Skocz do zawartości

karta muzyczna do Logitech z-5500


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie - szukam jakiejś dobrej karty muzycznej która odpowiednio zasili logi z-5500, teraz posiadam X-fi xtreme music i nie ukrywam rewelacji nie ma ;)

 

co do ceny, nie chciałbym przesadzać wiec w miarę rozsądna - tak do ok 250zl

 

dzięki za pomoc

 

zapomnialem dodac ze lubie cieple brzmienie, szczegółowe , z dobrym kickiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji nie ma bo to nie są głośniki do słuchania muzyki. Jeśli 180 watowy subwoofer nie daje Ci ciepłego brzmienia z dobrym kickiem to już Ci chyba nic nie pomoże ;) Wątpię żeby zmiana karty dźwiękowej była zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji nie ma bo to nie są głośniki do słuchania muzyki. Jeśli 180 watowy subwoofer nie daje Ci ciepłego brzmienia z dobrym kickiem to już Ci chyba nic nie pomoże ;) Wątpię żeby zmiana karty dźwiękowej była zauważalna.

 

 

dlaczego nie sa do sluchania muzyki ?:) uwazam ze sie swietnie nadaja (bierzmy pod uwage to glosniki przeznaczone glownie do kompa), poza tym sprawdzalem juz na innym zrodle to i jest roznica zauwazalna (przynajmniej sub nie dudni ale to jest chyba przypadlosc wszystkich x-fi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki najlepszy zestaw 2.0

Przerabiałem kiedyś zestawy 2.1 i 5.1 i kiedy przesiadłem się na dobre 2.0 różnica była bardzo duża. Nie tęsknie już za subem od którego bolą nerki ;)

No właśnie... ten sub nie generuje wystarczająco ciepłego dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer sam w sobie nie nadaje się do słuchania muzyki ponieważ nie reprodukuje naturalnego basu, a co najważniejsze wcale nie do tego został stworzony.

Jeśli uważasz że karta dźwiękowa pomoże to w tych pieniądzach masz Xonara DX albo używanego E-MU 0404 - obydwie karty mają znacznie lepszą jakość dźwięku od x-fi ale tak jak wspominałem śmiem wątpić aby dało się to docenić na z-5500 które to są naprawdę wspaniałym sprzętem do gier i filmów ale nie do muzyki. Sam mam z-5450 i o ile w grach jest absolutna rewelacja o tyle jak porównywałem samą jakość dźwięku do moich słuchawek Ultrasone podpiętych zaledwie do dziurki w tv to głośniki są daleko w tyle.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wiec glosniki pewnie beda ms40 natomiast co ze zrodłem ?

 

zastanawiam sie nad 2

 

Audiotrak HD2 i HiFi

 

ktore wg was lepsze? ktora bardziej sie nadaje jako zrodlo do sluchania poprzez sluchawki?

 

podejrzewam ze w hd2 ktory ma dzwiek stereo jak podlacze nawet moje glosniki to i tak bedzie kicha z filmami - chyba ze sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz głośniki 2.0, to przecież porządna karta stereo - taka jak HD2 się sprawdzi najlepiej z nimi, chyba że przy badziewnych Z-5500 chcesz zostać, to wtedy Prodigy 7.1 HiFi, ale do takich głośników X-fi to aż za dobra karta, więc jak Ci wcześniej wytłumaczono, nie ma sensu.

Co do słuchawek, obydwie karty mają wyjście specjalne na słuchawki, w 7.1HiFi można zmieniać wzmacniacze, czy tam wzmacniacz operacyjny odpowiadający za to wyjście, w HD2 wzmacniacze od wyjścia słuchawkowego są wlutowane na stałe, ale HD2 ma znacznie lepszy DAC i w ogóle to lepsza karta, ja bardzo lubię jej wyjście słuchawkowego i nic lepszego mi nie trzeba.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ale chcialbym miec mozliwosc ogladania fimow w 5.1 wlasnie na z-5500 oraz pograc sobie czasami w jakiej gry ktore maja rowniez dzwiek 5.1 , z tego co czytalem to hd2 ma mozliwosc wysylania dzwieki wielokanałowego przez optyka ale ponoc nikomu sie to jeszcze nie udało :]

 

ja tes jestem za hd2 i z tego co wiem to przez optyka ma wyjscie wielokanalowe lecz chyba nikomu jeszcze sie nie udalo go wlaczyc :( dlatego sie zastanawiam czy nie dalo by rade uruchomic na raz karty zintegrowanej i hd2? hd2 byla by na sluchawki i na monitory a zintegrowana do logi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mogą być dwie karty dźwiękowe kompie.

Jednak gdy będziesz chciał słuchać na zmianę (raz z jednej raz z drugiej) to będziesz musiał za każdym razem zmieniać domyślny dźwięk w Windowsie.

Wiem, iż niektóre programy mają też możliwość wyboru, do której karty przesłać dźwięk - więc domyślnie możesz mieć ustawiony dźwięk wielo-kanałowy (X-Fi), a w programie do słuchania muzyki ustawisz sobie np. tego HD2.

Edytowane przez subWOOFer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zmodyfikowaną HD2 (wgrany firmware z koreańskiej wersji karty), dzięki czemu korzystam ze sterowników VIA, być może ten sposób pozwoliłby skorzystanie z wyjścia optycznego, jednak nie mam za bardzo pod ręką nic, do czego mógłbym podłączyć kartę, więc nie mam jak sprawdzić. Ale mogłaby to być szansa, a jeśli nie, to rozwiązanie, które proponuje subWOOFer jest całkiem sensowne, sam tak robiłem z pewnych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności