Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 60zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu pisałem temat odnośnie wyboru odtwarzacza. W tym tygodniu stanę Właśnie stałem się właścicielem SanDisk Sansa Fuze i stanąłem przed problemem wyboru słuchawek. Musiałem się przełamać, ale jednak zdecydowałem się na doki. Mogę na nie przeznaczyć około 50-60, maksymalnie 70zł. Słucham głównie rocka, ale także punku i metalu. Poczytałem trochę, i znalazłem przychylnie opinie o SoundMagic PL 10 i PL 12. Te drugie podobną są lepsze, jednak nie ukrywam, że wolałbym coś w cenie tych pierwszych. Polecono mi także MEElectronics M2. Co polecacie?

Aha, zależy mi też na tym, żeby były głośne, bo Fuze gra ciszej niż moja komórka, nawet jak jest ustawiony na reszta świata i wybrana jest głośność wysoka.

Edytowane przez dawidosddl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL10 są głośne(najgłośniejsze ze wszystkich posiadanych). Do nich jednak uważam za konieczne dokupienie pianek Comply, bo załączone tipsy sa kiepskiej jakości(ja w nich nie potrafiłem nawet ułożyć ich w uchu). Koszt ~60zł.

Poza tym, nie są wybitnie wykonane, czuć chińszczyzną.

 

Polecam jednak skupić się na modelach PL12 lub PL18 (ta sama cena, obydwa powinny dobrze sie zgrać), choćby ze względu na lepszą jakość wykonania(PL11 już lepiej wygląda od PL10, 'wyzsze' modele pewnie też), oraz bogatsze akcesoria. Duża ilość tipsów i pianek, badziewny bo badziewny, ale zawsze, pokrowiec na słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że z wymienionych słuchanych gatunków jedynie w metalu mogą się nie sprawdzić tak jak byś chciał. Może brakować troszkę mięsa, gitary nie będą takie jak być powinne. No, chyba, że nie jest to bardzo agresywny metal, a coś pokroju Iron Maiden.

 

Basem i tak nie będzie powalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to tylko MEElectronics a bajki o wyźszości PL10 nad wszystkim do 80 zł. można sobie darować. Byłem niestety posiadaczem tego chińskiego szajsu i sorry Panowie, ale te słuchawki grają i wyglądają jak ze sklepu, gdzie "wszystko po 5 zł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że z wymienionych słuchanych gatunków jedynie w metalu mogą się nie sprawdzić tak jak byś chciał. Może brakować troszkę mięsa, gitary nie będą takie jak być powinne. No, chyba, że nie jest to bardzo agresywny metal, a coś pokroju Iron Maiden.

 

Basem i tak nie będzie powalać.

Z metalu to właśnie głównie Iron Maiden słucham, więc trafiłeś :) A lubię jak bas jest wyraźny, ale bardzo lekki, więc basem powalać nie muszą, wręcz nie powinny.

 

Czyli które lepsze: SoundMAGIC PL12, PL18, MEElectronics M2 czy Panasonic RP-HJE170? Miał ktoś może do czynienia z tymi wszystkimi wymienionymi modelami? Zależy mi na czasie, bo na oryginalnych słuchawkach z Fuze'a już mi uszy wymiękają, chociaż jak głośność jest 1/4 to jest jeszcze nie najgorzej.

Edytowane przez dawidosddl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że z wymienionych słuchanych gatunków jedynie w metalu mogą się nie sprawdzić tak jak byś chciał. Może brakować troszkę mięsa, gitary nie będą takie jak być powinne. No, chyba, że nie jest to bardzo agresywny metal, a coś pokroju Iron Maiden.

 

Basem i tak nie będzie powalać.

Z metalu to właśnie głównie Iron Maiden słucham, więc trafiłeś :) A lubię jak bas jest wyraźny, ale bardzo lekki, więc basem powalać nie muszą, wręcz nie powinny.

 

Czyli które lepsze: SoundMAGIC PL12, PL18, MEElectronics M2 czy Panasonic RP-HJE170? Miał ktoś może do czynienia z tymi wszystkimi wymienionymi modelami? Zależy mi na czasie, bo na oryginalnych słuchawkach z Fuze'a już mi uszy wymiękają, chociaż jak głośność jest 1/4 to jest jeszcze nie najgorzej.

 

ja miałem i wybierałbym miezy dwoma- m2 i panasonicami- w sumie jakościowo jest podobnie, w mee2 jest wycofana mocniej średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to tylko MEElectronics a bajki o wyźszości PL10 nad wszystkim do 80 zł. można sobie darować. Byłem niestety posiadaczem tego chińskiego szajsu i sorry Panowie, ale te słuchawki grają i wyglądają jak ze sklepu, gdzie "wszystko po 5 zł".

 

mają swoje wady, braki w basie i tym bardzie w ilości tonów wysokich...ale nie można zarzucić im słabej jakości. A ich średnica podoba mi się(jak na tę cenę to bardzo). Pokaż mi słuchawki za 5zł które tak grają.

 

kiedyś EPki były wychwalane, a PL10 prezentują wg mnie klasę wyższą pod względem jakości brzmienia. A ich charakterystyka, to inna sprawa, może tolerowac, lub nie.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci dalej polece PL12, slucham teraz na Clipie rocka i metal(Fuze i Clip graja tak samo) dla upewnienia sie jak we 2 sie zgrywaja i musze powiedziec ze graja te gatunki swietnie razem. Kazdy instrument jest na swoim miejscu, scena wieksza od CX300II i jak na ta cene sa szczegolowe :) (BTW z moim Wave te sluchawki graja kiepsko, z Clipem sie tak ladnie zgrywaja jakby byli dla siebie stworzeni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności