Skocz do zawartości

Bank


Dawidmp3audio

Rekomendowane odpowiedzi

eKonto w mBank. Nie zapłaciłem jeszcze za nie ani grosza. Przelewy za darmo, brak opłat za prowadzenie konta, brak opłaty za kartę. Polecam w 100% :)

 

+1

+1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mbank ma jedną poważną wadę - ichniejszymi kartami można się podetrzeć jeśli chcecie zrobić zakupy w internecie (zwłaszcza w obcej walucie), chyba że wykupicie tą "kartę extra", inaczej jedynym ich zadaniem jest wybieranie $$$ z bankomatu i chyba płacenie w sklepach (dlatego są za free) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mbank ma jedną poważną wadę - ichniejszymi kartami można się podetrzeć jeśli chcecie zrobić zakupy w internecie (zwłaszcza w obcej walucie), chyba że wykupicie tą "kartę extra", inaczej jedynym ich zadaniem jest wybieranie $$$ z bankomatu i chyba płacenie w sklepach (dlatego są za free) :)

 

Co ciekawe kiedyś się dało płacić przez neta tymi zwykłymi płatniczymi. Kilka lat temu płaciłem tak na xbox live. Później jakiś czas nic nie miałem do płacenia, a jak jakiś czas temu próbowałem to się nie dało, pomimo tego że pani na infolinii zapewniała mnie że powinno działać. Wykupiłem tą kartę virtual visa za bodajże 30zł jednorazowo i z nią nie ma problemów bo działa tak jak kredytowa. Kupowałem nią bilety lotnicze, gry na playstation network, paypal itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mbank ma jedną poważną wadę - ichniejszymi kartami można się podetrzeć jeśli chcecie zrobić zakupy w internecie (zwłaszcza w obcej walucie), chyba że wykupicie tą "kartę extra", inaczej jedynym ich zadaniem jest wybieranie $$$ z bankomatu i chyba płacenie w sklepach (dlatego są za free) :)

To ciekawe

Przedwczoraj ustawiłem sobie limity na transakcje internetowe, dzisiaj PayPal zjadł mi z konta próbne 6,50zł - dostałem razem z tą transakcją kod do weryfikacji PayPala. Przed chwilą kupiłem obudowę do telefonu, zapłaciłem PayPalem i póki co wszystko śmiga. Jakbym nie otrzymał obudowy to dam znać ;)

 

A to co pogrubiłem to chyba słowa klucze. Trzeba przedzwonić do mLinii i z pomocą Pani samemu sobie poustawiać limity, bo na początku wynoszą 0,00zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mbank ma jedną poważną wadę - ichniejszymi kartami można się podetrzeć jeśli chcecie zrobić zakupy w internecie (zwłaszcza w obcej walucie), chyba że wykupicie tą "kartę extra", inaczej jedynym ich zadaniem jest wybieranie $$$ z bankomatu i chyba płacenie w sklepach (dlatego są za free) :)

To ciekawe

Przedwczoraj ustawiłem sobie limity na transakcje internetowe, dzisiaj PayPal zjadł mi z konta próbne 6,50zł - dostałem razem z tą transakcją kod do weryfikacji PayPala. Przed chwilą kupiłem obudowę do telefonu, zapłaciłem PayPalem i póki co wszystko śmiga. Jakbym nie otrzymał obudowy to dam znać ;)

 

A to co pogrubiłem to chyba słowa klucze. Trzeba przedzwonić do mLinii i z pomocą Pani samemu sobie poustawiać limity, bo na początku wynoszą 0,00zł.

 

Ja próbowałem, podałem kwotę jaką chcę wydać pani na mlinii i potwierdziła mi że powinno być ok ale system odrzucał moją kartę. Nie był to paypal tylko coś innego już nie pamiętam jaki serwis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkowane to już było... Oczywiście że da się płacić normalną zwykła kartą płatniczą z mbanku przez internet. I nie mówcie mi proszę że nie, bo swoją kartą zrobiłem naprawdę dużo transakcji przez internet.

Po pierwsze primo - dzwonimy na mlinię i prosimy o odblokowanie/umożliwienie dokonywania transakcji przez internet

Po drugie primo - ustalamy sobie limity transakcji

Po trzecie primo ultimo - idziemy do sklepu internetowego i kupujemy

 

Karty mbanku są z założenia zablokowane na transakcje internetowe - zabezpieczenie w razie kradzieży. Dopóki karty nie odblokujesz nie możesz płacić przez net. I wtedy przy próbie zapłaty pisze "your card declined"

 

Nie trzeba w mbanku żadnej karty ekstra do transakcji internetowych - choć taka jest to kosztuje i się zwyczajnie nie opłaca.

Jedyne koszta przy transakcjach zwykłą karta to nieco zawyżony kurs przeliczania (ok 4-5gr na dolarze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g a jak wytłumaczysz to że ja najpierw mogłem płacić a jakiś czas później miałem transaction declined?

wybacz nie pracuje w banku więc tłumaczyć nie mam zamiaru. Zadzwoń na mlinię i się dowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dotychczas kilkanaście transakcji internetowych przez PayPal i wszystko działa poprawnie. Mam eKonto w mBank, mam zwykłą kartę "z delfinkiem" i jedyne co musiałem zrobić to odblokować w jej ustawieniach limit na transakcje internetowe. Nie musiałem nigdzie dzwonić, wszystko jest do zrobienia bez wychodzenia z domu i dotykania telefonu. Wystarczy edytować ustawienia karty logując się na nasze internetowe konto. Gotowe! Jest to gdzieś opisane na stronie mBank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to co mówicie, bo spotkałem się z wieloma opiniami że nie ma sposobu na płacenie zwyczajną mbankową kartą w internecie... a że było to powodem, dla którego nie wybrałem mbanku na moje "konto awaryjne", więc sam tego próbowałem ani nawet nie próbowałem doszukać się tego w regulaminie...

 

... w każdym razie dobrze wiedzieć na przyszłość, płacenie na steamie to już coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrus-g a jak wytłumaczysz to że ja najpierw mogłem płacić a jakiś czas później miałem transaction declined?

 

Ja też mam coś podobnego - miałem ekonto i izzykonto, do obu osobne karty. Ta od izzy była wklepana do paypala i wszystko działało, nie raz płaciłem za różne rzeczy przez paypal itp., teraz skończyła się ważność i przysłali nową i tej karty paypal nie chce zaakceptować. Limity te same, nic sie nie zmieniło, a on odrzuca karte. Dzwoniłem nawet na mlinie, kobieta mówiła, żeby spróbować ustawić jakieś limity dla operacji telefonicznych ( ? ) w internecie, ale tam pojawia się jakiś błąd. Musze w tygodniu spróbować jeszcze raz się pobawić, chociaż paypal to już nie jest wielki problem odkąd da się zrobić zwykły przelew.

 

 

 

mBank + BZWBK <30 jako rezerwowe.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

BZWBK <30 polecam :P wyplaty z bankomatow innych niz wbk platne 5zl :/ milenium 1.50 zł

 

Ivor, dlaczego już kolejny raz dajesz mu minusa? Bo nie rozumiem. Tutaj temat trochę odkopany, gdzies tam mało wniósł, ale było na temat i poprawnie.

 

O co chodzi?:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności