

także twierdzenie, że sandisk 4 klasy jest szybszy od goodrama 4 klasy jest raczej błędne. No chyba, że uznamy, że czerwone samochody są szybsze ;)

 

poza tym, czytnik nie jest wielką zaletą... skoro chcę jej również używać jako pendrive'a, to nie widzę przeszkód, by karta była w clipie (to przecież nie ipod, którego trzeba w tych celach hack'ować)

 

a wracając do marek...

co byście wybrali: sandisk czy goodram?

proszę o uzasadnienie wyboru (gwarancja, cena, niezawodność,...).

Edytowane przez zyfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paco: karta, którą polecasz jest dość droga (w dodatku tylko 4GB). poza tym, nie wiem czy wiesz, ale to również jest klasa 4, a według mojej logiki - mam nadzieję, że słusznej - klasy są nadawane nie dla reklamy, ale dla każdej firmy są jednakowe.

także twierdzenie, że sandisk 4 klasy jest szybszy od goodrama 4 klasy jest raczej błędne. No chyba, że uznamy, że czerwone samochody są szybsze ;)

A gdzie wyczytałeś że ten sandisk to 4 klasa ? Czytanie ze zrozumieniem się kłania ;) Ta karta jest klasy 6 (przynajmniej ja miałem tak napisane na opakowaniu)

Edytowane przez Paco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, masz swoją rację, jednak goodramy przekraczają tą granica. prawdą jest jednak, że raczej nieznacznie, gdyż ich oferta zbudowana jest chyba właściwie tylko z kart 4. klasy (w microSD. SD i SDHC jest szybciej, choć i tak gorzej niż u sandiska).

 

rozważając wszystkie za i przeciw chyba skuszę się jednak na sandiska. jedynym (poza ceną - niewielka różnica) plusem byłaby gwarancja, jednak 5 lat wydaje się aż nadto długą.

dzięki za doradzenie

 

temat właściwie do zamknięcia...

Edytowane przez zyfy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności