Skocz do zawartości

Dokanałowe do jazzu i klasyki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Ipod 5.5G i do niego AKG 420. Jako ze zaczęła sie zima i trzeba (mam 40-tke na karku) nosic czapke to niestety tandem czapka + te AKG nie wchodzą w gre. Szukam dokanałówek do swoich klimatów muzycznych - szeroko pojęty jazz (od Keith Jarrett do Poluzjantów), muzyka klasyczna ( ze wskazaniem na barok ) ale rokiem progresywnym tez nie pogardze. Górny pułap cenowy to 250 PLN. Szukałem po forum ale w większosci jako młodzi ludzie słuchacie troche innej muzyki. Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez apelacyjnie Shure se102 - właśnie one przy 5.5 umilały mi czas gdy słuchałem Jazzu. Bardzo równe słuchawki, szczegółowe i swietnie zgrywajace sie z ipodem 5.5. Straciłem trochę czasu aby je znaleźć - dobre słuchawki do ipoda. Słuchamy chyba podobnej muzyki (rocznik 1971). Jazz, ale i Camel, Marillion,Acdc, Mozart, muzyka operowa i filmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bez apelacyjnie Shure se102 - właśnie one przy 5.5 umilały mi czas gdy słuchałem Jazzu. Bardzo równe słuchawki, szczegółowe i swietnie zgrywajace sie z ipodem 5.5. Straciłem trochę czasu aby je znaleźć - dobre słuchawki do ipoda. Słuchamy chyba podobnej muzyki (rocznik 1971). Jazz, ale i Camel, Marillion,Acdc, Mozart, muzyka operowa i filmowa. 

Będą lepsze od Audeo?

 

Testowałeś je na S9? Przy 16 ohmach będzie chyba słyszalny roll off basu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem trochę starszy od was (69) i też zdecydowałem się na SE102. Tyle że podłączone będą do Clipa. Trochę zaryzykuję bo nie mam możliwości wcześniejszego odsłuchu, ale co mi tam. Ponadto będąc przyzwyczajonym do polskiej gwarancji zapłacę za nie 240zł. Mam nadzieję, że się nie zawiodę na słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE102 jest starszym modelem i do jego rejestracji i gwarancji nie potrzeba rachunków,a ja na tyle dbam o słuchawki, że zdecydowałem sie na zakup od znajomego. Ma tego sporo z uszkodzonymi pudełkami w 100% sprawne. Jeszcze na nich sie nie zawiodłem, zreszta wiele osób je w ten sam sposób kupiło tez z naszego forum. Ja płaciłem 140zł, ale koszt dla innych to 170 +ship.

 

Polecam je do jazzu, rocka, bluesa, m.poważnej i m.wokalnej. Nie polecam do hip-hopu, trance itp. choc przy fajnym rapie sobie radzą dzięki swietnej jak na tą cene prezentacji wokali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekC jeszcze pytanie co do tych Shure. Jak brzmi kontrabas? Zalezy mi na naturalnym brzmieniu. W mojej Top10 na 1 miejscu jest płyta "Jasmine" Jarrett - Haden a tutaj only fortepian i kontrabas. Płyta świetnie zrealizowana a ja nie używam equalizera. Wychodze z założenia że realizator - reżyser dźwięku miał jakąś wizje zaakceptowaną przez artyste więc szanuje jego prace:) Ciekawi mnie jeszcze barwa wiolonczeli i altówki - wredne instrumenty bo pasmo ni to środek ni góra ni dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Wojtkiem, dla mie se102 to zdecydowany lider w cenie do 200zł. Neutralne, do rapu nadają się również bardzo dobrze, ale podpięte do nieco cieplej grającego odtwarzacza. Jasne, ale z fajnym basem. Audeo grają dobrze jedynie z ciepłymi odtwarzaczami, są bardziej szczegółowe i mają wiecej góry. Se102 są bardziej uniwersalne, zagrają z video a zagrają i z s638 czy e10 :)

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki doszły. Jak narazie słuchałem - chodziły tylko godzinke. Sa surowe jak cholera i walą piszczącą górą ale mam nadzieje jak się wygrzeją bedzie lepiej. WojtekC nie bardzo rozumiem co to jest ta pianka comply? Wkładki mam standardowe w bodajze 4 rozmiarach. Aha po kolejnej godzince grania tak jakby pasma sie wyrównywały ale powiem jedno. Klasyka brzmi juz teraz ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzej najpierw a potem pogadamy,a pianki sprawdź które pasują moim zdaniem warto się w nie zaopatrzyć. O ile się nie myle to Tx200 - lepiej sprawdzić. Napisz na forum lub do sonusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i synuś skurkowaniec mi podebrał te Shury - nie miałem sumienia odmówić ( oceny ok, egzamin z fortepianu ok ) i dalej szukam tylko półka cenowa wzrosła do 450 PLN bo sie miłościwie mi panująca małżonka ulitowała nade mną. Troszeczke mi brakowało basu słuchając shurów w nagraniach Marcusa Millera, średnica genialna. Cos moze polecicie z większym funem? Shury bardzo analityczne. Przydadzą się Młodemu w podsłuchiwaniu harmonii w muzyce i za to jestem WojtkowiC bardzo wdzięczny. Wojtek jak bedziesz na Podkarpaciu to zapraszam do siebie na małe co nieco

Edytowane przez tomaszek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności