Skocz do zawartości

Gry na iPod Classic


luki343

Rekomendowane odpowiedzi

iPod Classic i iPod Video, to dwie nazwy tego samiego iPoda.

 

Bzdura. Video to iPod 5 i 5,5 generacji, natomiast Classic to 6g (wiem, że mówi się o 7 i 8 generacji, ale w nich zachodziły tylko zmiany w pojemności dysku, dźwiękowo był to chyba ten sam sprzęt). Nazywanie generacji 5 Classic'iem jest niewłaściwe, choć rozpowszechnione na różnych stronach tudzież wśród niektórych użytkowników. Ad rem: na Classica nie ma Rockboxa.

Edytowane przez g_betiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, według oficjalnej terminologii na stronie Apple, iPody 5G i 5.5G to po prostu... iPody. Zatem oficjalna nazwa to "iPod (5th generation)", ale nazywany jest on również "iPod with video", stąd popularna (ludowa ;)) nazwa iPod Video. Dopiero kolejne dyskowce Apple zyskały miano "iPod Classic" (których to o ile się nie mylę nie rozróżnia się na generacje, a po prostu w zależności od pojemności dysku można określić, w której serii został wypuszczony na rynek (choć tu już pewności nie mam).

 

Co nie zmienia faktu, że mój znajomy z chęcią znalazłby odpowiedź na pytanie zadane w temacie, a więc podczepiam się pod temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności