Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam teraz Iriver T10, 2 x Porta Pro, CX300 II , Phonak audeo 112. Chciałbym się przeniesc na wyzszy level jesli chodzi o jakosc odtwarzania.

 

Mysle o zakupie :

 

nationite s:flo2 - 120 - 150 $ - 400 zl

HD650 - 1000-1400 zł

i może UDAC albo NuForce Icon HDP

 

co myslicie o takim zestawie ?

 

Mysle o tym zeby zestaw byl przenosny i oferował pelny dzwiek i dawał duzo fun. Muzyka ktorej slucham to przekroj od hip hop dancehall r&b jazz po grunge i trance. Czy udac udzwignie HD650 ?

W jakiej kolejnosci najlepiej kupywac sprzet ? Sluchawki, player, nuforce ?

 

Doradzcie w wyborze zestawu ktory bedzie mial najleepszy wskaznik cena/jakosc i bedzie dawal duuuuuuzo fun ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz sprzęt przenośny to po co Ci HD650? To są wygodne domowe nauszniki do relaksu w fotelu, a nie funowe słuchaweczki na miasto. W miejskim hałasie i tak usłyszałbyś jedynie niewielką część tego, co Sennki potrafią zaserwować. Na miasto IMO potrzebne są słuchawki izolujące od zewnętrznego szumu.

 

Nie lepiej wziąć jakieś dobre IEM'y? Np. Westone3, Shure SE530, Sennheiser IE8, Triple.Fi. Ewentualnie w grę zawsze wchodzą zamknięte nauszniki.

 

S:Flo2 będzie dobrym grajkiem, może nie ma zbyt dużo funu ale brzmienie ma świetne. Ma też na tyle mocny wzmak, że nie ma potrzeby zakupu dodatkowego przy podpinaniu słuchawek PORTABLE, czyli nie HD 650.

 

Ode mnie zostanie polecony zestaw S:flo2 i Triple.Fi. Wyniesie Cię to wszystko niewiele ponad 1k zł, a resztę możesz wydać na oryginalne płyty.

 

Natomiast jeżeli zależy Ci na czymś jeszcze lepszym pomyśl o customach. Na forum jest recenzja customowych IEM'ów od JH Audio. Taki sprzęt można zdobyć już za 1,5k zł, a z tego co napisane wynika, że prezentuje fantastyczną jakość brzmienia. Ewentualnie możesz kupić Triple.Fi i wysłać je do Unique Melody, coby załadowali Ci przetworniki do customowej obudowy. Jak dla mnie rozwiązanie optymalne w kontekście cena/jakość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci S:flo lub rocco A lub Studio choć studio to już raczej mało poręczna cegła i droga, jednak z bardzo dobrym dźwiękiem.

Ze słuchawek mając taki budżet zdecydowanie w Customy - jest to naprawdę pierwsza liga jeśli chodzi o słuchawki przenośne i potrafi zadziwić tym co sobą prezentuje. Trochę zachodu z zamówieniem, ale IMO totalnie warto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dzięki za wpis. Te HD650 to tylko w domu i pracy bym uzywał. Chodzi o to, że mam kilka kompów, laptopów przy których będę w nich słuchał muzyki. Pewnie tez wiele razy będą grać z różnymi zrodlami dzwieku. Z tego powodu napisałem o przenosnosci. Na dwor myslalem o player + audeo ;/ a HD650 w domu.

 

 

S:flo2 i Triple.Fi. fajny zestaw nawet bardzo jesli chodzi o zestaw na dwor. Tylko te Triple.Fi to na amazonie najlepiej kupic ? Bo w polsce to raczej kiepsko dostepne... Te z ebaya to podrobki ?

http://cgi.ebay.com/Ultimate-Ears-TripleFi-10-PRO-Noise-Isolating-Earphones-/250697565352?pt=Other_MP3_Player_Accessories&hash=item3a5ebd44a8

 

 

1. teraz wybor miedzy S:flo2 i Triple.Fi. a to co nizej

 

nationite s:flo2 - audeo

HD650 - 1000-1400 zł

i może UDAC

 

generalnie audeo srednio mnie zadowolily jesli chodzi o dzwiek.

2. Jaki jest przeskok pomiedzy Triple.Fi. a audeo ? Jak z basami w porownaniu do sluchawek dokanalowych niearmaturowych ? i jak w porownaniu do audeo.

3. Porównując bezposrednio HD650 i Triple.Fi. na S:flo2 z udac lub NuForce Icon HDP co lepiej zagra ?

 

no i wazna rzecz drogie klocki wolalbym jednak kupic w polsce z mozliwoscią rozlozenia na raty :)

 

rozwaze iemy ale moze jest alternatywa. chcialbym uslyszec jasno czy warto wchodzic w HD650 i cos z udac albo NuForce Icon HDP w polaczeniu z S:flo2 czy raczej pozostac przy dobrych iemach

 

Ps czy warto kupic 3 letnie sluchawki nieuzywane ? http://allegro.pl/sennheiser-hd650-hd-650-i1250267388.html

 

 

Skoro chcesz sprzęt przenośny to po co Ci HD650? To są wygodne domowe nauszniki do relaksu w fotelu, a nie funowe słuchaweczki na miasto. W miejskim hałasie i tak usłyszałbyś jedynie niewielką część tego, co Sennki potrafią zaserwować. Na miasto IMO potrzebne są słuchawki izolujące od zewnętrznego szumu.

 

Nie lepiej wziąć jakieś dobre IEM'y? Np. Westone3, Shure SE530, Sennheiser IE8, Triple.Fi. Ewentualnie w grę zawsze wchodzą zamknięte nauszniki.

 

S:Flo2 będzie dobrym grajkiem, może nie ma zbyt dużo funu ale brzmienie ma świetne. Ma też na tyle mocny wzmak, że nie ma potrzeby zakupu dodatkowego przy podpinaniu słuchawek PORTABLE, czyli nie HD 650.

 

Ode mnie zostanie polecony zestaw S:flo2 i Triple.Fi. Wyniesie Cię to wszystko niewiele ponad 1k zł, a resztę możesz wydać na oryginalne płyty.

 

Natomiast jeżeli zależy Ci na czymś jeszcze lepszym pomyśl o customach. Na forum jest recenzja customowych IEM'ów od JH Audio. Taki sprzęt można zdobyć już za 1,5k zł, a z tego co napisane wynika, że prezentuje fantastyczną jakość brzmienia. Ewentualnie możesz kupić Triple.Fi i wysłać je do Unique Melody, coby załadowali Ci przetworniki do customowej obudowy. Jak dla mnie rozwiązanie optymalne w kontekście cena/jakość.

Edytowane przez pdzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westone 3 - jak uniwersal

JH5Pro - jak customy - nie znam ich, ale na head-fi jest dużo pochlebnych opinii, podobno brzmią ogólnie świetnie, szczególnie jako skok po uniwersalach, bo na tle wyższych model jha czy earsonics westone itd pewnie nie są już takie świetne, ale żeby tak było trzebaby doliczyć drugie tyle do budżetu, więc to sprawa poboczna ;)

Do tego - Cowon D2+ lub Cowon S9, ewentualnie iPod Touch 2g jak wolisz zimniejsze brzmienie. Względnie polecony wcześniej Sflo2.

 

Do domu walnij sobie HD380Pro np do wspomnianego udac'a zamiast HD600/HD650. Wierz mi, musiałbyś mieć z min 1k na wzmak i z min 500 na dac, o ile oba byłyby diy, żeby zagrało to na tyle dobrze by było warto ładować się w hd600/650.

 

Naprawdę dobre iemy napędzone praktycznie byle czym zagrają znacznie lepiej, nawet w najniższym paśmie, niż kiepsko napędzane hd650 ;/

 

Nie wiem dlaczego piszesz ";/" obok audeo. To są świetne słuchaweczki, ale trzeba lubić ich brzmienie, a skoro go nie lubisz to westone 3 powinny być dla Ciebie odpowiednie.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westone 3 - jak uniwersal

JH5Pro - jak customy - nie znam ich, ale na head-fi jest dużo pochlebnych opinii, podobno brzmią ogólnie świetnie, szczególnie jako skok po uniwersalach, bo na tle wyższych model jha czy earsonics westone itd pewnie nie są już takie świetne, ale żeby tak było trzebaby doliczyć drugie tyle do budżetu, więc to sprawa poboczna ;)

Do tego - Cowon D2+ lub Cowon S9, ewentualnie iPod Touch 2g jak wolisz zimniejsze brzmienie. Względnie polecony wcześniej Sflo2.

 

Do domu walnij sobie HD380Pro np do wspomnianego udac'a zamiast HD600/HD650. Wierz mi, musiałbyś mieć z min 1k na wzmak i z min 500 na dac, o ile oba byłyby diy, żeby zagrało to na tyle dobrze by było warto ładować się w hd600/650.

 

Naprawdę dobre iemy napędzone praktycznie byle czym zagrają znacznie lepiej, nawet w najniższym paśmie, niż kiepsko napędzane hd650 ;/

 

Nie wiem dlaczego piszesz ";/" obok audeo. To są świetne słuchaweczki, ale trzeba lubić ich brzmienie, a skoro go nie lubisz to westone 3 powinny być dla Ciebie odpowiednie.

 

 

 

niekoniecznie- jeśli to byłby tylko pc powiedzmy to taki asus xonar essense st- jest idealnym rozwiązaniem poniżej 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam teraz Iriver T10, 2 x Porta Pro, CX300 II , Phonak audeo 112. Chciałbym się przeniesc na wyzszy level jesli chodzi o jakosc odtwarzania.

 

Mysle o zakupie :

 

nationite s:flo2 - 120 - 150 $ - 400 zl

HD650 - 1000-1400 zł

i może UDAC albo NuForce Icon HDP

 

co myslicie o takim zestawie ?

 

Mysle o tym zeby zestaw byl przenosny i oferował pelny dzwiek i dawał duzo fun. Muzyka ktorej slucham to przekroj od hip hop dancehall r&b jazz po grunge i trance. Czy udac udzwignie HD650 ?

W jakiej kolejnosci najlepiej kupywac sprzet ? Sluchawki, player, nuforce ?

 

Doradzcie w wyborze zestawu ktory bedzie mial najleepszy wskaznik cena/jakosc i bedzie dawal duuuuuuzo fun ;):)

 

Zamiast HD650 weź Denony D2000. Sprzęt kupuj w kolejności: słuchawki-player-dac/amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel - ale ja nie znam Asusa :) Nie znam żadnej karty dźwiękowej prócz Emu 1212m, której nawet nie sprawdzałem z hd600/650 :) Znam wzmacniacze i amp/dac'i i playery/cd playery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 do uDaca to zły wybór ze względu na moc. 650 do HDP to zły wybór ze względu na synergię - moim zdaniem wyjdą kluski z takiego połączenia. Do HD650 szukałbym czegoś przejrzystego i grającego w miarę delikatnie a przy okazji wydajnego prądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności