Skocz do zawartości

Zacięcia I Znieksztalcenia Podczas Odsluchu Mp3 W X5


naidgel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj otrzymalem wreszcie X5 30Gb -zachwyt szybko zakonczyl sie kiedy postanowilem powrzucac sobie troche muzy przed wyjsciem na uczelnie.

 

Mialem okazje przesluchac kilka walkow w autobusie i myslalem,ze mnie co trafi tam.

Wszystko pieknie, ale w kazdej empeczy cos nie pasuje- w niektorych momentach wystepuja tak jakby takie przyciecia (jakby jednej sekundy brakowalo i dzwiek szybko przeskakiwal -zawsze w tej samej sekundzie), albo czasem slychac wspomniane przeze mnie znieksztalcenia -zazwyczaj polsekundowe(jakby zle odkodowywal-mam nadzieje,ze wiecie co mam na mysli) -

 

pomyslalem sobie najpierw- "Ok, moze to wina empetrojek"- wracam do domu, by przesluchac dokladnie te mp3 w tych samych momentach znieksztalcen i zaciec -zadnych bledow nie stwierdzilem-wszystko ladnie gra.

 

Ok-walczylem dalej-upgradowalem firmware z 1.07 na 1.10 , usb podlaczylem z tylu kompa (tak jak poprzednio), skasowalem te walniete pliki i zrobilem eksperyment-utworzylem dwa foldery, do kazdego wpakowalem te same empecze (do jednego foldera metoda przeciagnij/upusc, a do drugiego za pomoca jetshella) -co sie okazalo-problem niestety nie zniknal- prawie wszystkie piosny sa odtwarzane przez X5 z jakims defektem(znieksztalceniem)-co ciekawe w jednym folderze mp3 mialy znieksztalcenia juz w innych miejscach niz podczas mojego pierwszego odsluchu, natomiast w drugim folderze w tych samych mp3 w tym samym momencie gral dobrze, ale juz w jakims innym zle odtwarzal.

 

Nie wiem jak player zachowuje sie w stosunku do plikow w innym formacie, ale na tym etapie nie interesuje mnie to w ogole-powinien smigac na mp3ach bez zarzutu.

 

Dodam jeszcze, ze sluchalem tych samych mp3 (nie chodzi o piosne w tym momencie tylko o dokladnie ten sam plik) na iRiverze IFP899 i o zadnych znieksztalceniach nie bylo mowy.

 

 

 

Tyle wstepu -teraz zglaszam sie z pytaniem do wszystkich uzytkownikow X5 - czy u Was rowniez player odtwarza empecze ze znieksztalceniami? Tego sie po prostu nie da sluchac. Drazni jak cholera (w koncu to nie jakis no-name-a mam glupie wrazenie,ze no-name choc dupiato, to odtwarzalby to bez zadnych dziwnych dzwiekow i zaciec).

 

Jesli Wy rowniez macie takie problemy to ja dziekuje za taki interes -bede prosil o zwrot pieniedzy, bo po ifp899 wiem,ze te empecze moga zostac ladnie odtworzone.

 

Natomiast jesli to ja natrafilem na wadliwy sprzet to czeka mnie gwarancja (pol dnia sie pobawilem :/ )- zastanawiam sie czy ktos w ogole testowale tego playera (dokladnie tego mojego) czy wlaczyl na 5 sek. i stwierdzil, ze wsystko ok.

 

Moze wiecie - na gwarancje musze wyslac playera na swoj koszt? (zakupilem w mp3store.pl )- jest to troche nie fair, bo juz na samym wstepie dostalem wadliwy egzemplarz, a juz jestem narazany na dodatkowe koszta.

 

Oby ten player nie zrazil mnie calkowicie do marki iAudio (na chwile obecna nie mam ochoty nawet wlaczac tego playera-tak mnie irytuja te "dodatkowe" dzwieki :angry: ).

 

Bardzo prosze uzytkownikow X5 o odpowiedzi, jak to u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy ktos w ogole testowale tego playera (dokladnie tego mojego) czy wlaczyl na 5 sek. i stwierdzil, ze wsystko ok.

 

kupiłeś nowy? więc odpowiedzią jest "nie" - dostałeś nowy, fabrycznie zapakowany egzemplarz prosto z fabryki... za dużo zabawy miałby sklep/dystrybutor gdyby miał dublować podstawowe testy każdego egzemplarza, które przeprowadzane są w fabryce...

 

co do samego dźwięku nie jestem w stanie się ustosunkować bo X5 nigdy w ręce nie miałem...

 

BTW udałoby ci się nagrać kawałek tego "zniekształconego" pliku? np. podłączając X5 do line-in kompa albo do innego odtwarzacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW udałoby ci się nagrać kawałek tego "zniekształconego" pliku? np. podłączając X5 do line-in kompa albo do innego odtwarzacza...

 

 

Bardzo chetnie, powiedz tylko jak -podlaczyc ten kabel, ktory otrzymalem wraz z playerem do line-out playera, a do line-in na karcie muzycznej? (w opisie jest to niby kabel line-in -moge go podlaczac do tego subpacka i na line-in i na line-out ? ).

 

Powiedz mi jeszcze prosze jakiego programu uzyc do zapisania dzwieku z X5, a zrobie to i wrzuce probke/probki na megaupload.com lub sendspace.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy podeppniesz In-Out czy Out-In ;)

 

Tak dla pewnosci jeszcze -czyli ten kabel z zestawu podlaczyc do line-out subpacka, a na karcie muzycznej kompa do line-in i nie bedzie zadnych problemow, tak?

 

 

Tak podejrzewalem,ze inni nie maja takich problemow, bo przeciez pisali by o tym na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to i empecze - w roznych momentach wlaczalem nagrywanie, ale latwo poznac, ze we wszystkich 3 przypadkach bledy wystepuja w roznych miejscach.

 

Stworzylem 3 foldery, do kazdego wpakowalem piosenke Tool'a - Vicarious -ponagrywalem po 35 sekund z kazdego.

 

1) Tool z pierwszego foldera:

http://www.megaupload.com/?d=2AUW8GWT

 

alternatywny link http://www.sendspace.com/file/04diqy

 

Juz w pierwszej sekundzie piosny (4 sek. nagrania line-in) slychac taki gluchy dzwiek-pozniej w 23 sekundzie nagrania slychach to "zaciecie", a nastepnie w 36 sek. nagrania slychac ponowne przyciecie.

 

2) Tool z drugiego foldera:

http://www.megaupload.com/?d=O29VJFY0

 

alternatywny link: http://www.sendspace.com/file/l37sss

 

Tutaj w miare dobrze wyszlo-nie ma zadnych zaciec (przynajmniej w tych 35 sekundach utworu,ktory nagralem).

 

 

3) Tool z trzeciego foldera:

http://www.megaupload.com/?d=U7MSZERS

 

alternatywny link: http://www.sendspace.com/file/qf6cre

 

Podobne jak w pierwszym-gluche uderzenie na samym poczatku, dalej w 12sek. utworu krotkie znieksztalcenie dzwieku(blad odkodowywania), nastepnie 25/36 sekunda -przyciecie.

 

 

Tak to wlasnie wyglada-jak slychac, w kazdej innej piosnie inny blad ( a to ten sam plik!! ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh musiales trafic na jakis walniety egzemplaz... wymien go na inny

u mnie wszysko smiga nic sie nie przycina anie nie trzeszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh musiales trafic na jakis walniety egzemplaz... wymien go na inny

u mnie wszysko smiga nic sie nie przycina anie nie trzeszczy...

 

 

Tak wlasnie podejrzewalem (a odsluchiwales te fragmenty, ktore podalem?).

 

W sumie to nawet dobrze,ze to tylko moj egzemplarz jest taki, a nie wszystkie X5, bo sprzet ogolnie swietny (tylko zle odtwarza ;) ).

 

Ponawiam moje pytanie co do gwarancji - wie ktos moze czy w takiej sytuacji jestem zmuszony poniesc dodatkowie koszta przesylki? (nawet jesli juz na samym wstepie otrzymalem wadliwy player).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X5 i też nie jestem z niego do końca zadowolony! W moim przypadku odtwarzacz podczas pracy wydaje z siebie cichutkie zgrzyty i piski wywołane według mie pracą dysku twardego albo elektroniki które przy czułych słuchawkach poprostu słuchcać. Przy dłuższym użytkowaniu staje się to "lekko" denerwujące. Opisywałem gdzieś to zjawisko na forum.

Jeżeli odtwarzacz kupiłeś niedawno np: kilka dni temu teoretycznie przysługuje ci prawo nawet zwrotu towaru bez podania przyczyny. Celowo pisze teoretycznie bo jak dzwoniłem do mp3store i potem do nieszczęsnego serwisu MIP to:

1. Wysyłasz do nich sprzęt na własny koszt

2.Oni sprawdzają sprzęt i orzekają czy rzeczywiście jest tak jak ty mówisz

3.Jeżeli to prawda to wymnieniają ci sprzęt na drugi

4. Lub ewentualnie jeżeli chcesz kaskę to jakiś tam rzeczoznawca (tak go nazwę) orzeka czy oddadzą ci całą kaskę czy jakąś tam część!

Jeżeli nie masz szczęścia tak jak ja to wszystko to trwa oczywiście X czasu (w moim przypadku na naprawę h140 czekam już czwarty miesiąc!

Tak to z grubsza wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie prace tego playera mozna uslyszec (momentami).

 

X5 dostalem wczoraj-ale niestety nie przysluguje mi ten "zwrot w ciagu 10 dni", poniewaz ta zasada dziala tylko w przypadku nie naruszenia opakowania (brak sladow uzytkowania).

 

Czyli wymiana.....jest to troche niedorzeczne, bo player juz na wstepie jest uszkodzony, a ja musze placic jeszcze za wysylke (cena produktu wzrasta <_< ).

 

Mam nadzieje,ze przynajmniej potrwa to mniej niz przepisowe 14 dni.

 

Dzieki za informacje,

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to i empecze - w roznych momentach wlaczalem nagrywanie, ale latwo poznac, ze we wszystkich 3 przypadkach bledy wystepuja w roznych miejscach.

 

o żesz... O_o do wymiany! to oczywiste że tak być nie może... mój stary discman z symbolicznym antyszokiem odtwarzał muzykę podczas biegania stabilniej ;]

 

wyślij im te pliki MP3 i pozostaw na dysku parę plików na których mogą się nausznie przekonać jak to brzmi - to się obędzie bez długiego "rzeczoznawstwa" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem tych kawalkow i dzwinie to brzmi, wyglada na to ze Twoj player ma waniety bufor i antishocka i nie wyrabia z odtwarzaniem muzy...

 

a co do pracy dysku kompletnie jej nie slysze, czasami leze sobie z playerkiem 10 cm od glowy i ani na sparkach ani na portach nie slychac mielenia dysku, jednym slowem zero obcch dzwiekow pochodzenie playerkowego... tylko empeczy, oggi, flacki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności