Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] Czas na dokanałówki, P3


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę sprzętu już przez Was mi się przez ręce przewinęło, ale chyba nadszedł czas na małą stabilizację :D Miałem długo K518, zmieniłem ostatnio na V-Jays, ale nie jest to sprzęt dla mnie (niezbyt wygodne, otwarte, a słucham muzyki głównie w głośnym otoczeniu). W międzyczasie przewinęło się kilka średniej jakości doków. Miałem zamiar V-Jaysów używać w domu, a na miasto dokupić jakieś tanie doki, ale stwierdziłem, że V-Jaysy nie są aż takie świetne, żeby zostawiać je tylko na chwilowe odsłuchy w domu. A na 2 pary klasowych słuchawek mnie nie stać. Nie będę pisał dużo, wypunktuje najważniejsze rzeczy. Więc...

- cena: do 250 zł

- typ: dokanałowe

- gdzie używane: miasto, pociąg, autobus, dom (z przewagą pierwszych dwóch)

- źródło: P3

- muzyka: jazz, funk, metalcore, dubstep, reggae (więc wszystko w zasadzie)

 

A teraz trochę bardziej szczegółowo. Jakiego brzmienia oczekuję? Basowe, szczegółowe, spokojne. Ale bezwzględnie nie może być to bas tak nachalny jak A-Jays Two. Podoba mi się szczegółowość V-Jaysów, jeśli byłbym w stanie taką osiągnąć w jakichś dokach, to biorę je w ciemno ;) Konieczna będzie izolacja na dobrym poziomie, ze względu na warunki w jakich będą używane.

 

Z doków które miałem najbardziej spodobały mi się EX82. Po małym rozpoznaniu rynku mogę wykluczyć parę modeli a kilka wpadło mi w oko. Raczej nie będą to PL50, RE2, NE6 - przede wszystkim kompletnie mi się nie podobają. Najbardziej zastanawiam się aktualnie nad ADDIEMami, Xearsami TDIII (tu może być zbyt basowo), AKG K370 i Eternami. Audeo to chyba za dużo jak na mój budżet.

 

Nie powiem, mam chaos w głowie, za dużo tego aktualnie. Ktoś rozjaśni? ;)

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TD III moze i są chłodniejsze niz TD II, co nie znaczy, ze brak im basu... z video jest go bardzo duzo.

 

Pomyśl o FA silver bulletach.. myslę, że bedzie miodnie. No i spytaj się WojtkaC jak tam Sleek Audio SA1, bo też mogłyby być fajne. A K370 mają dla mnie sporo wad, ten cały kabel, Jacek i mikrofon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do mojego Wave Audeo, do piątku powinny dojść to mogę podzielić się wrażeniami. Jak byś z 20 zł dołożył to spokojnie można dostać używane, na gwarancji, w idealnym stanie. Z tańszych może właśnie Bullety, ADDIEM też powinny zagrać fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mooooże przy dobrych wiatrach jutro przyjdą. Jak nie to w piątek na 99% ;) Posłucham trochę i podzielę się wrażeniami. Miałem już wcześniej Audeo, ale z neutralną taczką 3G się nie zgrały. Niemniej jednak same słuchawki przypadły mi do gustu, ale wymagały cieplejszego źródła, a z iPodem wtedy nie zamierzałem się rozstać. Z Wave teoretycznie powinno być super. Ahh już się nie mogę doczekać paczuszki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, a ja mam audeo+ipoda taczke 4G i niezbyt to gra=bardzo malo bassu>.< Nie wiem jak na razie ale chyba bede je sprzedawal, zeby cos lepszego znalezc do taczki. Audeo mam jakis miesiac. Pomysle, moze wystawie do komisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo iPhone/iPod Touch to raczej niezbyt dobry kompan do Audeo, chyba, że ktoś uwielbia bardzo neutralny, cholernie szczegółowy dźwięk. Z neutralnych słuchawek z Taczką zdecydowanie lepiej grają ADDIEM, które są bardziej funowe od Audeo, przez co stanowią nawet ciekawy duet z Touch'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytania o P3 i Eterny. Wave to jednak ponoc nie to samo co P3, wiec opinia o połączeniu wave i etern też nie da ostatecznego rozwiązania. Szczególnie, ze ew. porownania tego grajka z telefonem miały miejsce przy wyłączonym DNSe, ktore ponoc ociepla dzwiek

Innymi słowy, ja bym nie kupił Etern do P3.

 

A audeo to byłby odwazny krok. Skoro lubiałeś didżejki, to będzie zmiana o 180 stopni. Istnieje prawdopodobienstwo, ze Ci sie spodoba, ale to nie jest zdecydowanie nic pewnego :) Choć oczywiscie nie mozna zaprzeczyc dobrej synergii tego zestawu, audeo + P3.

 

 

A gdybys przezył z otwartymi dokami... to moze denony ah-c751? Powinno być ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope. Jutro pewnie będą.

 

Zmieniam zdanie - Audeo dotarły do mnie przed chwilą, za godzinkę napisze pierwsze wrażenia ;)

 

Ok - pierwsze wrażenia są takie, że jest dużo lepiej, niż w połączeniu z Touch 3G. Dźwięk jest cieplejszy, przy czym należy pamiętać, że to wciąż bardzo neutralne i szczegółowe słuchawki (przynajmniej w porównaniu do tego co miałem okazję słuchać), więc nawet w połączeniu z ciepławym Wave, jest neutralnie. Jak ktoś preferuje takie granie, to Audeo + Wave to bardzo ciekawe połączenie, jak ktoś woli ciepełko, to zdecydowanie powinien sobie Phonaki darować. Ja się jeszcze zastanowię, posłucham dalej, ale raczej Audeo ze mną zostanie.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam połączenie Audeo + p3. Eq DNS jest taki że można go sobie spokojnie ustawić pod preferencje muzyczne i wcale nie będzie brakować basu, aczkolwiek chwilę się trzeba będzie pomęczyć . Natomiast nie ma się co nastawiać, że przy Audeo "rozstąpi się niebo, a zwierzęta przemówią ludzkim głosem" (to taka generalna uwaga, bo często na forum pojawia sie hype na jakies słuchawki, wszyscy piszą że są taaakie suuuper a potem okazuję się, że faktycznie grają fajnie, ale człowiek jest rozczarowany bo spodziewał się jednak dużo więcej), ale zmiana jakościowa będzie odczuwalna ;)

 

Dobrze by było jednak pomierzyć Audeo przed zakupem, ja osobiście mam problem z sybilizacja, która czasem dokucza mi zwłaszcza w moich ulubionych kawałkach (głównie rock). Podobno może to mieć związek ze złym uszczelnieniem kanału, bo rozmiary Audeo są trochę inne niż w większości słuchawek. Dlatego trzeba odpowiednio podociskać słuchawki, żeby problem zniwelować ( i faktycznie zdaje się pomagać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności