Skocz do zawartości

Głośny zestaw - mp3 + słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem zwolennikiem słuchania głośnej muzyki i niszczenia sobie tym samym słuchu.

Otóż mój problem polega na tym, że mam specyficzną prace i muszę mieć założone stopery w uszach, bo tam gdzie pracuje jest duży szum i po 8h przebywania w tym miejscu bez stoperów, stałbym się jeszcze szybciej głuchy, niż po 8h słuchania głośnej muzyki ;)

W pracy słucham audiobooki i muzyke, przez co czas leci mi dużo szybciej i nie myśli się tak o pracy ;)

Pierwsze kroki jakie poczyniłem, to zakup MP3 Philips GpGear http://www.redcoon.p...07/refId/ceneo/ (w linku jest specyfika danych)

oraz słuchawki Panasonica http://allegro.pl/it...hs46_f_vat.html (w linku jest również specyfika danych)

Nie znam się zbytnio na mp3 i słuchawkach, dlatego może nie zrobiłem najlepszych zakupów.

Kupiłem mp3 bez wyświetlacza, ponieważ mam ją ciągle pod kombinezonem i "poruszam" się po niej dotykowo, co nie sprawiało mi po kilku dniach treningu najmniejszego kłopotu. Byłem bardzo zadowolony z łatwości obsługi tej mp3, lecz jedynym i moim najważniejszym problemem jest właśnie to, że jest stanowczo za cicha. Nie umie przebić się przez stopery i hałas z otoczenia. Słychać muzykę, lecz znacznie za cicho. Jak przesłu****e audiobooki to czasami muszę cofać po 100 razy dlatego, że nie usłyszałem co lektor mówił.

Słuchawki natomiast muszę mieć koniecznie na "klipsach" które trzymają się ucha z tego względu, że inne wypadają z ucha przez stopery. Odpadają też słuchawki dokanałowe. Miałem takie na jeden dzień, ale nieskutecznie chroniły przed hałasem z zewnątrz. Było w nich słychać za głośno szum z otoczenia i do tego muzyka, co w rezultacie mogło skończyć się jedynie bólem głowy :)

Przez przypadek któregoś dnia podłączyłem wyżej wymienione słuchawki do mojego telefonu Nokia 5310 XpressMusic. Zrobiłem duże oczy, ponieważ telefon gra znacznie głośniej niż MP3 !

Od tej chwili mp3 leży w domu, a muzyki słucham tylko z telefonu. Problem w tym, że telefon jest straszny w obsłudze przez kombinezon, no i po drugie telefon w końcu służy nam do dzwonienia, a nie jako zabawka.

Chciałbym jakiś zestaw, aby grało to przynajmniej tak jak z telefonu lub jeszcze troszkę głośniej. Jakość nie musi być jakaś wyśmienita, ponieważ szum i stopery i tak zrobią swoje...

Czytałem trochę o Sandisk Sansa Clip http://www.ram.net.p...oducts_id=54339

Ogólnie ludzie sobie bardzo go chwalą w stosunku jakość/cena. Mi również bardzo pasowałaby jego obsługa, ponieważ mógłbym sterować nim przez kombinezon, bez konieczności patrzenia na ekranik. Tylko teraz pytanie czy będzie głośniejszy od Noki 5310 ?

Może rzecz polega na źle dobranych słuchawkach do tej mp3 Philipsa GoGear ?

Nawet jako laik szczerze wątpię, że po dobraniu jakiś dobrych słuchawek, grałoby to głośniej od telefonu (różnica jest bardzo duża).

Bardzo prosiłbym o jakieś konkretne wypowiedzi i pomoc w mojej sprawie.

 

Z góry dziękuje za wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Hm, ciężka sprawa. Jakości tu raczej nie będzie więc...

Może - paradoksalnie - zamiast stoperów mógłbyś zastosować dokanałowe Creative EP630?

Nie grają rewelacyjnie, ale za to dobrze tłumią, a w hałasie i tak nie będziesz mógł delektować się szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wiedziec jakich stoperow uzywasz ? jaki jest ich wspolczynnik SNR albo NRR ? Jestes w stanie jakos okreslic natezenie tego chalasu ? Jakie sa jego czestotliwosci [mniej wiecej] srednie wysokie niskie ?

Do Twojego problemu mozna podejsc na kilka sposobow

1'wszy dosc drogi - inwestycja w IEM'y - tu przychodzi mi do glowy cos od ETYMOTIC - eventualnie co by zbic troszke na cenie rebrand Altec Lansing inMotion iM716 - kwestia tylko ile tych decybeli musisz zbic niemniej jednak szanse na sukces calkiem spore

2'ga inwestycja w lepsze zatyczki z wymiennymi filtrami o ile oczywiscie natezenie otaczajacego Cie chalasu na to rozwiazanie pozwoli - wymieniasz sobie filtry w zaleznosci od czestotliwosci tegoz "szumu" a reszta czestotlwosci bedzie jako tako slyszalna - wiec teoretycznie mogl bys jechac na obecnym zestawie nawet.

3cia - jezeli ten chalas wymaga do zbicia sporo ponad mozliwosci w/w zostaje Twoj sposob - wtedy moze Cowon E2 on ma chyba troche mocy albo ktorys z Rocoo im ponoc mocy nie brakuje - oba chyba da sie obsluzyc na "slepo" ;)... Sluchawki... tylko clipy wchodza w gre ?? moze cos z nausznikow z dodatkowa pasywna izolacja ?

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zmija - robiłem już test na dokanałówkach, ale nie skutecznie chroniły od hałasu z zewnątrz. Nie były to dobrej jakości słuchawki tylko jakieś podróby. Kolega miał jakieś z creativa i mówił że nawet dają rade, ale nie tłumiły już tak jak stopery, a ja nie mogę słuchać muzyki jednocześnie w hałasie, bo głowa mi pęka

 

GigereE - stopery których używam są raczej dobrane specjalnie do warunków w których pracuje. Są to SNR 37dB z pianki jednorazowego użytku, które się kręci w palcach i wciska do środka ucha.

Co do częstotliwości to wydaje mi się, że będzie to wysokie. Pracuję na hali produkcyjnej jako lakiernik i maluję karoserie samochodów. Hałas pochodzi z stężonego powietrza wylatującego z pistoletu plus do tego jakieś tam piece.

Twój drugi pomysł wydaje się złym pomysłem z tego powodu, że stopery których używam są odpowiednio dobrane do panujących tam warunków. Wyciszają skutecznie hałas, a głosy ludzi np. słychać.

Co do słuchawek to tylko te dwa rodzaje nauszników wchodzą w grę :

- http://www.nokaut.pl/sluchawki/sluchawki-philips-shs4700.html

- http://allegro.pl/sluchawki-creative-ep-510-box-do-mp3-vat-wwa-ss-i1188912149.html

 

Dałem przypadkowe przykłady. Inne nie będą się trzymać ucha tak jak już pisałem

 

A te ETYMOTIC i Altec Lansing inMotion iM716 czym różnią się od dokanałowych słuchawek ? Bardziej tłumią dźwięk z zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą na Audeo próbowałem jak się Comply sprawdzi i... wygodniej, lepiej uszczelnia. Ale moim zdaniem może być nietrwałe, tu by się musiał jakiś weteran Comply wypowiedzieć bo ja mam z nimi do czynienia drugi raz. Albo Sonus Mobile popytaj, on sprzedaje Comply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, opisane przez Ciebie warunki są dosyć specyficzne.

 

Pianki Comply™ są wygodniejsze i izolują od otoczenia lepiej, niż standardowe nakładki silikonowe, jednak są od nich mniej trwałe. Przy intensywnym korzystaniu ze słuchawek jedna para może wystarczyć na około miesiąc. Z racji porowatej powierzchni pianki Comply™ są też trudniejsze do utrzymania w czystości.

 

Pamiętaj proszę, że przy używaniu słuchawek dokanałowych bardzo ważne jest zachowanie higieny. Wyobrażam sobie, że w hali fabrycznej trudno mieć cały czas czyste ręce, a słuchawki trzeba przecież czasem wyjąć z uszu i z powrotem je założyć. W tej sytuacji łatwo o infekcję. Z tego względu odradzałbym w ogóle użycie słuchawek dokanałowych.

 

Może zamiast nich lepiej by się sprawdziły słuchawki nauszne z aktywną redukcją szumów? Słuchawki takie mają wbudowane mikrofony, które wychwytują dźwięki płynące z otoczenia. Dźwięki te są odtwarzane w przeciwfazie przez słuchawki wraz z muzyką, co skutkuje wyeliminowaniem hałasu. Przynajmniej teoretycznie...

Wadą słuchawek tego typu może być ich wyższa cena, a także konieczność wymieniania baterii.

Więcej informacji znajdziesz wpisując w google hasła "aktywna redukcja szumów" i "noise cancelling".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zmija - robiłem już test na dokanałówkach, ale nie skutecznie chroniły od hałasu z zewnątrz. Nie były to dobrej jakości słuchawki tylko jakieś podróby. Kolega miał jakieś z creativa i mówił że nawet dają rade, ale nie tłumiły już tak jak stopery, a ja nie mogę słuchać muzyki jednocześnie w hałasie, bo głowa mi pęka

 

GigereE - stopery których używam są raczej dobrane specjalnie do warunków w których pracuje. Są to SNR 37dB z pianki jednorazowego użytku, które się kręci w palcach i wciska do środka ucha.

Co do częstotliwości to wydaje mi się, że będzie to wysokie. Pracuję na hali produkcyjnej jako lakiernik i maluję karoserie samochodów. Hałas pochodzi z stężonego powietrza wylatującego z pistoletu plus do tego jakieś tam piece.

Twój drugi pomysł wydaje się złym pomysłem z tego powodu, że stopery których używam są odpowiednio dobrane do panujących tam warunków. Wyciszają skutecznie hałas, a głosy ludzi np. słychać.

Co do słuchawek to tylko te dwa rodzaje nauszników wchodzą w grę :

- http://www.nokaut.pl/sluchawki/sluchawki-philips-shs4700.html

- http://allegro.pl/sluchawki-creative-ep-510-box-do-mp3-vat-wwa-ss-i1188912149.html

 

Dałem przypadkowe przykłady. Inne nie będą się trzymać ucha tak jak już pisałem

 

A te ETYMOTIC i Altec Lansing inMotion iM716 czym różnią się od dokanałowych słuchawek ? Bardziej tłumią dźwięk z zewnątrz ?

Gdybym wiedzial na starcie o tym SNR37dB i Twoich warunkach pracy - pomysl nr 2 nawet by nie zaistnial. Etymotic jako taki jest chyba mistrzem tlumienia w miare budzetowych konstrukcjach - wartosci jakie podaje to 35-42 dB w zaleznosci od zastosowanych "tipsow" niestety nie podaje doklednie jak rozklada sie ta izolacja na poszczegolne czestotliwosci tlumionych dzwiekow plus sam pomiar tylko bazuje na normie NRR . Innymi slowy przykladowo ich plugi ER20 z teoretyczna 20bB izolacja wszystkich czestotliwosci, ale juz w normie NRR ta wartosc spada tylko do 12 [o ile sie nie myle]. Tak czy siak jak mowisz potrzebujesz tumienia raczej wysokich bo Twoj pistol" takowymi "wali". Hmm moze skontaktowac sie bezposrednio z Etymotic'iem i zapytac ich jak ta sprawa tlumienia wygladala by w praktyce bo moze byc git albo niezbyt ciekawie. Do tego jak pisal Sonus - higiena na conajmniej podwyzszonym standardzie i problematycznosc z tego wynikajaca wiec.... chyba wygodniej bedzie zostac przy Twoim rozwiazaniu - Glosno grajacego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Mobile - jeśli mówisz że jedna para wytrzyma na okres jednego miesiąca przy intensywnym użytkowaniu to troszkę blado to wygląda. Co do higieny to myśle że daloby rade, ponieważ słuchawki wkładam tylko raz, bez konieczności wyjmowania ich i tylko na czas przerwy wyjmuję utrzymując przy tym czyste ręce.

Co do słuchawek z aktywną redukcją szumu - poszukam i zorientuję się jeszcze bardziej, ale na pierwszy rzut oka wątpię, że sprawdziłyby się, z tego względu że używam hełmu z szybką i z chustą na tyle głowy (po to żeby lakier nie wlatywał za kołnierzyk itd.) więc słuchawki byłyby pod hełmem, co w rezultacie nie wyłapywałyby hałasu z zewnątrz, tylko bardziej z wewnątrz mojej maski. Oj ciężko coś mi dogodzić... sam jak to pisze to, aż nie wierze, że jest z tym taki duży problem.

 

 

 

GigereE - napewno skorzystam z Twojego pomysłu i skontaktuje się bezpośrednio z Etymotic'iem aby dowiedzieć się o szczegółach tego tłumienia.

Nie chciałbym znowu wtopić nie przemyślanie kasy tak jak to zrobiłem teraz.

Najbardziej jednak pasowałoby mi pozostanie przy słuchawkach, których posiadam teraz lub kupienie czegoś z tej samej rodziny tylko, że lepszej jakości (nie mówię tu o rodzinie Pansonica tylko ogólnie przy tych, które mają nakładki na uszy trzymające nam słuchawki). Mają praktycznie same plusy, ponieważ nie trzeba martwić się o higienę, trzymają się ucha i nigdy nie spadają, oraz są bardzo wygodne.

Przeszukałem trochę sieć za informacją jaką moc posiada wcześniej wspomniana przeze mnie Nokia 5310 XpressMusic, ale niestety nic nie znalazłem.

Czy naprawdę nie ma MP3-ujki która ma więcej mocy od tego telefonu, co za tym idzie jest głośniejsza od niego, a jednocześnie jest łatwa w obsłudze na "ślepo" ?

Najprościej i najwygodniej byłoby zmienić po prostu MP3 na taką, która gra głośniej od mojego telefonu i myślę, że sprawa byłaby załatwiona.

Ewentualnie żeby efekt był jeszcze lepszy (głośniejszy), mógłbym wymienić jeszcze słuchawki na jakieś głośniejsze.

 

Prosiłbym tutaj Was o jakieś propozycję głośniejszych słuchawek od tych w linku ( http://allegro.pl/it...hs46_f_vat.html ), których używam na dzień dzisiejszy.

Co do MP3 to czy Sansa Clip nie podołałby zadaniu ? http://www.ram.net.p...oducts_id=54339 (dla mnie najlepsze rozwiązanie, bo wiem że świetnie sterowałoby się nim na "ślepo" a po drugie, ludzie bardzo sobie go chwalą, nie mówiąc już o cenie)

lub biorąc też pod uwagę Cowon E2 albo Rocoo wymienionego przez kolege GigereE.

Jeśli kupiłbym nowy odtwarzacz to stary sprzedam, a do nowego tylko dołożę jakąś kwotę, więc nie byłoby najtragiczniej.

 

Edit: teraz znalazłem jakąś informacje dotyczącą chyba mocy owej Noki 5310, tutaj w połowie strony znajduje się tabela z jakimiś dB, nie wiem jednak czy to coś Wam pomoże, bo ja z tego nic nie rozumie http://www.gsmarena.com/nokia_5310_xpressmusic-review-203p3.php

Edytowane przez Manek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nową możliwość. Otóż dzwoniłem do konsultanta Philipsa i pytałem się jak to jest z tą mp3 Philips GoGear SA018 (którą aktualnie posiadam). Dowiedziałem się, że została założona na nią blokada głośności z Uni Europejskiej, jakoby dbać o nasz słuch.

Niestety konsultant już nie wiedział czy idzie ją zdjąć, czy też nie, a podejrzewam że nawet jeśliby wiedział to też by nie powiedział, bo rozmowy mają nagrywane i pewnie nie byłoby mu to na rękę ;)

Szukałem jak zwykle po sieci jak można zdjąć tą blokade. Dowiedziałem się, że na innych odtwarzaczach wystarczy przywróć ustawienia fabryczne, kiedy odtwarzacz włączy się, wybrać Język Polski, a region "Rest of World", albo wszystko inne od "Europe" - Unia Europejska wprowadziła ustawę dotyczącą maksymalnej głośności w odtwarzaczach, i wybierając "Europe" oprogramowanie dostosowuje się do tej ustawy.

 

Na dysku mojej mp3 znajduje się już oryginalnie kilka różnych instalek. Patrzałem już chyba wszystkie możliwe opcje i niestety nie dało żadnych skutków. Gra tak samo jak grała na początku. Jest tam nawet jedna taka instalka, w której jest możliwość wybrania "regionu" oraz "języka". Wybralem cokolwiek innego od europy i w dalszym ciagu nic sie nie zmienilo (mysle ze dlatego ze ta instalka odpowiada za różnorakie aktualizacje i zainstalowala mi sie na komputerze, a nie na MP3 i dlatego w MP3 nic sie nie zmienilo)

Jezeli macie jakies pomysły to byłbym wdzięczny.

 

Porównałem jeszcze w pracy dwie mp3 oto one

http://www.mobileman...?porownaj=dodaj gra ciut glosniej od telefonu

http://www.frazpc.pl...od-choinke.html gra tak samo jak telefon albo ciut glosniej

 

Czyli te dwie MP3 graja wystarczająco głośno, żeby przebić się przez hałas i stopery których używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności