Skocz do zawartości

Co potrafi mały wzmacniacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od 4 miesięcy użytkuję Fiio E7 jednak jedynie pod USB, jako kartę dźwiękową przy laptopie.

Teraz, stoję przed decyzją kupna nowej komórki i nadmienię, że nie mam przenośnego odtwarzacza muzyki. W związku z tym nie podpinałem dotąd E7 w jako AUX przez jack.

 

  • Podpinając E7 do laptopa - zastępuje on wewnętrzną dźwiękówkę, gra samo Fiio i jest b. ładnie.

  • Co gdy podepnę go przez jack (AUX) do przenośnego źródła dźwięku? Parametry źródła dźwięku i E7 jakoś wpłyną na siebie? Czy będzie to jak próba rzeźbienia w gó*nie?

Telefony nie słyną z dobrej jakości dźwięku.

Strona GSM Arena testuje komórki przy pomocy RightMark, a ja dziś wpadłem na test E7 przy pomocy tego programu. Co stanie się z dźwiękiem i wykresami, gdy sparuję przez jack oba urządzenia?

Mocy przypuszczalnie wiele nie potrzebuję do dokanałówek, czy więc E7 wpłynie na barwę, dynamikę, separację, ograniczy szumy z komórki, zniekształcenia? (za które są winne niedoskonałości komórki jako źródła dźwięku)

 

Poniżej są skrócone wyniki testu komórki która mnie interesuje. Czy po podłączeniu do niej E7 i wtedy słuchawek, aktualny jest wykres pierwszy czy drugi? (może jeszcze inny)

 

Samsung Galaxy SII audio.jpg

opis: "The performance of the smartphone in our audio quality test is pretty good overall and it's really impressive in the active external amplifier part.

So when the Galaxy S I9100 has no resistance applied to its line-out it got excellent scores all over. There are really no weak points to its performance here and since its pretty loud too we are left with no other option but to give it an excellent mark.

Things aren't as impressive when you plug-in a pair of headphones. Stereo crosstalk, which increases rapidly, volume levels decrease and intermodulation distortion starts creeping in. The general result is still decent, but we've certainly seen better he re. "

 

  • Czy może mi ktoś objaśnić wykres porównawczy "jakości" Fiio E7 wykorzystujący AUX (jack) oraz USB?
  • Jak wypada E7 w porównaniu z Sansa Clip? (też wykres)
    Czy jest sens porównywać goły odtwarzacz - jakim jest Clip z E7, który musi być przecież do czegoś jeszcze podpięty?

Sansa Clip +

Fiio E7 AUX vs USB mode

Fiio E7 AUS vs USB mode - bass

 

 

Przepraszam za temat, który mógł się już pojawić, jednak szukajka mi nie reaguje na "fiio e7".

Pozdrawiam, Wojtek

Edytowane przez Demiourgos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gdy podepnę go przez jack (AUX) do przenośnego źródła dźwięku? Parametry źródła dźwięku i E7 jakoś wpłyną na siebie?

Oczywiście, że wpłyną. Źródło dźwięku (komórka, odtwarzacz) będzie podawała sygnał analogowy (ze swojego DACa) do wejścia wzmacniacza w FiiO. Do tej pory używałeś E7 jednocześnie jako DACa i ampa. Sygnał cyfrowy leciał z kompa, był konwertowany na analogowy przez DACa FiiO, a następnie wzmacniany przez jego ampa. Teraz konwersję D/A będzie robił grajek (komórka) i od jakości tej konwersji po części będzie zależeć ogólna jakość sygnału wyjściowego.

 

Strona GSM Arena testuje komórki przy pomocy RightMark, a ja dziś wpadłem na test E7 przy pomocy tego programu.

RightMark jest niezłym softem ale nie da Ci pełniejszego obrazu sytuacji. Na tej stronie http://nwavguy.blogspot.com/search/label/FiiO%20E7 masz bardzo szczegółowy test E7, polecam poczytać. Wynika z niego, że FiiO jest raczej lepszym DACiem niż ampem, toteż lepiej sprawdzi się jako urządzenie combo (DAC + amp) przy laptopie niż jako dedykowany amp podpięty specjalnie, żeby lepiej rozbujać trudniejsze do napędzenia słuchawki.

 

Co stanie się z dźwiękiem i wykresami, gdy sparuję przez jack oba urządzenia?

Staną się rzeczy nieprzewidywalne :P Tak na prawdę to nie wiadomo co się stanie, choć z pewnością nie wybuchnie. Musisz sam sobie odpowiedzieć czy połączenie grajek + amp pasuje Ci bardziej czy mniej niż sam grajek ze słuchawkami. Wykresami się nie przejmuj, zresztą żadnych nie przytoczyłeś.

 

Mocy przypuszczalnie wiele nie potrzebuję do dokanałówek, czy więc E7 wpłynie na barwę, dynamikę, separację, ograniczy szumy z komórki, zniekształcenia?

Wpłynie, oczywiście że tak. Może to być wpływ pozytywny w Twoim odczuciu, a może nie. Nie przekonasz się dopóki nie posłuchasz, a tabelek nie analizuj, bo niosą zbyt szczątkowe informacje, żeby można było na ich podstawie wnioskować o brzmieniu.

 

Poniżej są skrócone wyniki testu komórki która mnie interesuje. Czy po podłączeniu do niej E7 i wtedy słuchawek, aktualny jest wykres pierwszy czy drugi? (może jeszcze inny)

Żadnych wykresów tu nie ma! Te informacje i tak będą o pupę rozbić w Twoim wypadku, bo nie obrazują zupełnie nic.

 

Czy może mi ktoś objaśnić wykres porównawczy "jakości" Fiio E7 wykorzystujący AUX (jack) oraz USB?

Jak wypada E7 w porównaniu z Sansa Clip? (też wykres)

Czy jest sens porównywać goły odtwarzacz - jakim jest Clip z E7, który musi być przecież do czegoś jeszcze podpięty?

No właśnie nie ma sensu tego robić, bo E7 podpięty przez AUX jest tylko wzmacniaczem, a przez USB DACiem i wzmakiem naraz. Clip+ jest także jednocześnie DACiem i ampem (ma wbudowany kodek i pokładowy wzmacniacz słuchawkowy) ale nie ma sensu porównywać go z E7 po USB, bo FiiO skądś ten strumień bitów musi dostać (komputer), a Sansa ma go już w swojej pamięci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności