Skocz do zawartości

Czym zastąpić Westone UM1? Potrzebuję basu ;) ~400zł


keww

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kupę czasu na forum nie byłem więc witam ponownie w roli kolejnego dupka który pragnie wykorzystać wasz czas na doradzanie w zakupie sprzętu ;)

 

Co proponujecie kupić jako kolejne słuchawki po moich Westonach UM1? Wytrzymały jakieś 3 lata i doskonale działają nadal ale czas na jakąś zmianę, tym bardziej, że słucham już zupełnie innej muzyki.

 

Tak więc jakie słuchawki douszne proponujecie w cenie do 400zł, które będą miały potężną ilość dynamicznego basu. Zdradzę, że zakochałem się w dubstepach i brakuje mi "*******nięcia" ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciężko będzie Ci znaleźć coś lepszego do dubstepu niż Fischer Audio Eterna.

 

Co prawda potrzebują EQ, bo są trochę zmulone i mają mało góry IMO ale na odpowiednich ustawieniach grają dźwiękiem dużym, masywnym, dynamicznym, z solidną podstawą basową.

 

Jakiego masz grajka? Zalecałbym coś chłodniejszego bo Eterny są dość ciepłe.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciężko będzie Ci znaleźć coś lepszego do dubstepu niż Fischer Audio Eterna.

Nie prawda, a np IE6 albo Atrio? Pytanie czy przesiadka z armatury na membranę Cię usatysfakcjonuje. Może dozbieraj jeszcze 200zł i kup używane TF10 albo W3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ewentualnie te które piszesz. Ale za Eterny płacisz zdecydowanie mniej, a przyjemność ze słuchania DnB albo dbstp czy innej ciężkiej elektroniki jest ogromna.

 

Ja już przerabiałem sporo słuchawek do tego typu muzy i doszedłem do wniosku, że nie ma co się pakować w multi- przetwornikowe BA bo one po prostu nie zdają egzaminu w tych brzmieniach. No może co niektóre wyższe i drogie modele.

 

Niemniej Triple się u mnie nie sprawdziły. Była char-ka V, niby dobrze, była szeroka scena, nawet fun był ale grały zbyt naturalnie i czysto. To pasowało bardziej do rocka, w DnB IMO się nie sprawdzało. Poza tym mimo sporego basu z niezłym zejściem nie miały tej potężnej podstawy basowej co np. K518 czy Eterny.

 

Westone 3 nie znam niestety ale one przekraczają budżet autora wątku ponad 2- krotnie. Tak samo nie znam IE6 ale po spotkaniu z IE7 jestem do nich uprzedzony.

 

Natomiast uważam, że dobrze equalizowana Eterna sprawdza się świetnie w elektronice. Jest mega fun, jest ciepełko, spora scena i potężny bas. Słuchawki są wygodne, pancerne, nieźle izolują, a i cena przystępna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę. Ale od Ne-6 są także lepsze Klipsch S2. Eterny IMO jeszcze wyżej.

 

Co do Comply to raczej bym nie radził. Z natury gąbki wycinają górę i ocieplają brzmienie, czyli robią to samo co Eterny. Raczej radziłbym przeciwdziałać ociepleniu i dobrać odpowiednie silikony. Mnie najlepiej się słucha na bi-flange od Head-Direct.

 

Piotrus, mógłbyś napisać coś więcej o IE6? Jakieś konkrety? Porównania?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę. Ale od Ne-6 są także lepsze Klipsch S2. Eterny IMO jeszcze wyżej.

 

Co do Comply to raczej bym nie radził. Z natury gąbki wycinają górę i ocieplają brzmienie, czyli robią to samo co Eterny. Raczej radziłbym przeciwdziałać ociepleniu i dobrać odpowiednie silikony. Mnie najlepiej się słucha na bi-flange od Head-Direct.

 

Piotrus, mógłbyś napisać coś więcej o IE6? Jakieś konkrety? Porównania?

mógłbym ale po pierwsze nie mam na chwilę obecną obu tych słuchawek koło siebie żeby porównać a po drugie - na pewno nie w "co kupić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi IE7 to może być placebo wywołane wysoką ceną. Ja kupiłem je za 350zł i są naprawdę niezłe. Gdy słucha się drogiego sprzętu to podejście jest dużo bardziej krytyczne. Oczywiście 600zł bym za nie nie dał, podobnie jak 1200zł za D2000, ale jak za taką kwotę grają przyzwoicie. Owszem, bas czasami wymyka się spod kontroli, a góra nie jest tak rozdzielcza jak w Audeo, ale ogólnie trzymają poziom i dają dużo frajdy. Co prawda myślę już o zmianie, ale to inna kwestia ;) Na pewno piotrus nie ocenił bym ich tak nisko jak Ty kiedyś. Pamiętam też jak Holdegron się nimi zachwycał, ale czar prysł gdy kupił tańsze, a niewiele gorsze Addiem'y. Także cena odgrywa tu ogromną rolę.

 

keww jak chcesz mieć pier...niecie to na serio rozejrzyj się za dynamicznymi iem'ami. Armatura dopiero w zestawieniu kilku przetworników zapewni Ci optymalną ilość basu. A jeżeli masz wyższy budżet to poluj, tak jak pisał piotrus, na triple.fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi IE7 to może być placebo wywołane wysoką ceną. Ja kupiłem je za 350zł i są naprawdę niezłe. Gdy słucha się drogiego sprzętu to podejście jest dużo bardziej krytyczne. Oczywiście 600zł bym za nie nie dał, podobnie jak 1200zł za D2000, ale jak za taką kwotę grają przyzwoicie. Owszem, bas czasami wymyka się spod kontroli, a góra nie jest tak rozdzielcza jak w Audeo, ale ogólnie trzymają poziom i dają dużo frajdy. Co prawda myślę już o zmianie, ale to inna kwestia ;) Na pewno piotrus nie ocenił bym ich tak nisko jak Ty kiedyś. Pamiętam też jak Holdegron się nimi zachwycał, ale czar prysł gdy kupił tańsze, a niewiele gorsze Addiem'y. Także cena odgrywa tu ogromną rolę.

 

 

Addiemy niewiele gorsze od IE7? No bez przesady - to mogą być słuchawki na poziomie NE7 ale do IE7 brakuje im bardzo dużo. Ani tekstury/wypełnienia ani zejścia basu - na czym Ty słuchasz tych słuchawek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło tam cudzysłowu. Mi nie musisz tłumaczyć, że są dużo gorsze bo miałem obydwa modele i z byle czego nie słuchałem (widać w sygnaturce - po to w końcu ona jest). Po prostu czytając recenzję IE7 odniosłem wrażenie, że Bobby uznał iż różnica nie jest tak duża by dopłacać i ogólnie wycofał wszystkie "ochy i achy" względem IE7. Chodziło mi głownie o to, że cena bardzo wpływa na ocenę brzmienia, choć powinna być rozpatrywana osobno. Z resztą to nie ja tu narzekam na IE7 bo wg mnie to przyzwoite słuchawki ;)

 

Żeby nie robić OT mam rozumieć, że i Ty polecasz autorowi tematu serię IE, w tym też IE7?

Edytowane przez aml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności