Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz przynajmniej 60 Gb?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Aktualnie posiadam odtwarzacz sony nw-a808, z którego jestem bardzo zadowolony, do tego słuchawki sennseiser cx300 II oraz JBL reference 220, na które również nie narzekam. Postanowiłem jednak na zmianę odtwarzacza, jako że soniacz już dogorywa, poza tym lubię mieć całą muzykę pod ręką, a 8 giga nie zapewnia mi takiej przyjemności. Szukam więc nowego odtwarzacza, cena w sumie nie gra roli, chociaż też bez przesady, przyjmijmy że w granicach 1k PLN (za tyle kupiłem sonego :D). Jako, że mam spory budżet mam też pewne wymagania. A więc w kolejności:

-Odtwarzacz jak w temacie musi mieć przynajmniej 60 giga.

-Długi czas pracy na baterii.

-Wysoka jakość dźwięku

-Żeby nie był cegłą. Im mniejszy i lżejszy tym lepszy, chociaż będzie trudne znaleźć coś małego z taką pamięcią.

Nie musi mieć w sumie bajerów w stylu wielkiego ekranu dotykowego, czy bóg wie czego, chociaż nie będę narzekać jeśli jednak w pleyerku owe gadżety się znajdą. Ma to być odtwarzacz mp3, od reszty bajerów mam komórkę.

Moje typy to:

1. Ipod classic 160 gb za swoją pojemność. Martwi mnie tutaj jednak jakość dźwięku oraz brak equalizera, może to nieprawda, ale zasłyszałem kiedyś takie opinie.

2. Ipod touch 64 gb za długi czas pracy. Myślę o 3 gen. bo można takową znaleźć już w granicach tysiąca złotych na allegro. Ciekawostką jest 4 gen. ale nie wiem czy za te dodatkowe 500 zł odczuje jakąkolwiek różnice.

I w zasadzie więcej konkurentów nie mam, nie jestem fanboyem appla, w sumie to nawet za nim nie przepadam, ale inni producenci nie mają tak dużych pojemności, chociaż jak coś się trafi rozważę każdą opcję. Myślałem jeszcze nad sonym nw-a846, ale 32 giga może mi nie starczyć, pozatym gdzieś przeczytałem że nie ma tak dobrego dźwięku jak inne playerki.

Kończe już mój esej, mam nadzieje że jego długość nie zniechęci innych użytkowników forum do pomocy :).

Liczę na szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Zune 80GB 2gen. Niestety. Nowego już nie kupisz pewnie. Chyba że jeszcze w stanach mają jakies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kupować używek za taką kasę. I wolę żeby było łatwo dostępne w Polsce, żeby się potem z serwisami nie bujać np.

 

Jako że w sumie jestem najbardziej zainteresowany ipodem classic zapytam inaczej: czy aktualna edycja też tak kiepsko odtwarza mp3 (słucham tylko tego formatu, najczęściej 320kbs chociaż czasem zdarzy się coś z gorszym bitratem) jak ta z recenzji z tej strony z bodajże 2008 roku? I która wersja jest teraz najświeższa (8ma?) i jakie ma oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiac to kolego troche za malo jak na 64GB. Chyba, ze kupisz jakiegos shitowego (sorry) creativa albo cos, co brzmi jak notebook ze zintegrowana karta dzwiekowa.

 

Podciagniesz budżet do 1,5K to moze cos ciekawego wymyslisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega może nabyć Zune HD 64GB. Albo Toucha. Ale tysiak to za mało. Na allegro mamy tylko Zune z 32GB ale za mniej niż J3 o tej samej pojemności plus karta. Ipod wisi tam za jakieś 1200zł.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym radzil doinwestowac troche i zakupic J3 i miec cos porzadnego bez dysku mechanicznego, tylko na flash. Sam sie interesuje tym, jak to rzeczywiscie odtwarza muzyke z karty. Czy sie nie wiesza. Jesli nie, to najlepszy wybor :)

 

Sam sobie chyba niedlugo sprawie J3 + do tego jakies grado ps 1000 (taki maly zarcik) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ot. Może za jakiś czas będę miał w domu Zune HD. Siostra się napaliła. :P

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipod classic będzie aż taki zły? Mógłbym mieć nowego o oznaczeniu 297 za około 800 złotych. Te archosy są stanowczo za duże. I pytanie czy rozwiązanie 32 gb + karta będą widziały pamięć jako jedno czy 2 oddzielne biblioteki?

 

To zależy tylko i wyłącznie od odtwarzacza. Cowon J3 powinien i integrować bibliotekę i może wiedzieć jako dwie, jak się nie mylę, ale tak było w D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym classic-iem 6 gen? Ma tu ktoś kto karmi go mptrójkami i może się podzielić wrażeniami? Bo mogę kupić nówkę + pokrowiec skórzany belkina za jakieś 700 zł i mi to odpowiada, ale szybko się muszę zdecydować

EDIT:

Ktoś coś mowił o wzmacniaczu, coś takiego by sie nadało do tego? http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-e1-dla-iphone-pilot-i1265849247.html

Ew. coś takiego, chociaż jest trochę mniej poręczny http://allegro.pl/fiio-e5-wzmacniacz-sluchawkowy-darmowa-wysylka-i1257158996.html

Edytowane przez Aries13th
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym classic-iem 6 gen? Ma tu ktoś kto karmi go mptrójkami i może się podzielić wrażeniami? Bo mogę kupić nówkę + pokrowiec skórzany belkina za jakieś 700 zł i mi to odpowiada, ale szybko się muszę zdecydować

EDIT:

Ktoś coś mowił o wzmacniaczu, coś takiego by sie nadało do tego? http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-e1-dla-iphone-pilot-i1265849247.html

Ew. coś takiego, chociaż jest trochę mniej poręczny http://allegro.pl/fiio-e5-wzmacniacz-sluchawkowy-darmowa-wysylka-i1257158996.html

 

bierz classica i FiiO E5, jeżeli nie zamienisz słuchawek na lepsze to większej różnicy to nie zrobi i nie ma sensu kupować drogie 64GB flashowce jak touch czy J3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności