Skocz do zawartości

Kamelot


myprecious

Rekomendowane odpowiedzi

Avantasia to to samo co Edguy... też posłuchaj ;]

 

Sluchalem I i II, do III jakos mi sie nie spieszy bo slyszalem, ze nie ma do czego :) Jedynke bardzo lubie, dwojke mniej, ale czesto wracam do tych plyt. Ale zeby "to samo"? To bym nie powiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ja - słuchałem - przestaję słuchać power metalu... O_o

Kamelot, Rhapsody, Sonata Arctica, Avantasia, Edguy, Elvenking... :)

 

 

Khorn, a możesz podać albumy godne polecenia:) edguy-a mam tylko rocket ride, Sonaty mam dyskografie ale Rapshody, Kamelot, Avantasi i Elvenking-a nic a nic nie znam jedynie co spojrzałem na youtube no i powiem, że ciekawe zespoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja - słuchałem - przestaję słuchać power metalu... O_o

Kamelot, Rhapsody, Sonata Arctica, Avantasia, Edguy, Elvenking... :)

 

 

Khorn, a możesz podać albumy godne polecenia:) edguy-a mam tylko rocket ride, Sonaty mam dyskografie ale Rapshody, Kamelot, Avantasi i Elvenking-a nic a nic nie znam jedynie co spojrzałem na youtube no i powiem, że ciekawe zespoły

 

Odpowiem w swoim imieniu ;)

 

Kamelot - w sumie moja przygoda z tą kapelą skończyła się dość szybko, ale najbardziej przypadła mi do gustu chyba "Karma" i "Epica"

Avantasia - wszystko

Edguy - bezsprzecznie Hellfire Club, Mandrake, potem cała reszta

Rhapsody Of Fire (bo tak teraz brzmi oficjalna nazwa kapeli po perypetiach sądowych) - Dawn Of Victory w miarę mi jeszcze podchodzi, reszta niekoniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albumy godne polecenia

 

hmm...

 

Rhapsody - jako pierwsze kupiłem Tales from the Emerald Sword Saga (taka jakby "the best of") i zaraz potem Symphony of Enchanted Lands... a potem kolejno (chronologicznie) pozostałe płyty... ciężko jest mi wskazać "tą najlepszą", gdyż wydaje mi się że one są równie dobre - na każdej płycie jest wiele dobrych utworów, a mastering wszystkich (co się żadko zdarza) jest na równie wysokim poziomie (zespół, wokal, zaproszone pełne składy orkiestry, pojedyncze instrumenty, chór) i np. słuchając pierwszej a potem ostatniej płyty nie słychać różnicy (z powodzeniem można się pomylić)

 

generalnie "klasycznymi" albumami są: Legendary Tales, Symphony of Enchanted Lands, Dawn of Victory, Rain of a Thousand Flames (EP), Power of the Dragonflame

 

a historię, którą opowiadają, znajdziesz tu: http://www.epic-metal.com/host/poland/inde...=pokaz&id=4

 

Kamelot - tak naprawdę słuchałem tylko albumu Epica i utwór Karma z płyty Karma, kontynuacją albumu Epica jest The Black Halo - oba są dobre, ale Epica najlepsza... teraz wydali nowy album - Ghost Opera - ale go nie słyszałem

[edit]>> TU << można sobie przesłuchać nowy album... z jakiegoś powodu mnie nie zachwyca (tak jak The Black Halo zresztą)[/edit]

 

Avantasia - hmm... tu są tylko dwa albumy, oba związane z jedną opowieścią - "oryginalna opowieść" to album pierwszy, ale drugi nie jest gorszy (od strony muzycznej)... a może nawet miejscami bardziej wpada w ucho

 

Elvenking - swojego czasu siostra słuchała w kółko chyba jednej płyty... Heathenreel albo Wyrd - prawdę powiedziawszy nie pamiętam (a może miała obie?)... nowej płyty The Winter Wake nie znam

 

... ale tak naprawdę tego typu muzyki słuchałem tylko nieco ponad rok - potem zacząłem słuchać cięższej muzyki a teraz ponownie bardziej "stonowanej" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnych klimatach jest jeszcze Epika :) Swoją drogą ich płytka - Consign to Oblivion, to dla mnie ewenement - pierwszy album, w którym podobają mi się wszystkie utwory, a niektóre wręcz zahaczają o genialność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności