Skocz do zawartości

Sensowność zakupu karty muzycznej do 2.1


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam głośniki Logitech x-230 i zastanawiam się nad kupnem karty muzycznej. Przeczytałem na pewnym forum, że nie ma sensu kupować karty dzwiękowej do głośników 2.1 bo i tak nie poczuję różnicy.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Jeśli zakup karty miał by sens to w granicach 100 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz poczuć różnicę, ale - jeśli już nie masz wyjątkowo podłej dźwiękówki (np. zintegrowana z najniższej półki) - możesz nie poczuć że ta różnica jest znacząca (nie mówiąc już "rewolucyjna" czy "rewelacyjna")

 

zła dźwiękówka to dźwięk pozbawiony samej dolnej i górnej końcówki pasma, matowy dźwięk bez polotu i dynamiki, często okraszony dziwnymi trzaskami czy przesterami i szumem... dobra dźwiękówka "po prostu gra" - nie ma grać tak żeby rzucać na kolana (nie chodzi o żadne przekolorowanie dźwięku), tylko ma grać po prostu dobrze

 

więc jeśli nie masz teraz jakichś krytycznych uwag do swojej dźwiękówki (typu "szumi i tak dziwnie trzaska" czy "lepszy dźwięk mam sto razy lepszy jak podepnę odtwarzacz") tylko po prostu oczekujesz że "to może zagrać lepiej... nie... to musi zagrać lepiej!" to niekoniecznie ładuj się w koszta...

 

a głośniczki jak głośniczki - nie jest to może naj-najwyższa półka, ale i one potrafią zagrać przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, mam x-530 czyli to samo w wersji 5.1, po przesiadce na Xonara nie zauważyłem żadnej różnicy, one po prostu grają badziewnie... Na hd380pro czy po podłączeniu do amplitunera i kolumn 'z prawdziwego zdarzenia' różnica była bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności