Skocz do zawartości

Dokanałowe | do 100 zł, może więcej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że moje słuchawki Philips SHE9500 są już dość wysłużone i dodatkowo padł jeden kanał czas na zmiany. Ogółem słuchawki nie były złe. Brakowało mi w nich głębszego i dynamiczniejszego basu, chciałbym aby nowe słuchawki mogły mi to zapewnić. Bas oczywiście nie jest priorytetem, ale chciałbym żeby było go zauważalnie więcej niż w poprzednikach. Ogółem dźwięk powinien mieć trochę więcej głębi i dynamiki.

Moją uwagę przykuły słuchawki SoundMAGIC PL11, właściwie więcej nie szukałem. Prosiłbym o jakieś propozycje, chyba że te są najlepsze do moich preferencji (może inne SM, może Philipsy, może co innego, nie wiem...)

Mój odtwarzacz to iRiver E50; słucham bardzo różnej muzyki, tak że słuchawki powinny być w miarę uniwersalne, jednak w większości: hip-hop, elektronika (w tym klubowe odmiany), rock, soul.

 

Reasumując: więcej i lepiej jakościowo basu, dynamiczniej. No i uniwersalnie.

 

PS Na allegro są słuchawki Monster Beats Tour: za 190 zł a na innych aukcjach za 500 zł. Dlaczego jest taka duża różnica w cenie? Czyżby te tańsze to podróby? Gdyby nie to mógłbym przemyśleć je ewentualnie przy jakimś zastrzyku gotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Na allegro są słuchawki Monster Beats Tour: za 190 zł a na innych aukcjach za 500 zł. Dlaczego jest taka duża różnica w cenie? Czyżby te tańsze to podróby? Gdyby nie to mógłbym przemyśleć je ewentualnie przy jakimś zastrzyku gotówki

http://forum.mp3store.pl/topic/67818-monster-beats-by-drdre/page__pid__665714#entry665714

 

A od PL11 bardziej uniwersalne są PL21. Mniej zabasowienia w dźwięku. A niektóre gatunki nie lubią za wiele basu i przez to utraty szczegółów jak w PL11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już się wyleczyłem z tych Monster Beats Tour, rozumiem że podróby, A 500 zł nie uśmiecha mi się dawać za słuchawki. Dzięki.

 

To w takim razie jaka jest różnica między PL11 i PL21? Obecnie jadę na korektorze coś na kształt V i mało basu na SHE9500. Będzie OK z PL21? Czyli wygląda to tak: PL11 - bas; PL21 - szczegóły.

 

A może jakieś inne propozycje do 100 zł.

 

Dziękuje z odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak: PL11 - bas; PL21 - szczegóły.

Raczej: PL11 - bas (do elektroniki serio są dobre ale imho w rocku już jest mulasto), PL21 - trochę mniej basu ale bardziej ogarnięte, do iPoda nie polecam bo na Nano 3g było basu za mało jak dla mnie ale na iRivku powinno być okej i więcej gatunków porządnie obsłuży. O MEE M2 poczytaj bo ostatnio sporo dobrego o nich piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie wiem jak to wygląda, dlatego pytam się na forum :P I z nimi to chyba cienko z dostępnością.

 

A co myślicie na temat SHE9550, podejrzewam, że SM lepsze, ale lepiej zapytać. Proszę o jakieś inne propozycje słuchawek, które spełniają w/w wymagania. Chyba, że PL11/PL21 najlepsze w tej cenie do moich upodobań.

 

EDIT: 4ndr3 nie zauważyłem Twojej odpowiedzi, zabieram się do lektury, bo recka jest na forum.

 

Poczytałem trochę i zostały mi słuchawki SM PL21 i MEE M9. Które lepiej wziąć? Trochę niepokoją mnie częste skargi na awaryjność SoundMAGICków. Proszę o pomoc

Edytowane przez micha9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polece Sony MDR-082. Jak dla mnie to najlepsze sluchawki dokanalowe do 100zl z ktorymi mialem do czynienia. Sluchalem SM PL12 i Sony doslownie wbijaja je w ziemie. Kupisz je za 60-80zl (sa dolaczane do wyzszych modeli odtwarzaczy Sony, na allegro tylko podroby), a wrazenia odsluchowe gwarantowane po przesiadce z Twoich Philipsow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe gdzie je kupie... A z PL21 i MEE M9 które lepiej wziąć?

Z tego co pamiętam PL21 grały bardziej do głowy, dźwięk dość zbity, dominował środek pasma. W M9 dźwięk bardziej pełen, niemal nas otacza, mocniejszy bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc sciagnac cos z Europy bierz... Radiopaq - jeden z modeli serii tuned - Rock, Classical, Pop, Jazz - zjadaja wszystko co zostalo tu wymienione. Tu masz przykladowe recenzje mark2410 mark o pop'ach czy |joker'a|. Do dostania na ebayu za okolo £20 na ta chwile... Godne uwagi a wrecz jeszcze lepsze sa ponoc Xears TD100 przy odrobinie szczescia mozna je miec juz za 18€ - niestety na razie nie bylo mi dane z nimi obcowac. |joker| ma te xears'y w swojej recenzji. Niestety osiagalnosc owych sluchawek w Polsce jest raczej znikoma.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności