Skocz do zawartości

Karta dzwiękowa do solo6c ~300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję karty dźwiękowej do głośników Microlab Solo6c. Obecnie mam zintegrowaną z płyty głównej Gigabyte GA-G41M-ES2L i chciałbym usłyszeć znaczącą różnicę w dźwięku. Głośników używam najczęściej do słuchania muzyki. Kartę chce kupić w granicach do 300zł. Słucham (jeśli to ma znaczenie) popu lub reggae (zdarza się też trochę rapu). Nie interesuje mnie zbytnio czy ta karta będzie na usb czy nie, chociaż wolałbym, żeby można było głośniki łatwo przenieść wraz z kartą w inne miejsce (np. do kolegi). Przeglądałem już dużo tematów lecz żadne odpowiedzi w nich zawarte nie zadowalały mnie i nadal nie jestem pewien co do wyboru. Bardzo proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam Perla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kart na PCI to może:

- Audiotrak Prodigy HD2 - używka - bo nowa ponad budżet, wypadałoby wymienić wzmacniacze operacyjne (przynajmniej 1) więc już znacznie ponad budżet (ze scalakiem 370-380zł)

- M-Audio Audiophile 24/96 - ponoć bardzo fajnie gra - niestety nie słyszałem (pewnie też ponad budżet)

- E-MU 0404

 

- Xonar DX ?? - poszukaj na forach, sporo się o niej pisze, choć nie wiem czy warto na nią tyle kasy wydawać

- Creative Audigy SE - mam takową w domku, gra ok, w swojej kasie (wyrwałem za 45zł z wysyłką) raczej bez konkurencji, brak problemów ze sterownikami (EDIT: a jednak jakieś problemy z nieoficjalnymi sterami na win7 bywają... ale na oficjalnych powinno śmigać ;) )

 

Na USB:

- E-MU 0202 USB ?? (pewnie używka)

- jakieś chińskie/koreańskie DACi (musisz sam poszukać na allegro, obecnie niestety leży)

Edytowane przez Kfazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem trochę o Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 na USB, opłaca się ? Wie ktoś coś może na jej temat ? Podobno to karta bardziej do gier bo X-Fi, ale czy też muzyczkę ładnie będzie odtwarzać?

 

EDIT: Co do Xonara - karta jest zbyt długa ;/ zawadziła by o wejścia RAM-ów :S

Edytowane przez perla10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem się na priv z daciem, moim zdaniem nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. DX i Extreme music grają przy nim cienko, nie mają też wzmaka słuchawkowego.Emu 0202 mogą być kłopoty ze sterownikami pod siódemką, poza tym jak ma być przenoszone to odpada. Musiałbyś instalować sterowniki na dwóch komputerach, daca podłączasz i gra. Jak już to ebay i kupienie daca z Chin tak jak ja zrobiłem. Minus to, że czekasz dwa tygodnie i mogą doliczyć opłaty, więc może wyjść 23% drożej.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś podrzucić jakiegoś linka z chińskim daciem?

Rozumiem, że działa to na zasadzie: z jednej strony wciskam wtyczkę od głośników a z drugiej wpinam usb do kompa/lapka i śmiga?

Sorry za banalne pytanie, ale w stacjonarnym sprzecie jestem obeznany jak w teologii

Edytowane przez YellowLabel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/75635-dac-ng98-mk-ii/ to ten mój. Podłączasz pod kompa i go wykrywa bez sterowników. Z tyłu masz lineout do podłączenia głośników, z przodu wyjście słuchawkowe ze wzmakiem. Ten akurat jest na usb ale ma zasilanie sieciowe, bo taki chciałem. U kumpla Audiotrak Dr Dac Nano działa na sterowniku z dołączonej płyty jak i na systemowym. Z E-Mu u sąsiada jest troche więcej zabawy, tzn on ma aktualnie XP, bo na siódemkce 64 bitowej miał coś problemy z zainstalowaniem. Tutaj to juz typowa karta. Jeżeli chodzi o prostote to wg mnie tylko DAC, podłączasz i gra, nawet nic nie ustawiasz :P Co do dźwięku to najbardziej podoba mi się NG98, najgorzej wypada Dr Dac Nano (chciałem go kiedyś kupić :P), bo na czulszych dokach jest wyraźny szum. Ja swojego sprowadzałem z Chin, jakbyś chciał nick gościa z ebaya to moge podać na priv. Czekałem koło 2 tygodni :) Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności