Skocz do zawartości

ipod do muzkyki, który najleprzy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu planuję zakup ipod'a lub innego odtwarzacza muzyki. Co do ipod'ów to wiem że najlepsze z ekranami są:

nano 1-2G

clasiic 5/5,5G

touch 1G

i tu jest dylemat i pytanie. Który jest najlepszy do muzyki i okazyjnie filmów. Najbardziej kusi Classic (pojemność) ale jest ciężki i wielki jak touch ale chudszy i nie wiem co znaczy że jest delikatny. Czy trzeba dmuchać i chuchać na niego czy wystarczy dbać żeby nie upadł?

Jednak z drógiej strony touch ma wi-fi i fajne gry. Nano byłby fajny gdyby miał przynajmniej te 4gb.

No i to chyba wszystkie moje wymyślenia na temat ipod'ów i mam do was pytanie. Skoro one wszystkie są trudne do zdobycia w dobrym stanie i mam pytanie. Czy jest jakiś inny odtwarzacz który gra równie dobrze lub inna generacja (produkowana) ipoda z ekranem z którą dobrze by się zgrały sennheiser'y HD 380 które planuje kupić.

 

Z góry dziękuje za pomoc i jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz kupić duże słuchawki to i wymiarami playera nie powinieneś się przejmować, bo video i touch nie są znowu jakimiś olbrzymami. HD380 potrzebują chyba jasnego źródła więc Ipod Video będzie ok, i do tego ta pojemność, a jak nie będziesz nim rzucał to długo powinien Ci posłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za błędy przepraszam, jestem dyslektykiem a w czasie pisania nie wyskakiwały mi czerwone podkreślenia.

Przedział cenowy to powiedzmy do 800zł ale to bym musiał się troche postarać żeby tyle wycisnąć na sam odtwarzacz więc tak do 600zł max 700zł (nie wiem czy czatować teraz na "antyka" czy kupić słuchawki a ipod'a nowego po wakacjach kupić).

Nano 2gen jest przecież do 8GB.

Wiem, że nano 2G ma 8GB ale trudno dorwać taki egzemplarz, większość to 2gb i 4gb. Dlatego się pytam czy pakować się w stare generacje czy jest jakaś nowa generacja obojętnego ipod'a z ekranem która gra równie dobrze.

Planujesz kupić duże słuchawki to i wymiarami playera nie powinieneś się przejmować, bo video i touch nie są znowu jakimiś olbrzymami.

Może i nie są ale classic jest ciężki a mój telefon waży prawie tyle samo i jak się biega to czuć tą masę więc zastanawiam się czy nano nie będzie dobrą alternatywą ale ma małą pojemność.

 

Chyba zdecyduję sie na Classic 5G chyba, że nie ma różnic audio względem produkowanych 6G czy ileś tam to wtedy na nowszego się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam pytanie. Czy on gra lepiej niż poprzednie wersje. I nie wiem czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na następujące pytanie. Czy te słuchawki dobrze się z nim zgrają czy coś innego potrzeba do napędzia ich (np. Fiio E7):

1. Sennheiser HD 380 PRO

2. AKG K518

3. AKG K530

4. Shure SRH 240

5. Audio-Technica ATH-T500

jest to pytanie dosyć trudne ale dla mnie ważne bo nie byłem na odsłuchach i mogę odsłuchać tylko 2 pierwsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ipod bardzo mnie kusi i mam pytanie, czy on gra czysto, przestrzennie z basem ( nie żeby dudniło jak w skrzyni basowej ale żeby było go słuchać i był on soczysty, miękki i dobrej jakości) na tych i innych słuchawkach. Zależy mi głównie na dźwięku ale za te 100-150zł skoro mogę mieć touch'a 4g to czemu by się nie skusić. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Czy inny ipod zagra od niego lepiej (np. nano 4-5G lub inny też używany) i do tego kupić Fiio E7. Cenowo wyjdzie prawie to samo ale jak z dźwiękiem będzie. Od razu mówię, że wolałbym ale touch zagrał tak jak napisałem i mieć jedno wielkie wszytko mające urządzenie (nie musiałbym wtedy nosić ze sobą telefonu bo głównie do wi-fi mi służy) niż 3 (telefon+ipod+Fiio) jeszcze większe kloce grające porównywalnie lub niewiele lepiej. Pytanie trochę przydługie ale dla mnie bardzo ważne.

PS.

Słuchawki kupie chyba teraz (za tydzień-dwa) a ipod'a czy co tam mi polecicie po wakacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AKG K530 nawet nie podchodź bez wzmacniacza. E7 jakoś by je napędził, ale o czym innym jeszcze myślę - to chłodne słuchawki, iPod Touch 2G i wyżej neutralny, niektórzy mowią chłodny - górna część pasma pocięłaby ci uszy, no chyba że lubisz takie brzmienie. Ja bym brał Toucha 2G w górę i do tego np. Fischer Audio FA-004 - żebym nie był zachwycony takim zestawem to bym nie proponował. W 700zł to spokojnie się zmieścisz. Ewentualnie CAL! - zgrywają się znakomicie Z Touchem.

Mówisz Touch 1G lepszy - tu są podzielone opinie, masz gdzieś porównanie na forum poszczególnych generacji.

Edytowane przez Mattej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie czytałem ale nie wiem czy to co ty czy inne, ja czytałem o porównaniu 1G do 2G i 3G (2G i 3G potraktowano jako jedno) i rzeczywiście opinie były różne dlatego się tu pytam czy coś lepiej zagra. Co to Fischer Audio FA-004 to mam wątpliwości bo nie mam jak je przesłuchać (mieszkam w Łodzi) i na zdjęciach wyglądają na nauszne a ja bym wolał wokół uszne.

Przed chwilą wpadłem na pomysł jeszcze nie wiem czy genialny. Czy jakiś model iRiver (czy coś innego) zgra się dobrze z wymienionymi wcześniej modelami Shure, Sennheirer, CAL! AKG i Fischer. Funkcjonalnie nie do końca do mnie to przemawia ale jeśli dźwięk będzie lepszy to spróbuję sie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie czytałem ale nie wiem czy to co ty czy inne, ja czytałem o porównaniu 1G do 2G i 3G (2G i 3G potraktowano jako jedno) i rzeczywiście opinie były różne dlatego się tu pytam czy coś lepiej zagra. Co to Fischer Audio FA-004 to mam wątpliwości bo nie mam jak je przesłuchać (mieszkam w Łodzi) i na zdjęciach wyglądają na nauszne a ja bym wolał wokół uszne.

Przed chwilą wpadłem na pomysł jeszcze nie wiem czy genialny. Czy jakiś model iRiver (czy coś innego) zgra się dobrze z wymienionymi wcześniej modelami Shure, Sennheirer, CAL! AKG i Fischer. Funkcjonalnie nie do końca do mnie to przemawia ale jeśli dźwięk będzie lepszy to spróbuję sie przekonać.

Fischery są wokółuszne, przynajmniej moje uszy wchodzą całkowice.

Touch 3G może jajnie zagrać z HD380.

A co do iRivera to właściwie jest S100, którego chyba mało kto testował (podobno funowe granie, więc z HD380 może być za bogato z basem) i E30 i wtedy do niego Shure SRH240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonałeś, jeśli możesz to podaj wymiar "dziury" w którą wchodzą uszy. Jeśli moje też będą się mieścić to chyba je zamówie ale dopiero po odsłuchu k518, hd380 i jak uda mi sie wycisnąć od kolegi to jeszcze cal!. Wtedy zobacze czy są warte swojej ceny. Jeśli któreś z nich mi się spodobają to toche poszperam na necie i się wybierze playera któy je napędzi ( a nuszspodabają się sennheisery lub wsklepie coś ciekawego polecą). Tak, tak wiem że uparłem się na te hd 380 ale bardzo podoba mi się system składania i wielkość muszli.

 

Dzieki za fachową pomoc. Jeśli Ty lub ktoś inny ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje to czekam jesze jakieś 2 tygodnie a potem idę do sklepu na odsłuch i dokonuję ostatecznego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonałeś, jeśli możesz to podaj wymiar "dziury" w którą wchodzą uszy. Jeśli moje też będą się mieścić to chyba je zamówie ale dopiero po odsłuchu k518, hd380 i jak uda mi sie wycisnąć od kolegi to jeszcze cal!. Wtedy zobacze czy są warte swojej ceny. Jeśli któreś z nich mi się spodobają to toche poszperam na necie i się wybierze playera któy je napędzi ( a nuszspodabają się sennheisery lub wsklepie coś ciekawego polecą). Tak, tak wiem że uparłem się na te hd 380 ale bardzo podoba mi się system składania i wielkość muszli.

 

Dzieki za fachową pomoc. Jeśli Ty lub ktoś inny ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje to czekam jesze jakieś 2 tygodnie a potem idę do sklepu na odsłuch i dokonuję ostatecznego wyboru.

 

4.7cm szerokie na 5cm wysokie są te fa-004, ucho trochę dotyka wnętrza, jednak to nie przeszkadza, bo w środku jest gąbka (wiem co mówię, bo żadnych nausznych moje ucho nie toleruje, a tu jest dobrze). HD380 z kolei mają większy nacisk na czaszkę, ale i większe muszle, pewnie i głębsze.

Przy fa-004 i Touchu 3G jest duża ilość wysokich tonów - trzeba to lubić, natomiast nie są one piskliwe. Ogólnie charakterystyka to lekkie V.

Wybór to masz spory. Dobre są jeszcze Shure SRH440 - do nich bym brał np. iRiver S100.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności