Skocz do zawartości

S639F czyżby coś nie tak z akumulatorem ?


INTseed

Rekomendowane odpowiedzi

kupiles pewnie po okazyjnej mega cenie od jakiegos oszusta... i tyle

 

ja pracuje w SONY Centre i nigdy nie slyszalem o czyms takim.. koles jakis chinski akumulator moze wsadzil... ale spokojnie mozesz zadzwonic na infolinie sony 801 500 500 i jesli akumulator jest oryginalny to ci wymienia za darmo raczej - sony porzadna firma, jesli chodzi o serwis.. problemow nie powinni robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to była okazja. Kupiłem sam MP3 słuchawki miałem inne.

Wiesz Martin_H ja nie mam gwarancji na ten MP3. A nie należe do osób

które wciskają komuś kit przez telefon. Nie wiesz ile by kosztowała wymiana tego

akumulatora? Jeżeli to jest uszkodzony akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, serwis jest pozagwarancyjny drogi dosyc... ale mowie ci zadzwon na infolinie i powiedz co i jak, ze paragon zgubiles itd.. data zakupu sie liczy, jest jest mniej niz 2 lata, to zapytaj, czy mozesz wyslac do serwisu, zapytaj o adres, podadza i jesli sie zgodza bez paragonu zrobic, to wyslij do nich paczke i tyle... wymienia ci i odesla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie cos jest nie tak.Czy to wina baterii czy cos jest z odtwarzaczem tego raczej nikt Ci nie powie.Skoro odtwarzacz ma troche juz miesiecy uzywania to pewnie bateria sie wyeksploatowala.To charakterystyczny objaw nie trzymania napiecia i samorozladowanie.Moze tak byc po roku uzywania jak ktos uzytkowal mp3 czesto.

Wiec albo bedziesz ladowal co drugi dzien albo chcesz miec ok baterie i oddaj do serwisu zaplacisz pewnie 200-300zl za nowa+wymiana.Nie sadze zeby wyszlo taniej.Zwykly akumulatorek sony typu wielokrotnego ladowania kosztuje ponad 100zl wiec...

Mozesz "upolowac" taki sam odtwarzacz tylko uszkodzony i moze z niego bateria byla by lepsza.Albo zwroc gosciowi z allegro.

Moj S639F lezy calymi tygodniami nieuzywany i bateria trzyma.Uzywam X1060.

 

Kolega Martin_H dosc optymistycznie podszedl do sprawy ale wydaje mi sie ze w czasie gdy byl sprzedawany NWZ S63xF sony poland dawala gwarancje na 1 rok.Wiec raczej nic z tych prob nie wyjdzie.Mysle ze bez waznej gwarancji nawet nie wezma sie do otwierania odtwarzacza.Szkoda robic koledze nadzieje.

 

 

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będe miał troche czasu to rozkręce go i wyciągne akumulator.

Poczekam 2 dni i zobacze czy wina jest po jego stronie.

Powiedzcie mi jaki czas potrzeba na załadowanie akumulatora na full przez usb ?

Myślicie że ten akumulator wejdzie do mojego modelu ?

Tutaj jest licytacja TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak otworzyć tego playera ? Dwie śrubki na dole ale obudowa się nie otwiera.

Jakieś zatrzaski ?

Otwarte. Tak wygląda akumulator:

h**p://images49.fotosik.pl/350/76d8cb0551a52487med.jpg

h**p://images40.fotosik.pl/333/94b7ff6433e28c38med.jpg

Jeszcze ostatnie pytanie czy ten akumulator ma wtyczke czy

kable do lutowania będą ? Tu macie zdjęcie:

h**p://images45.fotosik.pl/350/797ac163fc542f5dmed.jpg

Sorki za to że nie ma klikalnych linków ale niewiem jak je dodawać na tym forum.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Człowiek ciągle się uczy :)

Edytowane przez INTseed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak otworzyć tego playera ? Dwie śrubki na dole ale obudowa się nie otwiera.

Jakieś zatrzaski ?

 

Widze ze chcesz znalesc tam w srodku malego krasnala ktory jest lekarzem i jak otworzysz powie Ci diagnoze.

Raczej nie widze sensu grzebac w srodku bo bedzie widac ze grzebane.Nawet jak cos jest nie tak to nie zobaczysz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-S chodzi oto że i tak zapłace za wymiane akumulatora bo nie mam paragonu.

Jestem zauczciwy żeby bawić się w dzwonienie na infolinie sony.

Akumulator chyba nieoryginalny. Zdjęcia w poście wyżej. Pewnie zamówie sobie u chińczyków drugi :)

Niech mają jak nie widać oryginalnych.

Powiedzcie mi jeszcze jedno czy ten akumulator jest na wtyk ?

Zdjęcie 3 w kolejności.

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten akku jest oryginalny, w moim S639 jest identyczny.

I jest lutowany do PCB.

 

A jeśli baterka pada czy się gra czy nie - to raczej wina jakiejś usterki w plajerku.

W stanie czuwania bateria ma trzymać sam nie wiem ile - u mnie po pół roku nieużywania

była nadal na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lutowany? Ja mam na wtyczkę taką małą. Mój biedny S638 padł, najprawdopodobniej także coś się stało z akumulatorem. Jakby ktoś chciał się podzielić niepotrzebnym to chętnie przygarnę - a nóż widelec zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności