Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do Nokii 5530 do 200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie,  chciałbym kupić słuchawki nauszne (najlepiej zamknięte) do tego telefonu i kwota jaką mogę maksymalnie przeznaczyć, to 200 zł. Słucham szeroko pojętej elektroniki i czasem metalu/rock'a. Wymagania: zrównoważone brzmienie, dobry, ale nie przesadzony bas, nieplączący się kabel, prosta (nie łamana), solidna końcówka jack. Słuchawki douszne czy dokanałowe NIE interesują mnie (miałem sm pl11, dużo basu i... nic więcej, na dodatek zepsuły się przy jack'u po zaledwie 4 miesiącach używania...).  Wiem, że moja nokia nie jest jakimś rewelacyjnym źródłem dźwięku, ale nie zamierzam kupować specjalnie osobnego odtwarzacza mp3 (podłączam słuchawki przez wyjście liniowe, a więc sygnał jest mocniejszy niż przez wyj. słuchawkowe).  

 

Moi "kandydaci": AKG K 403/4 (ciężko znaleźć jakiekolwiek info na temat tych słuchawek na forum), AKG K 430, Sennheiser PX 100 II, Philips SHL9600, AKG K 518 dj, (wykluczam Koss Porta Pro ze względu na ich dziwny wygląd...)

 

Proszę o pomoc, z góry dzięki. Pozdrawiam, Dred.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się te słuchawki z tego względu, że są otwarte, a przez to nie za bardzo nadają się do użytku w podróży w hałaśliwym otoczeniu, chciałbym jednak coś o solidniejszej budowie. Jakieś inne propozycje? Które z wyżej wymienionych słuchawek najbardziej nadają się do tego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Philipsy shl9600, tylko mi pękły gąbki i nie ma jak tego wymienić i strasznie drapie w uszy. Poza tym super słuchawki za małą cenę. Posiadam również sennheisery PX100-II i dla mnie na dwór OK, ale jak chcesz jak najmniej dźwięków z otoczenia to weź te Philipsy, bo Senki są otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam k404 i jak dla mnie grają dobrze, BAS - dużo, a raczej w sam raz, ładnie wybrzmiewa ale nie jest rozlazły. Czuje się przestrzeń, ogólnie to słuchawki raczej neutralne i dobrze się zgrywają z telefonem (byłem zmuszony słuchać przez jakiś czas na zestawie nokia 2700 + FiiO E3, wiadomo, że po tym nie można się dużo spodziewać, ale ujdzie w ostateczności. Gdyby nie FiiO, to basu by było troszkę za mało jak dla mnie).Metal brzmi bardzo dobrze i to co lubię czyli ostra gitara jest dobrze wyeksponowana . Jeżeli podłączasz przez liniowe to powinno być dobrze z basem, ale radziłbym troszkę na głowie ponosić przed kupnem , bo niektórym "gniotą" głowę.

 

Ps.

Co do KPP to na pewno wyglądają na głowie lepiej niż k404 i mieszczą się jako tako pod czapką, poza tym nie "cisną łba" i grają bardzo przyjemnie :) .

Edytowane przez Blues Beatdown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ostatecznie wybiorę między SHL9600 a AKG K 404. Przetworniki Philips'a mają rozmiar 40 mm, a co do AKG to nigdzie nie mogę znaleźć stosownej informacji o tym. Czy większa skuteczność AKG  K 404(125 dB w stosunku 106 dB Philips'a) może zrekompensować mniejszy rozmiar przetwornika, a przez to mieć lepszy dźwięk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Odświeżę temat ponieważ mam podobny problem co autor. Poszukuję słuchawek nausznych do nokii 5530. Waham się między dwoma modelami: AKG K518 oraz CAL!. Te pierwsze podobno mają podbite bassy. Nie lubię zbyt mocnych bassów, nie chcę aby zagłuszały resztę dźwięków. Cenię natomiast wyrazistość wysokich i średnich nut (z odrobiną przestrzenności). Oczywiście bass też musi być ;). Najlepiej jak będą zrównoważone.

Przy wielu recenzjach czytałem, że CAL! są dosyć ciężkie do napędzenia. Czy nokia da sobie z nimi radę?

 

Zainteresowały mnie też Philipsy SHL9600. Jak mają się one do K518 i CAL!? Są w miarę kompaktowe.

 

 

Czyli które z nich będą najleprze?

- CAL! (nokia da radę je napędzić?)

- AKG k518

- PHILIPS SHL 9600 (jak z jakością dzwięku

Słucham głównie dnb, trochę rock/nuMetal, rzadziej hip-hop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności