Skocz do zawartości

Pomysł na opis cech słuchawek.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Martin, ja osobiście bym chciał aby jak najwięcej opisać. Zwłaszcza o dźwięku.

 

Zostałem poproszony przez górę aby uzupełnić to o jakieś rysunki techniczne czy zdjęcia podglądowe.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem poproszony przez górę aby uzupełnić to o jakieś rysunki techniczne czy zdjęcia podglądowe.

Hmm, a co tu można poza przykładami typów słuchawek wkleić? Przecie nie wykresy charakterystyk bo... po co. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też chcieli. :P Ale tak na poważnie, to nie ma sensu. Tylko szczegóły konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie coś takiego:słuchawki otwarte - słychać w nich otoczenie, otoczenie słyszy czego słuchamysłuchawki zamknięte - nie słychać otoczenia, otoczenie nie słyszy czego słuchamy

 

brzmi to, jak pierwsza polska encyklopedia...

 

pod hasłem 'koń' widniała taka oto definicja: "Koń jaki jest każdy widzi."

Edytowane przez Martin_H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... tylko obecnie zapał jest taki że mamy "konia co go każdy widzi jaki jest" i to co ja nabazgrałem co się okazało chyba nie tak jak powinno... Z pomysłu że każdy połozy cegłę nie wychodzi nic. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne. ;) To i tak ma być dla osób które się nie orientują w świecie słuchawek. Myślałem też o czymś takim dla odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi to, jak pierwsza polska encyklopedia...

pod hasłem 'koń' widniała taka oto definicja: "Koń jaki jest każdy widzi."

 

woo... błysnąłeś wiedzą podstawówkową, chwali się :>

 

przecież cały wątek się rozwodzi o jak najbardziej łopatologicznym wytłumaczeniu pewnych podstawowych rzeczy ludziom którzy niemają najbledszego pojęcia o tych rzeczach... a nie o pisanie doktoratu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie twierdze, ze owa definicja nalezy do blyskotliwych, choc nie moge sie nie zgodzic z faktem, ze kryje w sobie zarazm pewna empiryczną prawdę :)

 

To może chlopaki podzielimy sie jakos robota. Khron przydziel kazdemu po kilka definicji i sprawa bedzie zalatwiona. Kazdy zrobi po 10. Dziesiec osob i mamy stowke :) To juz jakis fajny poczatek.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydziel kazdemu

Jak tu większe zainteresowanie wykazały 4 osoby... :D

 

Edit:

I tak na prawdę zamiast coś sprawnie urzeźbić to robimy offtop. :P

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w między czasie coś tam nastrugamy jeszcze.

 

A te moje obrazki pasują? Może macie coś innego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, podbijam. Bo widzę że temat mocno ostygł. Dochodzimy do wniosku że nam starczy i sklejamy to w całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duzo klientów równiez forumowiczów którzy naciskaja aby powstało cos co pomogłoby zrozumiec im o czym piszemy. Najprostrze pojecia ciepły, zimny, armaturowe przetworniki, sybilanty i duzo innych. Moze więc w gazetce stworzyc kącik/słownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wkleimy też do gazetki. Oprócz tego że cały czas będzie to przypięte na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być dla kompletnych początkujących i takie praktyczne, to np. impedancje bym tłumaczył w taki sposób: jeśli jest w zakresie 30-150 Ohm to oznacza że słuchawki są przewidziane do użytkowania z użądzeniami przenośnymi blabla, niewielkiej mocy blabla, jeśli 150-600 to trzeba większej mocy źródła blabla, itd. A potem ewentualnie jako rozwinięcie, że przede wszystkim jest to po prostu opór tylko nie stały, itd.

 

A ciepły vs. zimny no to chyba przede wszystkim że tu więcej basu a tam góry, i może na przykładzie instrumentu, że gitara będzie brzmiała jakby miała twardsze, bardziej metalowe struny, jakby była zrobiona z twardszego drewna, blabla, a jak ciepłe to że sie będzie wydawało że może niewiem, jest bliżej, jest większa, gość który na niej gra jest grubszy?:D Albo głosu - coś w stylu że np. bardziej jakby ktoś śpiewał/szeptał nawet do ucha, a jak zimne to dokładniejsze odwzorowanie niuansów, więcej szczegółów typu wdechy, mlaskania pierdy itd ;P

 

I jakaś opcja określająca na ile i w jakiej części różne określenia są bliskoznaczne, np. muzykalny ma chyba sporo wspólnego z ciepły, nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności