Skocz do zawartości

Mikrowieża czy zewnętrzna karta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

potrzebuję dokonać drobnych zmian w audio do komputera ;)

 

Teraz wygląda to tak:

PC (zintegrowana dźwiękówka, chyba realtek) -> Aiwa NSX-999 -> AKG K240Studio

90% czasu używam słuchawek, 10% audio leci z głośników wieży. Ponieważ wieża się rozlatuje, muszę ją wymienić, chętnie na coś, co fajniej gra.

 

Zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś Pianocrafta czy coś w tym stylu, ale nie potrzebuję specjalnie czytnika CD ani DVD, choć opcja odtwarzania mp3 z dysku mogłaby być używana, ale raczej rzadko, tak samo jak radio. Nie wiem czy nie szkoda wyrzucać kasę na pianocrafta, jeśli przez większość czasu i tak używam słuchawek.

 

Druga rozpatrywana opcja to zewnętrzna karta ze wzmacniaczem słuchawkowym + jakieś głośniczki (soundsticks? coś jbl?)

 

Wczoraj próbowałem podłączyć kartę Creative Live! 24-bit External, ale chyba było coś nie tak ze sterownikami pod win-7, bo karta wydawała z siebie dziwne odgłosy w tle i grała dużo gorzej niż standardowe ustawienie wyżej. Dziś przetestuję M-Audio Audiophile USB kolegi i zobaczymy czy jest to cokolwiek warte - jak na razie pierwsze wrażenie jest takie, że wygląda tandetnie. Może E-MU?

 

Pokój jest mały, ok 10m^2, głośniki staną na biurku przy samej ścianie albo na podłodze pod biurkiem.

Zastosowanie to głównie odtwarzanie muzyki, czasem jakiś film, sporadycznie gra, youtube, skype.

 

Budżet najchętniej poniżej 1k pln, ale da się go trochę powiększyć.

 

Jakieś sugestie? :) W którą stronę lepiej iść:

- miniwieża, jeśli tak, to jaka?

- karta + głośniki. Jaka karta, jakie głośniki?

 

A, szczytem marzeń jest, żeby dało się guzikiem przełączać słuchawki/głośniki, bez potrzeby wyciągania kabla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli większość czasu spędzasz słuchając na słuchawkach to tak jak napisałeś miniwieża nie ma sensu. Dużo lepszą jakośc uzyskasz z zemwnętrznej karty. Ja proponuje kupić głośniki np. logitech Z4 lub microlab solo 6. Nie kładź ich czasami pod biurkiem. Jako zewnętrzną kartę poleciłbym emu 0404 i powinno być git:)

 

Pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności