Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Doki do muzyki elektronicznej, głównie DnB, Breakbeat.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wyjadaczy !

 

Od pewnego czasu poszukuję przenośnych słuchawek, które dobrze zagrają nietypowy rodzaj muzyki jakim niewątpliwie jest Drum and bass. Przewertowałem setki tematów na temat słuchawek dokanałowych i mam parę swoich typów, lecz nadal są to tylko recenzje, opisy. Brakuje mi jeszcze opinii osób, które zaliczają się do grona miłośników ów muzyki (bądź nie-muzyki dla niektórych, w tym mojej ukochanej mamusi) i mogą podzielić się wrażeniami.

 

Moje oczekiwania:

Po nazwie muzyki, można wnioskować, że najważniejszym elementem w odsłuchu dnb- jest bass. Bass ma być "mięsisty" i "zbity", nie zalewający dźwięków średnich i wysokich, które także mają znaczenie w muzyce elektronicznej. To chyba najważniejsze kryterium w wyborze moich słuchawek. Chciałbym uzyskać efekt "imprezowy", kiedy to bass jest zwarty i uderzenie ma sens, nie buczy i nie muli.

Ważne jest też to co dostanę w komplecie, mianowicie zależy mi na pokrowcu, ponieważ słuchawki mają służyć jako przenośne.

 

Źródło:

 

Sansa Clip, czasem Laptop. Co do źródła, to jeżeli ktoś poleca jakiś inny player do tego właśnie rodzaju muzyki, jestem otwarty na propozycje.

 

Moje typy, oparte tylko i wyłącznie na czytaniu, dlatego oczekuje pomocy, niekoniecznie muszą to być doki :

(cena do 200 zł, mogą być używane)

 

NuForce NE-6

a-Jays Two albo Three

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie poleciłbym Eterny. Do muzyki w sam raz pasują, można używki kupić poniżej 200zł, jest parę par w komisie. Ale nie z tym plejerem, za ciepły jest.

To samo tyczy się Nuforce'ów. Natomiast Jaysy ponoc nieźle się zgrywają z Clipem, no i mają zaje-fajne etui. Ale mają też wiele innych wad, jak kabel i gorsza wygoda(chocby względem Etern, ktore są wybitne). Tylko czy to połączenie nada się do takiej muzyki ? Niech wypowie się ktoś, kto słyszał.

 

Ew. zamień plejera na coś chłodniej grającego i kup eterny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytuję to forum już od jakiegoś czasu, ale byłbym wdzięczny za słowniczek dot. określeń typu "ciepły player". Napisałem w pierwszym poście, że jestem otwarty na zmiany player'a w dążeniu do idealnego zestawu dramendbejsowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepłe znaczy (zazwyczaj) większą ilość basu, bardziej miękkie, misiowate brzmienie. Ciepłe słuchawki + ciepły plejer = klucha, której nie da się słuchać, bas panujący nad wszystkim, brak wysokich tonów.

 

Jakie masz wymagania? Musi mieć ekran? Ile pamięci... itd ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran raczej wymagany, ze względu na częstą rotacje muzyki na moich playerach. Pamięć 4+. Dodać mogę, że jestem już raczej prawie pewien co do wyboru słuchawek Fischer Audio Eterna, znalazłem parę z Krakowa w komisie. Prosiłbym o polecenie czegoś pod ich kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za polecenie tych słuchawek, kupiłem dziś Eterny i moje pierwsze wrażenie gdy je podłączyłem : "to jest to" ! :) Polecam je wszystkim miłośnikom tej muzyki, miłośnikom mięsistego, punktowego i dobrze kontrolowanego bassu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności