Skocz do zawartości

tani (w miare mozliwosci) odtwarzacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niestety po kilku latach niezawodnej pracy, moj iRiver T10 powoli idzie na złom. Wejscie słuchawek wyrobione, czesto sie wyłącza, klapka z baterii od dawna zaklejona taśmą...

 

Dlatego jestem zmuszony kupic cos w zastępstwo. Z doswiadczenia wiem, ze wszystkie bajery się zupełnie nie przydają, wiec zalezy mi tylko na jakosci dzwieku i mozliwosci jego dostosowania.

 

Na swojej T10-tce słuchałem używając SRS (bass na 40hz, troche podbity), dzieki temu miałem to co lubię najbardziej - miękki, głęboki bas, bez pudłowatych częstotliwosci 80-200hz. Oczywiscie ten sam efekt osiągnąłbym przy pomocy equalizera o odpowiednim zagęszczeniu częstotliwosci.

 

Podsumowując - szukam czegos mozliwie niedrogiego, o dobrej jakosci dzwieku i wyżej wspomnianej mozliwosci manipulacji. Niepotrzebne mi radio, mozliwosc oglądania zdjec czy nawet kolorowy wyświetlacz.

 

Moje słuchawki - Sennheiser HD25-1.

 

PS. Zauważyłem, ze przy nieco głosniejszym graniu T10 zniekształcał dzwiek. Basu ubywało, góra waliła po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem nad e2, ale brak wyświetlacza to brak equalizera (prawda?).

 

Najciekawszy wydał mi sie ifp790, ale niestety juz nieprodukowany, nawet uzywek juz nie ma. Jeszcze myślałem nad T60 - pytanie tylko jak sie ma jakosc dzwieku do T10? (bo do ifp700 series wiadomo - gorzej).

 

zaraz przeczytam recenzje Clip i Fuze.

 

clix jest najciekawszy, a moze ktos poleci cos innego z iriverow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem nad e2, ale brak wyświetlacza to brak equalizera (prawda?).

Nie. Masz przycisk do BBE. Tam jest 9 presetów dość sensownych, ba pani głosem w słuchawki mówi który właśnie wybrałeś. Jakieś podbicia basów, poszerzenia sceny, kontur... a ja i tak wolę flat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria t50/60 to takie ulepszone stare t10/20/30, wiec moze warto sie zastanowic nad nimi (jest pare testow na forum, nie wiem czy czasem nawet nie ma gdzies porownania nowej serii t do starej). e10 - fajny player, ale niestety z hdd, wiec wstrzasy mu nie sluza.

 

sansy nie wiem czy nie zmula Ci tych sennkow (bo przypuszczam, ze jak wiekszosc sluchawek tej marki sa cieple). sansy sa jeszcze cieplejsze od iriverow, wiec generalnie mozesz uzyskac nadmiar basow.

mysle, ze w razie czego warto wziac te sennki do jakiegos sklepu typu saturn/mm, nie wspominajac o typowo muzycznych, i przetestowac na zywo, szczegolnie, ze clipy i fuzy sa szeroko dostepnymi playerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Saturnie w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, ale tam iRiverow w ogole nie ma. I mogę sie mylic, ale Sandisków chyba tez nie było.

 

Hmm... Tylko gdzie mozna dostac tego e10... bo w polskich sklepach czy serwisach aukcyjnych nawet w ofercie go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toż to szaleństwo... :)

 

Czyli pozostał Clix, chociaz chyba nie jest powalający - za duzo bajerów. Zaletą jest cena (http://allegro.pl/iriver-clix-2-gb-white-gw-fvat-okazja-i1293555185.html - tu mozna powystawowy za stówkę kupić).

 

A jak waszym zdaniem jest z tym Clixem? Bo moze (z braku w pełni zadowalającej opcji) jednak T60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci polecam Vedię A10 - używane można tanio trafić ( basy ok, equlizer i ustawienia srs wow hd dają dużo możliwości, dobre słuchawki, czytelny wyświetlacz LED)

 

tu masz linki

 

http://allegro.pl/ve...1310493490.html

http://allegro.pl/od...1306507620.html

 

ale i nówkę można kupić za 110 i 120 PLN (2G)

 

http://www.ceneo.pl/2089551

Edytowane przez armohadillas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clix.

 

Nie żadne Vedie, sansy itp. Gwarancja niby 6msc, ale gość dobrze opisuje towar, czyli jeśli 'stan idealny', to faktycznie stan jest idealny.

 

PS: Sistra ma t30. Po krótkim odsłuchu stwierdziła, że clix, to krok do przodu - gra w/g niej czyściej i ogólnie lepiej (na stockowych pchłach - odpowiednik senków mx 300 bodajże)

 

 

 

iriverek ma natomiast jedną dość denerwującą wadę - nie wyłącza się (dopiero po 24 godzinach), więc dość szybko się rozładowuje

...oraz kilka mniejszych wad: kabel niestandardowy, MTP, niekiedy trzeba się troszkę naklikać .

Edytowane przez 123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się A10 nie zawiesza - przynajmniej od czasu wgrania firwaru wersji 1.3.2 (final) a używam codziennie od 7 miesięcy , i bateria starcza na jakieś 30-40h,

 

a Paluch pytał o tani rozumiem że poniżej stówki

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iriverek ma natomiast jedną dość denerwującą wadę - nie wyłącza się (dopiero po 24 godzinach) 

Eeee... nie czaję... :blink: Jak to się nie wyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś juz kupowałem od tego goscia (nie wiem co, ale jest widoczna opcja 'pokaz dane sprzedającego'), skoro nie bylem rozczarowany, to sprzedawca rzetelny ;)

 

Propozycja z Vedią A10 mnie zaskoczyła, ale niestety, tak jak mowi kolega - to bylby krok w tył w stosunku do T10. Jest tani, zaskakująco tani, ale jednak ja czegos wymagam od playera. A Clix w koncu drogi nie jest.

 

W takim razie biorę Clixa.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc - mimo, ze na początku zostałem olany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie obrażam, daj znać po jakimś czasie jak pierwsze wrażenia i po jakimś dłuższym czasie jakie wrażenia z użytkowania na temat tego clixa :)

 

jedyne co mnie wnerwia to nasilające się od jakiegoś czasu "reklamowanie" cowonka e2 - wybaczcie"różowy brelok " za dwie stówy to przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się nie obrażam, daj znać po jakimś czasie jak pierwsze wrażenia i po jakimś dłuższym czasie jakie wrażenia z użytkowania na temat tego clixa :)

 

jedyne co mnie wnerwia to nasilające się od jakiegoś czasu "reklamowanie" cowonka e2 - wybaczcie"różowy brelok " za dwie stówy to przesada

 

daruj sobie takie komentarze. Po prostu, Druga sprawa podaj w tej cenie przy takich rozmiarach playerka do 200 zł. Dodając to że musi być tak mocny i tak grać. Dodam że nowy. Powodzenia. Bo sry, ale a10 się nie umywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ci podaję - Iriver Lplayer - link zdrugiego wątku http://allegro.pl/no...1307322240.html

 

http://forum.mp3stor...__1#entry680712

 

co do "reklamowania" cowonka - takie jest moje spostrzeżenie - dla tego też się zarejestrowałem na forum - wcześniej czytałem opinie i wypowiedzi - dopóki były zróżnicowane propozycje miło było poczytać - ale od jakiegoś czasu na kazde zapytanie o player jako pierwsza propozycja pada co ? ...... cowonek E2

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rozumiem, czemu masz o to pretensje. Każdy poleca co może i nie widzę przeszkód żeby tak było- do tego jest forum. Jak nie kapujesz jego zasad działania to zapraszam gdzie indziej.

 

btw. L player nie jest już produkowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu na kazde zapytanie o player jako pierwsza propozycja pada co ? ...... cowonek E2

 

 

armohadillas słyszałeś jak gra ten E2?

To pozycja dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą.

Wprawdzie ma mało funkcji. ale za to wszystkie działają ;)

Niestety kupowanie A10 może okazać się strzałem w stopę - chociaż nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem w zasadzie zaraz po zakupie a10 - i jakoś mnie nie powaliło - na a10 słucham ostrego rocka - a kolega z pracy którego cowonka nabył - pop/dance więc może i na ocenę miał wpływ rodzaj muzyki, ale specjalnie dla ciebie przejdę się dziś do pobliskiego Saturna ( a mają tam E2) - spróbuję poprosić o wgranie AC piorun DC i posłucham

 

btw. Lplayer nie jest produkowany ale do kupienia

 

co do zasad forum to raczej kapuje - Cowon najlepszy reszta be - dzięki za minusy

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności