Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do Samsunga P3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak można wyczytać w temacie poszukuje słuchawek zamkniętych do samsunga P3. Ważne żeby były dosyć małe i lekkie (po doświadczeniu z Cal! szukam czegoś bardziej mobilnego). Słucham głównie metalu i rocka (bardzo ostre metalowe utwory i zarazem bardzo spokojne ballady) niepogardze również muzyką klasyczną (moim ulubionym gatunkiem muzycznym jest metal symfoniczny, więc agresywność wraz z dobrze odwzorowanymi instrumentami jest ważna). Na koniec napisze też, że nie jestem bassheadem i preferuje czyste i klarowne granie, co nie znaczy że basu ma nie być, fajnie jeśli jest dobrze kontrolowany i nie zalewa reszty pasm, a już byłbym w niebie kiedy schodziłby naprawdę nisko.

Budżet niestety tylko 200zł, ale w razie potrzeby jestem w stanie poświęcić około 30zł. Mam na oku ATH-SJ5 i AKG K450 i bardzo mnie ciekawią te pierwsze i byłbym bardzo wdzięczny za opinie o nich i porównanie do AKG. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AKG K518 jest dobrze, ale bez szału - niby wszystko ok, ale nie powala mnie ten zestaw (co nie zmienia faktu, że jest najlepszy jaki było mi dane usłyszeć). Postaram się w najbliższych dniach zrobić małe porównanie z SJ5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te ATHy. Tak jak myślałem, zagrały zupełnie inaczej niż K518. Wygrywają jeśli chodzi o wygodę i szczegółowość. Basu w didżejkach jest więcej, ale nie przeszkadza i jest lepszej jakości. Grają bliżej głowy niż didżejki. Ogólnie jeśli miałbym coś polecić, to zdecydowanie AKG.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem twoją recenzje P3 i napisałeś w niej, że w połączeniu z ATH SJ5 jest bas. Wiem, że pewnie jest go mało, ale o to właśnie mi chodzi i chyba właśnie je wybiorę (bas w Cal! jest już dla mnie męczący, więc akg by mi wysadziły głowę). A i jeszcze chciałbym się spytać o to, że "Grają bliżej głowy niż didżejki", więc scena w SJ5 jest mała? Bo myślałem że wręcz przeciwnie i że mają jej więcej. Mimo wszystko dziękuje za pomoc w wyborze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest, i może go być na prawdę dużo (dzięki DNSe). Jednak jest on zdecydowanie inny niż w K518. Więcej jest midbassu, mało nisko schodzącego. IMO jest też gorszej jakości.

 

Co do sceny... Jest węższa. Wszystko gra bliżej (nie jest to jakaś znacząca różnica, ale jest). Ogólnie rzecz biorąc ATHy mnie do siebie nie przekonały, trochę inna klasa grania niż K518. Słabsze wg mnie, ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K518 akurat mają słabsze basy niż większość popularniejszych modeli Sennheiserów np. Chodzi o to, że jest on trochę podbity, ale mnie osobiście w ogóle to nie przeszkadza, a nie lubię zbyt mocnych basów. Problemem K518 jest to, że są to słuchawki dla osób o małej głowie, bo na inne nie wejdą, albo będą cisnąć. Ponadto jako że są to doskonale izolujące słuchawki, dźwięk sam w sobie jest mało przestrzenny, ale to jest cena za znakomitą izolację właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności