Skocz do zawartości

czy jest alternatywa dla pianek Comply?


Foma

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Słucham ostatnio sporo muzyki na piankach Comply w uszach ( rozmiar M)

W przypadku standardowych tipsów używam rozmiaru L, przy piankach eMka wystarcza aby słuchawki stabilnie zainstalować w kanałach usznych,

 

Muszę przyznać że te pianki, to chyba najlepszy wynalazek od czasu krojonego chleba ;), naprawdę świetnie leżą w uszach, są komfortowe i doskonale tłumią dźwięk,

niestety zauważyłem jednak, że słuchanie na Comply zmienia nieco charakterystykę brzmienia.

Na pewno bas jest bardziej wyraźny i pełniejszy , w ogóle całe pasmo od średnicy w dół dostaje więcej ciała, jest bardziej miękkie i pastelowe, natomiast w przypadku

mojego zestawu S9 razem z Triple fi 10 jest mniej góry, nie ma tego charakterystycznego syku talerzy perkusyjnych, i te wszystkie detale w wysokich tonach są nieco ucięte. Można to oczywiście trochę zniwelować modyfikując ustawienia equalizera.

 

I teraz pytanie, czy jest coś co może zastąpić standardowe tipsy, i czy są jakieś inne pianki godne polecenia które mógłbym stosować w moich słuchawkach, a przy komforcie Comply, nie będą miały, żadnego wpływu na brzmienie.

Pytam także o tipsy, bo myślę, że mogłyby zdać egzamin, ponieważ te od triplów leżą średnio w uchu

 

poratujcie...

Edytowane przez Foma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze pianki shure, ale pewnie nie będą pasowały. Rzecz w tym, że nawet jeśli to one też ocieplaną dźwięk, ozimniają przezroczyste tipsy shure, ale są twarde, więc z wygodą będzie gorzej.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał o robieniu tipsów ze stoperów do uszu. Nie wiem jak, nie wiem co to daje ale stopery są tanie więc pobawić się można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customowy silikon może pomoże (jak w ogóle da się go połączyć z triple.fi :)

Ponoć Themadcub się też czymś takim zajmuje. Na AH podobny problem był i podobno Pasiasty używał takich nakładek do Audeo więc by mógł coś więcej niż my na ten temat powiedzieć. Foma popytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze pianki shure, ale pewnie nie będą pasowały. Rzecz w tym, że nawet jeśli to one też ocieplaną dźwięk, ozimniają przezroczyste tipsy shure, ale są twarde, więc z wygodą będzie gorzej.

 

Do Triple.Fi i Shure pasują inne serie pianek Comply™ (T/Tx-500 do Triple.Fi, T/Tx-100 i T/Tx-200 do różnych modeli Shure). Zatem faktycznie, pianki Shure nie powinny pasować do Triple.Fi. To samo tyczy się wszelkich innych nakładek do Shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tego dokonałeś dobry człowieku?

 

Była potrzebna jakaś ingerencja w konstrukcję mocowania?

Piortus-g dał przykładowe zdjęcia z sieci. Sądząc po pęsecie to trzeba rozciągnąć tulejkę pianek. Tripple z tego co wiem mają jedną z największych (największą?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/forum/thread/232939/awesome-mod-use-shure-black-olive-foamies-on-ultimate-ears-super-fi-and-or-triple-fi

use google!

 

Tak, triple mają największą tulejkę ze wszystkich słuchawek dokanałowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności