Skocz do zawartości

Nauszne ~200zł. CAL vs HD438 vs Creative Tactic3D Alpha


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Stoje przed wyborem słuchawek. Głównie będą użytkowane do gier, Muzyka to dubstep, rock, pop

O CAL sie naczytalem, zbieraja super oceny ale nie bede wymienial kabla i nie mam za bardzo wzmacniacza...

Jedynie może Creative Audigy SB0230 modowane na X-fi.

O senkach jest jedna recenzja... Nie wiem co o nich myśleć.

Najbardziej zainteresowały mnie te ostatnie, czyli Creative Sound Blaster Tactic3D Alpha, dostępne w cenie 170zł, dołączony adapter, ale to podobno karta dźwiękowa... Posiadają mikrofon i wybajerzone sterowniki.

Podobno też nieźle graja...

No i pomóżcie, co mam wybrać? Może jest jeszcze coś innego do 200zł, ew troche ponad? Zastanawiałem się nad AKG K530 i Sennheiserami HD555, ale już są troche drogawe.

Chciałbym coś z mikro, choć bez niego też przeżyję (mam Zalman ZM-MIC1).

Słuchawki będą używane tylko w domu, przy komputerze.

 

No, jak zwykle na tym forum jestem olewany... sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od niedawna mam Creatve Tactic Alpha - słuchawki i karta dźwiękowa w usb - możesz podłączyć też inne słuchawki do przystawki

 

tu masz rcenzję Khorna

 

 

http://blog.khron.ne...3d_alpha_sigma/

 

a tu do wątku który założyłem odnośnie wyboru słuchawek do gry.

http://forum.mp3store.pl/topic/70380-poszukuje-trwalych-sluchawek-do-gamingu/page__p__680977__fromsearch__1#entry680977

 

Spróbuję namierzyć te Allesandro MS1 wydają się ciekawą propozycją a i do mp3 się przydadzą

 

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie zniekształcenia dźwięku?

dzięki oprogramowaniu masz rozbudowany panel sterowania : EQ,surround,krystalizotor dźwięku plus jeden smieszny dodatek mixer głosu (możesz mówić jak dziewczyna , obcy,itd)

dodatkowo masz kilka pre ustawień znanych graczy

 

ja jestem zadowolony bardzo dobrze oddają kierunek odgłosów i to jest dla mnie najważniesze , basy zmniejszyłem do niezbędnego minimum, wyrażnie słychać kroki innych graczy i z której strony dochodzą, z bliskiej odległości nawet skradanie

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd438 vs CAL!... to dwie grające inaczej konstrukcje ;) .

W CAL! wszystko jest blisko i gęsto, słuchawki mają swój klimat spowodowany podbity midbass, nastawione raczej na funowe granie... idealnie oddają klimat zadymionego, małego jazzowego klubu :) .

W hd438 jest więcej powietrza, przestrzeń jest budowana lepiej, grają bardziej wyrównanym pasmem, nie faworyzują żadnego zakresu, grają po prostu równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd438 nie słuchałem ale klimat jazzowego klubu to nie gra, w strzelankach ważny jest kierunek , a jakość dźwięku to drugorzędna sprawa.

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w grach ważne jest pozycjonowanie, ale muzyki także będę słuchał. Najczęściej Dubstep, dnb, rock, pop, electro, trance :P Także potrzebny mi głęboki bas. A znajomy bas w Tactic3D Alpha nazwał "sztucznym g*wnem". (On ma Sennheisery HD215)

I tak najważniejsza dla mnie jest wygoda. Jak się tutaj mają w/w słuchafony?

W Tactic3D podoba mi się to, że mają mikro i to odczepiany oO. W sumie mam mikrofon Zalman ZM-MIC1, ale coś słabo wyłapuje dźwięki. Może ktoś go ma i pomoże ustawić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Cal jak i hd485 będą bardzo dobre do gier. Jak w domu do dłuższej rozgrywki to byłbym za hd485. K530 sobie odpuść, bo one są bardziej wybredne co do źródła. Do Cal i hd485 nie trzeba jakiegoś super źródła ani tym bardzij wzmaka (do k530 już tak). Te tańsze sb jak i X-fi ja bym sobie odpuścił i doskładał do używanego xonara dx. Zarówno w muzyce jak i grach będzie znacznie lepiej.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozdzielam funkcje - słuchawki do gry to słuchawki do gry ( twój kolega ma rację dźwięk jest lekko sztuczny) ale ja się nie doszukuję i nie zastanawiam czy strzał przeciwnika z AKu jest zbliżony do oryginału i czy ma barwę pełną basu - zwykle typy tych słuchawek nie pokrywają się tymi do słuchania muzyki

 

a jeszcze jedno Alpha Tactic mają fajny doczepiany mikrofon

jedna wada trochę przeciekają na zewnątrz co w nocy jest uciążliwe dla rodziny (szczególnie jak ktos na TS sypnie jakąś wiązanką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno słuchawki muzyczne z dosyć szeroką sceną są też dobre do gier, bo mają dobre pozycjonowanie.

I raczej nie mam zamiaru kupować 2 par słuchawek, do muzyki i do gier...

Mają mieć głęboki bas, dobre pozycjonowanie i nie grać sztucznie. Poza tym mają być wygodne. Przeciekanie mi nie przeszkadza, a nawet jest wskazane.

I odpowie mi ktoś co do tego Zalmana?

 

No, odpowiadać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło parę propozycji... na forum jest mnóstwo informacji na temat wielu dobry słuchawek, poszukaj, poczytaj, POSŁUCHAJ i podejmij decyzję.

Nikt Ci nie powie co jest dla Ciebie najlepsze.

Każdy produkt ma swoje wady, ale to co dla jednego jest wadą dla drugiego może być zaletą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no i na allegro się dowiem tyle że nawet słuchawki za 20 zł super-uber...

Recenzji tych słuchawek wiele w sieci nie ma...

Po to jest to forum, żeby "fachowcy" pomagali nie?

Twój post nie wniósł nic do tematu, proponuję go zedytować lub usunąć ;)

 

 

ehem pytałeś się o budżet- czyli cenę- a to masz w googlach allegro itp... Owszem nic nie wniosłem- bo mało szukasz na forum- jest w kij wielki temat o cal i hd438 też jest wpisów- nikt Ci nie powie co będzie dla Ciebie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo pytałeś o różnice między cal! a hd438 i zostały podane...

Jak dla mnie to powinieneś zapytać na forum traktującym o sprzęcie do gier i być może znajdzie się ktoś kto wyniesie jakieś słuchawki na wyżyny, nie szczędząc im och! achów!, i od razu będziesz wiedział, że to te jedyne, najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam Ci inne pytanie:

ile czasu będziesz słuchał muzyki a ile grał?

 

P.S.

Alpha Tactic kupisz za 180 PLN

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności