Skocz do zawartości

iPod Video vs. Samsung q2/p3 vs. iPhone 3G


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie mam mały problem z wyborem dobrego odtwarzacza do moich CAL!'i.

Aktualnie posiadam iPhona 3G 8GB, lecz chce go zmienić na lepszy odtwarzacz mp3/mp4, ponieważ niedługo iPhone 3G przejdzie do historii, tak samo jak iPhone 2G.

Co za tym idzie? Koniec aktualizacji i rozbudowy firmware.

Chciałbym, aby była w nim możliwość odtwarzania plików w formacie flac + minimum 16GB pamięci.

Fundusz jaki chce przeznaczyć to 500zł.

 

Jak na razie zastanawiam się nad:

- iPod Video 5/5,5g 80GB (moim zdaniem gra lepiej niż iPhone) + RockBox

- Samsung q2 16GB (50h odtwarzania muzyki)

- Samsung p3 16GB (30h odtwarzania muzyki)

 

Licze na Waszą pomoc i propozycje :)

Czy uważacie, że taka zmiana sie opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm iphone 3g to wciąż jeden z najlepszych sprzętów na rynku, więc jakakolwiek zamiana ma niewielki sens. Nawet na sprzęt, który wymieniłeś. Po prostu różnice są niewielki i w zasadzie od odbiorcy zależy, który dźwięk mu bardziej leży. To po prostu ta sama klasa sprzetu. Więc sens wymiany się zmniejsza. Ja bym poszukał czegoś z półki, która zostala stworzona pod maksymalizacje jakości dźwięku - np teclasta czy hisound. A nie dobry sprzęt stworzony na rynek masowy - nie umiejszając jakości wymionionemu sprzętowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy będzie musiał przeznaczyć wyraźnie większą sumę na to. Chyba że kupi Rio Karme, Irivera H120 czy H340. Trudno dorwać ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, weź pod uwagę, że te pojemności kosztują w granicach 350-400 zł - z kolei 16gb s:flo to ok 500zł (175zł), 8GB to z kolei ok 400-420zł. Więc tak wybitnie drożej to to nie jest.

Po prostu nie widzę sensu zmiany, na sprzęt podobnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w tej sytuacji lepiej zostań przy iphone. To i tak bardzo dobry grajek, wnioskowałem, że chccesz iść w górę. Albo nie zmieniać poziomu - odtwarzacze, które dałeś jako pierwsze mają podobną sygnaturę dźwiękową,

Ale to co dałeś to regres. Jeśli chcesz coś innaczej grającego i dostępnego w kraju to kup albo używaną vedie v39 albo coś sony x1050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vedia v39 jest raczej zbliżona do q2,P3. Samsungi mają tą przewagę nad iphonem,że mają equalizer,którym naprawdę można zmienic barwę dźwięku . Z Cal zagrają b.dobrze. Sony x z Cal mi się nie spodobał. Jedyne słuchawki z jakimi X mi się spodobał i to bardzo to Sony nc60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używasz iPhone również jako telefonu? Bo to w sumie podstawowa sprawa jak dla mnie. Reszta wymienionych urządzeń nie ma funkcji telefonu, wobec czego skazany byłbyś na dwa urządzenia. Ja tam miałem iPoda Video 80GB i sprzedałem go po zakupie iPhone, bo po co mam nosić dwa sprzęty. Zresztą mi bardziej podobało się granie iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używasz iPhone również jako telefonu? Bo to w sumie podstawowa sprawa jak dla mnie. Reszta wymienionych urządzeń nie ma funkcji telefonu, wobec czego skazany byłbyś na dwa urządzenia. Ja tam miałem iPoda Video 80GB i sprzedałem go po zakupie iPhone, bo po co mam nosić dwa sprzęty. Zresztą mi bardziej podobało się granie iPhone.

Mam z jednej strony okazje sprzedac iPhona jak dla mnie w b.dobrej cenie, jak na ten model. Tylko mieć zwykły telefon i dobry odtwarzacz :)

Z drugiej strony to prawda, ze denerwuje noszenie 2 sprzetów :/

Edytowane przez lajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności