Skocz do zawartości

na czym czytacie e-booki?:)


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Można owszem- ale to samo można zrobić poprzez własny komp. Zresztą każdy wybierze co lubi- dla mnie to ma spełniać rolę książki- nie lubię urządzeń- all in.

 

a ja nie lubię kupowania sprzętu z którego nie będę zadowolony... zwłaszcza w sytuacji, kiedy dwa urządzenia kosztują tyle samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekać na kolorowy e-ink - urządzenia mają być w przyszłym roku.

 

Kindle faktycznie sprawia dobre wrażenie. Gdyby nie to, że nie czyta EPUB, PDF, DOC, RTF, HTML ani FB2 to byłby idealny (najbardziej boli RTF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle faktycznie sprawia dobre wrażenie. Gdyby nie to, że nie czyta EPUB, PDF, DOC, RTF, HTML ani FB2 to byłby idealny (najbardziej boli RTF).

 

PDF (obsługa od Kindle 2 od wersji oprogramowania 2.3)

 

z innymi formatami chyba radzi sobie poprzez konwersję na email (oprócz EPUB), płatną lub darmową korzystając z whispernet na użytkownik@kindle.com czy jakoś tak.

 

sam przymierzam się do Kindle 3G, świetny patent z tym darmowym internetem, wystarczy by wejść na wiki, sprawdzić pocztę, czy serwis informacyjny.

 

interesujący jest też NOOK, ale głównym motorem napędowym do kupna eczytnika u mnie jest właśnie darmowy net w kindle 3g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle jakoś nie przemawiają za mnie szczególnie...

 

proste: jakość lepsza niż sprzęt "made in china designed in china rebranded by (tu wstaw własną markę)",

 

Opierasz to na konkretnych danych czy tez tak Ci sie tylko wydaje?

 

cena MOCNO konkurencyjna, (dożywotni?) internet po 3G za free - nawet żebym miał potem tylko wiki i RSS czytać

 

Jesli ktos zdaje sobie sprawe z tego jak ten internet dziala i gdzie jest bezplatny to OK - jest to niewatpliwa zaleta. Podobnie jak ciut lepszy kontrast ekranu. Minusem jest spore ograniczenie formatow, przecietna obsluga pdf i zamkniety firmware

 

 

 

biedn yw tym że nie ma neta? biedny w tym że b. dobrze wyświetla teksty, łądnie się zmienia czcionki i ogólnie cała jego bsługa jest prosta jak drut?

 

ogólnie - to samo można powiedzieć o kindle PLUS net PLUS support PLUS cały sklep amazon

 

Nie, nie mozna. Np. obsluga pdf'ow w boox'ie jest zdecydowanie lepsza - chocby ze wzgledu na alternatywny czytnik pdf'ow i lepsza obsluge reflow. Sklep amazona jest plusem dla tych ktorzy chca tam kupowac ksiazki - i dla nikogo innego. Kindle jest zbudowany wokl tego sklepu wiec nie nalezy liczyc ze nagle poprawi sie obsluga innych formatow - Amazonowi po prostu na tym nie zalezy i raczej nigdy nie bedzie zalezec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierasz to na konkretnych danych czy tez tak Ci sie tylko wydaje?

 

Miałem styczność ze sporą ilością sprzętu z chin, żaden (z chlubnymi wyjątkami) nie zachwycił mnie jakością...

 

Jesli ktos zdaje sobie sprawe z tego jak ten internet dziala i gdzie jest bezplatny to OK

 

Każdy świadomy konsument, czytaj: potencjalny kupiec który wie nieco więcej niż slogany reklamowe (takie jak Twój o wyższości onyksa nad wszystkim co istnieje, sorry) bo np. sam sprawdził specyfikacje różnych urządzeń i wybrał to co dla niego powinno okazać się najlepsze, a nie wybrał to, co wykrzyczał mu do ucha pobliski sprzedawca/marketingowiec/ktokolwiek

 

Minusem jest spore ograniczenie formatow, przecietna obsluga pdf i zamkniety firmware

 

Kindle robi się JB tak samo jak ajfonowi (od niedawna), zaś z uwagi na popularność, programów będzie niedługo tyle co mrówków (czy jak się to mówi) :)

 

chocby ze wzgledu na alternatywny czytnik pdf'ow i lepsza obsluge reflow

 

ale ja nie chcę ani "alternatywy" ani "reflow" - czytam PDF-y ponieważ chcę widzieć dokładnie to, co ma znaleźć się na stronie... jakbym chciał czytać ładnie sformatowany tekst, to czytał bym pliki TXT :)

 

Sklep amazona jest plusem dla tych ktorzy chca tam kupowac ksiazki - i dla nikogo innego. Kindle jest zbudowany wokl tego sklepu wiec nie nalezy liczyc ze nagle poprawi sie obsluga innych formatow - Amazonowi po prostu na tym nie zalezy i raczej nigdy nie bedzie zalezec

 

to samo tyczy się iPhone'a, a jakoś miliony użytkowników nie narzekają tylko iPhone'a kupują i używają (najczęściej z przyjemnością)

 

jak masz jak sprowadzić to tak:) ale jak celnicy Ci walną cło i podatek to nie jest już tak różowo:)

 

amazon rozsyła kindle na europę z wielkiej brytanii - podana cena to cena końcowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj o tym pisze -> "Bez cła? Bez VAT?", jeśli zakup przekroczy 150 euro to doliczają VAT do zakupu, jeśli zakup jest poniżej 150 euro to nie naliczają, a w razie gdyby w Polsce naliczyli VAT to amazon zwraca tą kwotę. Na blogu koleś pisze też, że uszkodził mechanicznie swojego kindle 2g podczas snu (wyświetlacz), napisał do amazona, kazali mu go do nich wysłać (co kosztowało go 150zł), oni wysłali mu nową sztukę, a kiedy otrzymali uszkodzonego kindle to zwrócili i koszty wysyłki (te 150zł).

 

Teraz sam się zastanawiam czy wziąć zwykłą wersję, czy 3g, bo 200zł to jednak sporo za coś czego używać będę załóżmy tylko na studiach, co innego gdybym nie miał stałego łącza.

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam parę pytań co do czytników, bo zastanawiam się nad zakupem. Na co zwrócić uwagę, jakie parametry? Jakie są wady i zalety czytników? Skąd brać książki? Czy można słuchać muzyki i czytać jednocześnie? Jak jest z wygodą czytania na ekranie 5 cali, czy jednak brać większy? Ogólnie proszę bardziej ogarniętych w temacie o różne przydatne dla laika informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to patrz czy ekran jest einkiem w ogóle. Co do jakości e-ink no to amazon kindle tutaj przoduje jeśli chodzi o ekran. Niektóre inne modele prócz kindle- na słońcu blakną jakby.

 

zalety czytników: bardzo długi czas na baterii, wygodny itp

wadyL dla niektórych mryganie ekranu przy zmianie strony (tak nawet o to się ludzie czepiają), prosta obsługa pdf, z większości złe skalowanie dokumentu.

 

Zreguły można wgrywać swoje książki- jeśli takie posiadasz. Kindle robisz takiego jakby jeilbreaka jak na iphone. Co do reszty- na kartę pamięci- zgodne kodowanie np. txt, rtf, doc, epub i jaha. Oczywiście możesz też zakupować książki przez internet, Kindle ma swój sklep tak samo jak czytnik e-clicto i empiku. Amaozn- polskich tytułów nie uświadczysz.

 

Co do 5 czy 6- cali- dla mnei i na 5 i na 6 się dobrze czyta. Sam czytam teraz na ipodzie Touch więc wiesz...

 

co do modeli:

 

Kindle 3g wifi + 3g

Onys Boox 60s (lub bez wifi i ekranu dotykowego)

 

co do iriver story jakże i cover- nie polecam. Mały wybór czcionek, scalowanie tekstu to kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam parę pytań co do czytników, bo zastanawiam się nad zakupem. Na co zwrócić uwagę, jakie parametry? Jakie są wady i zalety czytników? Skąd brać książki? Czy można słuchać muzyki i czytać jednocześnie? Jak jest z wygodą czytania na ekranie 5 cali, czy jednak brać większy? Ogólnie proszę bardziej ogarniętych w temacie o różne przydatne dla laika informacje :)

 

 

Głównie ważny jest czas pracy na baterii i jakość ekranu.

 

Jesli czytasz książki po angielsku to nie ma problemu, jeśli jednak po polsku to musisz wziąć pod uwagę taki czytnik w którym można zaimplementować polskie czcionki, żebyś nie miał dziwnych znaczków, zamiast polskich liter, więc wsparcie dla czytnika polskie, jest ważne, chyba, że czytać będziesz tylko pdfy.

 

Ja posiadam Sony Prs-505, kolejny mój czytnik to będzie również PRS albo 950 albo nowszy (gdy już wyjdzie:P), żadne kindle i inne nie są mi potrzebne, ani klawiatury ani inne bajery, nawet w moim Prs-505 mogłoby nie być odtwarzania muzyki, od tego mam H320.

 

Ekany dotykowe e-ink, mają gorszy kontrast niż nie dotykowe, przynajmniej jest tak w przypadku Sony, prs-505 ma bardzo dobry kontrast a seria 900 dużo słabszy w serii 950 (650, 350) zostało to już poprawione mniej więcej.

 

Ja osobiście prf'ów nie czytam, wszystko formatuje to plików lrf - obsługiwanych przez Sony prs, jeśli plik doc czy rtf czy pdf są poprawnie stowrzone i bez błędów, to takie formatowanie zajmuje jakieś 3 sekundy.

 

Książki trzymam w pamięci urządzenia nie na kartach pamięci, bo odrobine szybciej przewracają się strony, ale jak było na kartach pamięci też nie było źle.

 

W sumie tyle chyba odemnie ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki program wrzucic do czytania ebookow na MP4? Mam Sony NWZ-A488 i chce sporadycznie czytac konkretne fragmenty. Jestem zielona w tym temacie jak go zainstalowac na odtwarzaczu ?Gdzie konkretnie pozniej wrzucać ebooki tam gdzie zdjecia, filmy>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za model? google milczą na jego temat O_o

 

poza tym jeśli sam z siebie nie wspiera wyświetlania plików TXT, to jedyne co pozostało to sposób znany jeszcze z czasów irivera T10... czyli przerobienie ebooka na serię obrazków "strona po stronie" i czytanie z obrazków (z odtwarzaczowej przeglądarki zdjęć) :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam pomylilam cyferki... mam SONY NWZ-A844 Jakis pomysl na czytanie na tym odtwarzaczu?

 

napisałem przecież jaki :)

 

trzeba zamienić pliki TXT na serię obrazków JPEG w rozdzielczości wyświetlacza (400x240) i czytać z obrazków :)

 

plus jest taki że możesz wybrać sobie fonta, ustawienia tekstu etc.

 

sam odtwarzacz - z tego co widzę w specyfikacjach - nie pozwala na wyświetlanie ebooków (plików TXT, nie mówiąc już o PDF) sam z siebie

 

minus jest oczywiście taki że dla długich książek i dużego fonta, tych obrazków może być cała masa... i nie wiadomo czy np. odtwarzacz będzie pamiętał gdzie skończyłaś obrazki oglądać (bo ręczne znalezienie np. obrazka numer 543 z 2345 może być trudne i męczące)

 

[dopisek] szukałem chwilę programu, którego używało się jeszcze w czasach irivera t10 (pozwalał na ustawianie wszystkiego, od fontów przez układ tekstu i marginesy aż po rozmiar wyświetlacza) ale nie mogę go znaleźć :( powinien być gdzieś w archiwach forum...

 

zapisywał pliki TXT jako serię obrazków BMP/JPG/PNG, dzięki czemu dało się - sposobem - czytać tekst na odtwarzaczach, kiedy jeszcze nie było "odtwarzaczy z czytajką" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym pamiętał to bym dawno znalazł i podał linka, zamiast marudził że nie mogę niczego w archiwum znaleźć* :(

 

___

*) archiwum tego forum da się przeszukać tylko przez google :P "interesująca fraza site:forum.mp3store.pl" :P

 

Znalazlam! Jeszcze raz dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności