Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] [ROZWIĄZANE] SanDisk Sansa Clip+ sluchawki douszne do


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupiłem odtwarzacz SanDisk Sansa Clip plus i poszukuję teraz do niego dobrych słuchawek "na miasto"

Przyznam sie szczerze, że nie za bardzo się znam na tym wszystkim.. (audio)

Więc powiem własnymi słowami czego od moich przyszłych słuchawek bym oczekiwał:

najbardziej mi zależy na jak najwieszczej scenie i w miare dobrym basie:

muzyka jaka najbardziej do mnie przemawia to raczej wzniosła, klasyczna, dynamiczna .. mniej wiecej taka:

Alexander Nevsky: The Battle On The Ice

, czy cos ala 300 (Spartan) ;D, Carl Orf itp.

oprocz tego zalezaloby mi jeszcze na dobrym brzmieniu muzyki elektronicznej (znośny bas), jednak najbardziej by mi zależalo na jak najlepszym brzmieniu wczesniej wspomnianej muzyki.

Poszukuje sluchawek dousznych w przedziale cenowym do 250zl, mylalem nad seria SoundMagic NuForce, ale jestem otwartzy tez na inne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli "otwarty na inne propozycje" to polecam nie douszne, ale bardzo lekkie w noszeniu Sennheiser PX100 (wersja II obecnie) do tego typu muzyki w cenie poniżej 200 zł to najlepszy wybór (do Sansy szczególnie)

 

A ja uważam, że PX100II w żadnym wypadku nie nadają się do Sansy. Kolega chce przestrzeni, dynamiki i dobrego basu, a w tych słuchawkach na Sansie dostanie zamulony basem dźwięk i nic więcej.

Żeby nie było, mam te słuchawki, miałem też Clipa, Clipa Plus, Fuze, teraz Fuze Plus - w połączeniu z PX100II daje to zero życia i wielkie rozczarowanie. To są mocno ciepłe słuchawki do zimnych grajków i polecanie ich do Clipów to bardzo zły pomysł. Chociaż oczywiście rozumiem, że komuś takie zestawienie może się podobać... Oczywiście są to bardzo dobre i fajne słuchawki, ale nie do Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W takim razie co polecacie?

Sluchawek wciaz nie kupilem ;D, pojawily sie inne wydatki itd.... odswiezam temat ;]

 

teraz nieco zmienil mi sie gust muzyczny ;]].. to czego oczekuje.. to przede wszytskim glebia dzwieku, przestrzen... soczysty bas? :

Ostatnio slucham takiej muzyki:

 

http://www.youtube.c.../17/gDxOts-p0KQ

 

zalezaloby mi takze, na dobrym odsluchu muzyki tej wznioslej, co wspominalem wczesniej ;], ale nie tyle chodzi mi o szczegolowosc, analitycznosc... co zebym ja "poczul"..

czyli posumowujac.. zalezy mi chyba najbardziej na niekoniecznie chamskim basie, jednak dobrym.. przestrzennosci, glębii

 

Ostatnio mam na oku Mee M9, Re2, a-Jays two, NuForce 6 lub 7

Przegladalem forum, jednak najczesciej slysze o re-2 (idealne do rocka, przeraza mnie ze moga nie miec basu ktorego pozadam ;) ), o Mee M9 nie slyszalem wiele, slyszalem ze dobredo elektroniki.. jednak czy maja ta przestrzen, glebie ? Cyz moze tez basu za duzo.. Co do Nuforcow, slyszalem opinie, ze moga to byc zbyt cieple sluchawki do clipa

ktores z tych by byly dobre, a moze polecacie cos innego?

Interesuja mnie jedynie dokanalowki

Edytowane przez Maliboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RE2 i Clip+ od ok. 1,5 roku. Trudno mi porównać je do jakichkolwiek innych słuchawek w tym przedziale cenowym, bo to moje pierwsze dokanałówki w ogóle. Bez zabawy EQ basu na pewno będzie za mało. Zresztą Clip+ chyba uchodzi za bardziej neutralny niż wersja bez plusa. Jeśli jednak podbijesz odpowiednie parametry, to RE2 powinny sobie poradzić z basem. Może i przy niektórych utworach z ostatniej płyty Jamiego Woona mimo wszystko trochę mi go brakowało, ale z drugiej strony słuchałem kiedyś dubstepowego Clubroota i było przyjemnie.

 

Większym problemem będzie mikrofonia. Nie wiem, czy zmienili coś w tej kwestii od czasu, kiedy je kupiłem, ale moja wersja jest okrutna i częściowo odbiera przyjemność ze słuchania już podczas spaceru po mieście. Izolacja jest raczej przeciętna.

 

Sam obecnie szukam czegoś nowego do Clipa i oprócz M9 od Mee interesują mnie też nowe A151. Wyglądają na zdecydowanie solidniej zbudowane, a poza tym pozbawione microphonics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ne-700x! Mam je z sansa, i jest to swietny zestaw. Super bass, nic dodac nic ujac,maja tez niezwykła szczegółowość a scena jest przyzwoita, po prostu elektornika fajnie na nich brzmi. Poza tym kosztuja 200zł:D

Edytowane przez KapitanBomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KapitanBomba

dzieki za wyroznienie tych sluchawek ^^, na prawde zaczalem sie intensywnie zastanaiwac nad ich zakupem :)) jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje, to oferta ponizej i to, ze jednak czesto tez slucham muzyki dynamicznej, klasycznej (ala Carl Orf, jak juz wspominalem ;D)

 

hmac

A jak z jakością wykonania tych NuForce?

wykonanie jest b.dobre, sprawdzilem ;] recenzja jest na mp3store pt. NuForce NE-700x – niech zatrzęsie się ziemia!!

 

 

hmm.. ostatnio tez dostalem oferte zakupu uzywanych sluchawek po dobrych cenach, powiedzcie mi tez co sadzicie ogolnie o kupowaniu uzywanych?

zaoferowano mi Monster Turbine(250zl), Klipish s4(180zl), a ze ostatnio slyszlem o tym, ze te sluchawki sa czesto podrabiane, zamieszczam tez zdjecia.. prosze o ocene..

.http://img837.imageshack.us/g/img3673tu.jpg/

i ew. jesli to dobre sluchawki, to dobrze by mi sie zgraly z Clipem+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE700 wyglądają solidnie, są twarde i solidnie wykonane z aluminium. Moje obawy dotyczą jednak kabla, który może okazać się za cienki by wytrzymać dłuższe użytkowanie.

 

W dodatku w recenzji na head-fi piszą o microphonics tak: Annoying when worn cable-down; not bad with over-the-ear fitment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no prawda, jednak ja i tak planowalem nosic sluchawki "over-the-ear", a kabel.. chyba mozna naprawic w serwsie w razie czego?

 

A jeszcze jedne sluchawki mi ostatnio wpadly w oko (jestem juz o krok od kupna ;])

Phonak Audeo PFE012

Myslicie, ze beda dobre w moim przypadku? poczytalem troche na zagranicznych forach i wiem, ze na Clipie moze byc troche za malo basu, jednak FIOE5+clip+phonak to idealne polaczenie i bas juz jest dobry :) A do tego sluchawki dobrze wykonane, wygodne, brak microfonics.. jak za ta cene to chyba nie ma lepszych, a zwlaszcza do clipa ;]

Edytowane przez Maliboo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności