Skocz do zawartości

Słuchawki mobilne - jasno określone wymagania


dantetg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chodzi mi o to, że wiem, czego szukam (no, mniej więcej)...a nie potrafię tego znaleźć. Już tłumaczę:

 

* TOWAR: słuchawki

* BUDOWA: zamknięte ewentualnie półotwarte (w porywach może dokanałowe, ale o tym poniżej)

* WYKOŃCZENIE: preferowane materiały nauszników skóropodobne, skóra lub ew. wytrzymała pianka

* KOLORYSTYKA: klasyka, czerń, nic krzykliwo - kolorowo - pstrokatego

* PAŁĄK: składany, raczej wąski (bo ma to być mobilne), idealnie jakby się w kieszeń kurtki mieściło

* NAUSZNIKI: składane jakoś

* DODATKOWE: mile widziany pokrowiec - woreczek ochronny, budowa trwała, kompaktowa, elastyczny kabel najlepiej tylko z 1 strony podłączany

* MIKROFON: niepożądany tak jak wszelkie cuda typu symulowanie 3d, 4d, vibro, etc...

* PRZEZNACZENIE: codzienny miejski użytek (głośne otoczenie - autobus, tramwaj, ulica) w sprzęcie mobilnym średniej (zazwyczaj Nokia 6120 classic i Nokia E51 - na CorePlayer Pro) i wyższej półki jakościowej (rzadziej iRiver T60 i Olympus WS-311M). Od razu prostuje - średnia i wyższa półka co do jakości dźwięku - to subiektywne pojęcie, więc proszę nie jechac mnie za to określenie. Dla mnie non-brand mp3player to niska pólka, nokia na dobrym procesorze z symbianem i customowym playerem i EQ to średnio, Olympus i iriver to wysoko.

* FIRMY: te, które trzymają jakość, szukałem w kierunku AKG, Sennheiser, może Denon, Pioneer itd. Póki co to tylko strzały

* HINT: myslalem ze może być bez pałąka w ogóle (tak, że tylko 2 nauszniki i zakładanie zausznie, jak przy np. bluetooth) ale raczej odpadają ze względu na okulary - za dużo byłoby za uszami :):) Dopuszczam dokanałowe jeśli mnie przekonacie, póki co miałem na uszach różne pchełki i to syf jest jeden wszystko, potem były Sennheisery HD201 / 202 i parę innych i były fajne. Z dokanałowymi nie miałem do czynienia, ale obawiam się czy będą fajnie izolować hałas z otoczenia i czy jakość dźwięku będzie ok, skoro to maleństwa.

* ZAKRES CENOWY: dobrze byłoby tak +/- do 200zł, chyba da sie COS w tej cenie dostac?

* DO JAKIEGO TYPU MUZYKI: każdego, od delikatnej klasyki, poprzez Carmina Burana Orff'a i reggae, po rock, metal, drumm and bass - ogólnie szerokie spektrum.

 

I co? 'Za dużo danych', jak to mówią matematycy? :)

Albo 'type mismatch' według programistów?

Zaraz usłyszę, że tak to nawet w Erze nie ma :) Niemniej liczę na pomoc - sugestie, opinie, zalecane scenariusze rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z brzmieniem ale "budowlane" i cenowe kryteria spełnią Sennheiser PX200-II, AKG K420 i K430... K450 też ale one już są ciut drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do tego, co już podane:

* PX200-II --> jak z kruchością przy zawiasach, podczas składania itd?

* K450 --> jak z kruchością przy zawiasach itd? Co z odłączanym kablem. Ma nietypowy wtyk, taki postrzępiony. Gniazdo przy szarpnięciu nie pójdzie w słuchawkach? Czy taki kabel można na luzie dostać, czy tylko oryginalny za 100zł?

 

Proszę o jeszcze propozycje / sugestie. Jak jest z dokanałowymi? Przeszkadzają / szybko się niszczą / dobrze tłumią / niszczą bardziej słuch (wiem, że zależy od volume

-_-' ale ogólnie tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności