Skocz do zawartości

Głośniki do PC


Rekomendowane odpowiedzi

Może jakieś monitory aktywne bliskiego pola? Za 1200 masz nówki KRK RP5, które jak na studyjne monitory grają bardzo muzykalnie. Prezentują fantastyczną scenę i szczegółowość jak na swoje rozmiary, grają bardzo równo ale nie są męczące. Bas nie schodzi zbyt nisko (50 Hz?) ale to może być atutem, ponieważ nie będą się pojawiać fale stojące i dudnienie.

 

Z Solo7c bym był ostrożny - to są już większe kolumny i możesz mieć problemy z odpowiednim ustawieniem ich w pomieszczeniu. Jeżeli masz zamiar słuchać przy komputerze to duże kolumny podstawkowe najlepiej sobie odpuść w ogóle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie poluje na jakieś aktywne głośniki na biurko. Sądzicie, że takie KRK RP5 będą dobre do słuchania muzyki? Rozważam jeszcze Genelec 6010 i Adam A3X. Może ktoś ma inne propozycje?

Edytowane przez aml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie poluje na jakieś aktywne głośniki na biurko. Sądzicie, że takie KRK RP5 będą dobre do słuchania muzyki? Rozważam jeszcze Genelec 6010 i Adam A3X. Może ktoś ma inne propozycje?

Będą znakomite. Adamów jeszcze nigdy nie słuchałem, ogólnie są polecaną marką w segmencie Pro ale nie mam pojęcia jak sprawdzają się w 'audiofilskich' zastosowaniach. Geneleców słuchałem przez chwilę ale nie pamiętam jaki model - pewnie najniższy z oferty, bo były bardzo skromniutkie i tak też zagrały.

 

 

Za to KRK RP5 zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Scena na nich jest cudownie rozpostarta - wiadomo, że bardziej wgłąb z racji sposobu prezentacji kolumnowej ale na boki też potrafią zagrać szeroko. Separacja i szczegółowość także stoi na bardzo wysokim poziomie. Mają dużo powietrza i naturalnie wybrzmiewają. Żywe instrumenty brzmią na nich bardzo realnie. Można mieć zastrzeżenia jedynie do basu, bo nie ma go dużo i nie schodzi za nisko ale nie można tego wymagać od 5" membrany. Pod względem basu zdecydowanie lepiej radzą sobie więksi bracia, czyli RP7 ale przy nich trzeba już koniecznie zadbać o sensowne ustawienie sprzętów w pomieszczeniu, coby z tym basem nie było problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności