Skocz do zawartości

Następca WALKMAN NWZ-X1060? NWZ-X1100


zad

Rekomendowane odpowiedzi

Nastepca X'a zdaje sie nadchodzic ;)http://www.sony.jp/walkman/lineup/z_series/

Uwielbiam ten język, jedyne co zrozumiałem to "Android". :D Ale to dobrze bo daje szanse na poważnego rywala Toucha jako coś więcej niż grajek. I Tegra 2 na pokładzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi trochę niedużego playera o jakości flagowych modeli Sony, Cowon, Iriver, bez tych wszystkich odtwarzaczy filmów 1080p (nie wiem po co to), bluetooth, NC jeszcze mogę zrozumieć. Android jest ok i ma duże możliwość, nawrzucają gierek, aplikacji i będzie drugi Touch (wersja 64GB za jakieś 1700zł...). Możliwość akumulatorów dzisiaj są duże, a tu będzie 20h grania. Chyba nie pasuję do obecnych wymagań rynku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża wywierała presje na Sony, żeby zrobili prawdziwego ipod killera i prawda jest taka że dopiero system android im w tym pomoże. Walka z ios za pomocą możliwością ogladania fotek i filmików jak było do tej pory napewno nie wystarczyła by stanąć w szranki z ipodem touch pod względem multimedialności i wszechstronności. Osobną bajką pozostaje jakość dżwięku. Na pewno są osoby, które takiego grajka jak nozy Z1000 oczekują od Sony i nie ma się co temu dziwić.

Przypominam tylko, że player ma ekran 4,3 cala i średnio sobie wyobrażam komfort noszenia tego w kieszeni. Sam mam telefon z takim ekranem i rzadko kiedy mogę go swobodnie transportować w portkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wedlug was powinien wygladac nastepca X'a ? Dla mnie Sony poszlo za ciosem. Android i jego "multimedialnosc/mozliwosci" IMO wymaga "wielkiego ekranu" - 3" ala X'a z Androidem nazwal bym zartem. Taczkowe 3.5" jest moze i fajne ale... granie na tym jest przy pewnych tytulach ok, z 2'giej strony zas takie sobie... chociazby pierwsze z brzegu SF - IV czy fifa 11 palce zaslaniaja pol ekranu ;) Czytanie etc bedac w drodze... majac pod reka urzadzenia z ponad 4 calowym ekranem nie siegam juz po taczke. Do tego sam X dla mnie jest niestety mulasty - juz przy takim Zune HD ktory pracuje na pierwszej tegrze nie ma za wiele do pokazania. Taka prosta czynnosc jak wczytywanie okladek... przy "pelnym" pleyerze zajmuje mu kawal czasu niestety. Na 2'ch rdzeniach Z'ka bedzie miala wystyarczajacy zapas mocy by pociagnac wieksze tytuly zarowno jezeli chodzi o gry jak i nie przymulac samego androida. Idac dalej pelen dostep do android market :) Ciekawe jak to bedzie w praktyce - moze w koncu zobaczymy Flac i inne pomijane do tej pory przez Sony formaty ;) Niestety owe 20 godzin pracy to konsekwencje tych wszystkich zmian. Najgorsza w tym wszyskim jest IMO cena... ponad 300 baksow za 16GB mp3'jke ? To jest troche przerazajace. Tu nasuwa sie pytanie o zasadnosc takiego "bydlaka"... To juz taki prawie w pelni funkcjonalny "smartfon" bez funkcji dzwonienia - wiec, po co komu taki prawie... Majac w kieszeniach 2 fony i grajka jestem pewien ze Z do mnie nie trafi. Przy okazji nasuwa sie kolejne pytanie... dlaczego sony nie moze w koncu strzelic jakiegos fona, ktory przejal by dobre imie po grajkach ? Na chwile obecna patrzac na linie ich fonow... jezeli zobaczyl bym S-Master w takim Xperia Ray jestem pierwszy w kolejce ;) Niestety przegladajac ich obecna oferte, ani grajki, ani telefony nie sa dla mnie na tyle atrakcyjne zeby pociagnac za spust... Tak na marginesie moze HTC i ich Sensation XE ktore pojawi sie na rynku za jakies 3 tygodnie rozpoczynajac nowa linie produktow HTC (mimo lepszych badz gorszych skojarzen jezeli o marke Beats by DrDre) wymusi na innych producentach (Apple sie to nie udalo), zajecie sie tym, dosc istotnym jak by nie patrzec, aspektem jakim jest sluchanie muzy w drodze. Ta jedna z wielu mozliwosci obecnie produkowanych telefonow jest bardzo, ale to bardzo przez producentow lekcewazona. Na razie mamy wyscigi na rdzenie ekrany i inne duperele i w konsekwencji, niestety, nikogo nie obchodzi ze gra to jak kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigereE zgadzam się z Tobą, jak byłem w połowie czytania tego co napisałeś to myślałem o rzeczach które potem niżej uzupełniłeś (to dlaczego nie wrzucili aparatu i telefonu jak już robią przenośny komputer...). Tylko, że:

 

Ja jednak chciałbym kupić sprzęt który jest odtwarzacze muzyki, a niestety żeby cieszyć się najlepszą jakością dźwięku muszę płacić za najdroższe modele które odtwarzaczem muzyki ciężko już nazwać.

 

Jeśli zrobić taki kombajn z telefonem, aparatem, wielkim ekranem z możliwościami konsoli to tylko i wyłącznie z przełomową baterią (chociaż taką jak w J3), bo gdybym był zapalonym graczem wtedy celowałbym w taki sprzęt, bałbym się z niego korzystać, bo a nuż kiedy coś się stanie i potrzebowałbym zadzwonić to siądzie mi bateria. (nie wiem jak z tym Z będzie, ale jeżeli 20h trzyma na samym odtwarzaniu muzyki to ile na korzystaniu z tych jego gadżetów?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rynek idzie w takim a nie innym kierunku... Mozemy jedynie gdybac co by bylo gdyby... i jak powinien wygladac nastepca X'a etc. Na chwile obecna Z'ka zdaje sie byc nowym flagowcem Sonego czy nam sie to podoba czy nie ;)

 

Bateria... np taki Cowon ma w swojej ofercie D3 tez pracujacy na Androidzie, przy mniejszym ekranie i "nie tym procesorze" - zobacz sobie jak wyglada jego czas pracy ;) Czy Sony wypada tu jakos slabo ? ;) Tak czysto teoretycznie zakladajac... ze jednak chcial bys sobie w tej chwili kupic jakis multimedialny grajek - majac do wyboru Z'ke - taczke 4G (5ka za rogiem ;) ) - i Cowona D3 - co bys wybral ?

 

No ja szczerze powiedziawszy ciagle czekam na taki telefoniczny "kombajn" ;) ale nie na Androidzie ;) za ktorym jakos nie przepadam. iOS - w telefonie nie dla mnie :( Mialem nadzieje ze WP7 cos zmieni - ale Microsoft w mobilnym swiecie jak na razie "zachowuje sie" jak "nieudacznik" (pamietam jak ich CEO smial sie z braku Copy&Past w iPhonie - Muppet ;) ) chociaz sama filozofia pracy Zune jest naprawde OK - WebOS niestety HP go usmiercil - MeeGo i N9 jakos nie moze sie pojawic zreszta juz zostal przez Nokie usmiercony - czy ktos jeszcze meego ruszy ?. Inne wynalazki mnie nie interesuja ;) Innymi slowy mimo natloku telefonow na rynku - NIE mam w czym wybierac, szczegolnie szukajac czegos, co przede wszystkim, bedzie "swietnie grało". Stad zywie ogromna nadzieje w calym Sensation XE i jego nastepcach - moze "oni/e" w koncu cos zmienia... Samsung na pewno na to zagranie odpowie :) a jezeli tak bedzie, to inni nie beda mieli wiekszego wyboru ;) Co do samej baterii... w chwili kiedy bedziemy mieli micro USB czy inny "Standard" w zasadzie naladujesz telefon praktycznie wszedzie... a jezeli nie - od czego sa przenosne "battery packi" czy jak kolwiek je zwac. Fak faktem szkoda ze postep w ogniwach nie nadaza za pradozernoscia coraz to bardziej wymyslnych urzadzen.... no ale. Do tego na koniec...jak widac taki grajek na Androidzie ma taki a nie inny czas pracy na baterii, a co za tym idzie... nic chyba nie stoi na przeszkodzie zeby w koncu cos zaczelo sie dziac w telefonicznym swiecie "Audio" bo na pewno nie jest to bateria ;)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy post, więc się przedstawię. Bartek, lat 21.

Od półtora miesiąca posiadam NWZ Z1050, jest to mój pierwszy odtwarzacz z górnej półki, wcześniej używałem albo no-name albo telefonu nokia x-2. Cóż mogę powiedzieć ... ;)

Przy jego kupnie kierowałem się tym, że jest to Android ( niedługo wersja Ice Cream Sandwich) więc bezproblemowa obsługa formatu flac i wszystkich innych bezstratnych, w dodatku tegra 2x1ghz, wyjście hdmi więc czasami jakiś film na TV - nie ma problemu ;) Zaraz po kupnie, zauważyłem również ( KUPIŁEM W EURO RTV AGD ) na srodku czarne pixele, nie znam dokładnej terminologii, ale są cały czas czarne, czyli wydaje mi sie, że są totalnie " umarłe ". Jest to widoczne, ale nie przeszkadza mi, mógłbym wymienić na gwarancję, ale nie chcę tego robić, jestem zadowolony z tego odtwarzacza, jest mój , wyjąkowy i nie chcę go zmieniać ;) W każdym razie, funkcjonalność - wiadomo, to android. Miałem z nim troszkę problemów, takich jak zawieszanie się, resetowanie, samowychodzenie z aplikacji, zacinanie sie itd itd itd...

Niedawno wyszła aktualizacja tego walkmana i od tamtej pory nie zauważyłem ani jednej z wyżej wymienionych sytuacji ;)

Co do dzwięku... mam 65% biblioteki w ~~1000kbps flac'u, 30% w 320mp3 a reszta 320<

Słucham 99% muzyki elektronicznej, tj, ambient, dubstep, chill i wszystkie pochodne od tych gautnków takie jak industrial itd.

Jest to mój pierwszy taki odtwarzacz z taką jakośćią dzwięku, więc nie mogę tego porównać z innymi urządzeniami ale za każdym razem, a słucham już od prawie 2 miesięcy, dzień w dzień po kilka godzin, szczęka mi opada ;) Odtwarzacz ma wbudowany program do odtwarzania, nie obsługujący formatu flac itd. Byłem zachwycony odtwarzaniem z tego wbudowanego playerka do czasu aż usłyszałem te same kawałki w programie Power Amp ;) zakupiłem pełną wersję, obsługa flac, rozbudowany korektor, efekty, poprostu niebo w uszach ;) Wszystko jest genialnie. Bardzo często spotykam się z opiniami, że bardzo źle, że to urządzenie nie dzwoni ( mi odpowiada w 100%, gdyby dzwonił, czyli byłby telefonem, nigdy bym tego nie kupił. Z telefonu prawie w ogóle nie korzystam, nie narzekam na brak 3g a przy kupnie kierowałem się potrzebą dobrego odtwarzacza, nie bajeranckiego telefonu, więc Z1050 jest dla mnie 100% odtwarzaczem, a Android to dodatek do zcustomizowania pod siebie playerka ;) ), wystarczy, że pokażę na słuchawkach kilka dobrych kawałków, jak to brzmi, odrazu zmieniają zdanie.

Tak więc jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem tego odtwarzacza, w tej chwili korzystam ze standardowych słuchawek EX300 danych w zestawie, jestem oszołomiony, nie wyobrażam sobie nawet, jak mógłby grać na jeszcze lepszych słuchawkach ;)

Polecam z całego serca, odtwarzacz jest według mnie za 1100 zł dużą okazją, ma bardzo dobre bebechy, dźwięk genialny, wspaniały ekran ( codziennie oglądam na nim jeden cały film na pełnej jasności - w drodze do pracy - zjada około 25% baterii ).

Tak więc, jeszcze raz polecam, przepraszam, że opis jest taki chaotyczny, całość wyszła na dużym spontanie, bez przygotowania, a nie jestem dobry w pisaniu recenzji przedmiotów...

Mam też małe pytanko, jeśli już wiecie, na jakim gatunku muzyki mi zależy, moglibyście podrzucić jakieś pomysły co do słuchawek ? Cena nie gra roli. Moje typy na chwilę obecną to SoundMagic PL50 lub Fischer Audio Eterna v1.

Pozdrawiam serdecznie

Bartek

Zapomniałem dopisać, EX300, kompletnie nie radzą sobie z basem wyraźnym i basem jako ogólne tło, np w muzyce ambientowej we FLACU na odtwarzaniu w programie Power Amp, bo o korektorze nie mówię. Słuchałem na power ambie, tego samego utworu gdzie nie radzą sobie ex300 na sennheriser hd 380 pro i było rewelacyjnie, więc to dosadnie przez słuchawki, aczkolwiek po wyłączeniu korektora, da się posłuchać ;)) Pozdrawiam. Jeśli macie jakieś pytania, odnośnie tego sprzętu, piszcie na bbielecki01@gmail.com . Pocztę sprawdzam kilka razy dziennie, więc zawsze odpiszę,ewentualnie tutaj ;) Niestety nie posiadam innych źródeł komunikacji jak np gadau gadu, facebook ...

Edytowane przez Hellshock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Choć nie miałem w łapkach tego odtwarzacza nie widzę zbyt dobrze Androida na pokładzie. Cztery miesiące temu podjarałem się na ten sysytem i kupiłem Xperię Arc S myśląc, że będzie to wszystko o czym marzę. Prawda jest taka, że z tym systemem są cały czas problemy. Znikające zdjęcia i filmy stały się już normą (nie tylko ja tak mam, pełno o tym w necie). Najgorsze jest jednak to, że (cecha typowo telefoniczna ;) sam bez wyraźnej przyczyny zmienia mi dzwonki tel/budzik/SMS na losowe. Uaktualnienie do ICS przynosi nowe problemy. Google dało ciała.

Po tych kilku miesiącach myślę, że przynajmniej przez jakiś czas będę trzymał się od urządzeń z tym systemem na dystans i bardzo długo zastanawiałbym się, czy inwestować w "grajka" z Andkiem na pokładzie.

 

EDIT: Gdybym skłaniał się znów do kupna playerka za 1000zł< zapewne nabyłbym (wciąż drogiego) Cowona X7 ze 160 GB dyskiem i ~100h grania na jednym naładowaniu. Nigdy nie potrzebowałem oglądać filmów na swoim mp3/mp4 playerku, więc kiepski wyświetlacz rekompensowałaby mi jakość dźwięku, z której to iAudio słynie.

Edytowane przez Greegore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności