Skocz do zawartości

zestaw ~ 1k PLN


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

zbliża się wypłata i chciałbym nieco ulepszyć swój sprzęt słuchawkowy

 

obecnie posiadam irivera e150 (!), sennheiser hd 215 oraz fiio e5

 

chcę to wymienić na cowona e2, fiio e7 i sennheisery hd 598

 

moje pytanie jest takie czy jak na ~ 1000 zł ten zestaw jest całkiem rozsądny, czy mogę za podobną cenę dostać coś lepszego

 

czekam na wasze propozycje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funk, duużo funku. drum'n'bass, breakbeat, nawet poezja śpiewana. wszystko po trochu. czytałem, że hd598 są dość uniwersalne.

 

zacząłem od hd 202 i irivera t60, obecnie na zestawie jak w pierwszym poście, teraz chciałbym zakupić coś nowego.

 

jesli zrezygnowalbym z e2 i fiio, zostaje mi jakieś ~ 5 stów na odtwarzacz. i musiałby on grać lepiej niż e2 + wzmacniacz.

 

i nie chodzi mi tu o super wyświetlacz i inne zbędne bajery. to ma ładnie grać.

 

aha, i obsługa flac niezbędna. mam dużo oryginalnych płyt które konwertuje właśnie do flac.

 

e2 wydawał mi się idealny.

 

co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie. odtwarzacz za 7 stów i słuchawki za 3 to chyba nie to.

oczywiście mogę się mylić.

myślę że słuchawki mają tu dużo do gadania, odtwarzacz potrzebny mi do grania, nie do bawienia się dotykowym interfesjem, no sory

jeśli bez wzmacniacza to odtwarzacz max 500 zł

czy e2 z takimi słuchawkami jak hd 598 + fiio e7 będzie naprawdę lewo grał?

Edytowane przez piooo91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, drum'n'bass to jeden z wieeelu gatunków jakie słucham, i nie sądzę, aby kupił słuchawki które w jednym gatunku deklasują inne.

z resztą, jak już pisałem, posiadam hd 215, kupno hd 380 pro, czyli o 100 zł droższych było by dla mnie bezsensem. chcę wskoczyć na wyższy poziom a hd 598 spodobały mi się wyjątkowo (wizualnie :D)

 

kwestia fiio e7, czy na serio nie warto go łączyć z hd 598? bo w hd 215 fiio e5 robi naprawde sporą różnicę, może dlatego, że e150 gra beznadziejnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, drum'n'bass to jeden z wieeelu gatunków jakie słucham, i nie sądzę, aby kupił słuchawki które w jednym gatunku deklasują inne.
Uniwersalność to jedna z bardzo rzadko występujących cech w sprzęcie słuchawkowym. Trudno jest znaleźć słuchawki, które będą miały pasujące nam brzmienie i będą uniwersalne zarówno w spokojnej jak i ciężkiej muzie. Niektóre modele to potrafią, jednak bywa, że są wyjątkowo drogie albo wymagające w stosunku do reszty toru.

 

z resztą, jak już pisałem, posiadam hd 215, kupno hd 380 pro, czyli o 100 zł droższych było by dla mnie bezsensem. chcę wskoczyć na wyższy poziom a hd 598 spodobały mi się wyjątkowo (wizualnie :D)
Co za różnica, ile kosztują? Chcesz wskoczyć na wyższy poziom czego, lansu? Radzę Ci posłuchać gdzieś tych modeli. W MM czy Saturnie często są dostępne do odsłuchu.

 

 

kwestia fiio e7, czy na serio nie warto go łączyć z hd 598? bo w hd 215 fiio e5 robi naprawde sporą różnicę, może dlatego, że e150 gra beznadziejnie
Trudno tak na prawdę ocenić, nie znalazłem jeszcze opinii kogoś, kto słuchał takiego zestawu. Niemniej uważam, że HD 598 potrzebują jakiegoś lepszego wzmaka. E7 może nie jest zły ale podobno te Sennki pokazują znacznie więcej na SYNERGICZNYM wzmaku.A co do Twojego sprzętu, to HD 215 są dość słabe. Wydaje mi się, że masz po prostu nietrafiony zestaw i zmiana go na cokolwiek szerzej polecanego przyniesie spory skok jakościowy.

 

Zresztą nie napisałeś, do czego Ci te słuchawki. Chcesz chodzić w otwartych, eleganckich nausznikach po ulicy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyki słucham głównie w domu. dużo też jeżdzę pociągiem i właśnie wtedy słucham.

nie potrzebne mi słuchawki do autobusu, tramwaju, wożenia się w nich po ulicy, szkole.

 

więc gabaryty nie robią problemu

 

jestem już niemal w 100% zdecydowany na e2. nie lubię 3calowych dotykowych kombajnów

 

pozostał już tylko wybór słuchawek. i jeśli hd 380 pro są tańsze i lepiej współgrają z e2 to je biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już się napaliłeś na e2 to go kup, zapełnij ulubioną muzyką, przejdź się do jakiego sklepu "nie dla idiotów", saturna czy euro i spytaj o możliwość podpięcia tych słuchawek pod swojego grajka.

Porównaj wybierz i zamów w necie ;) .

Moje zdanie jest taki, że jeśli słuchawki nie dostana dobrego źródła i wzmacniacza to brnięcie w hd598 jest przerostem formy nad treścią... w tym przypadku hd380 sprawdzą się dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności