Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że sam szukałem ostatnio zestawiku portable, zainteresowałem się też tym Samsungiem, a że nie było żadnych ciekawych opinii to kupiłem prawie w ciemno. Prawie bo ktoś na forum napisał odnośnie YP-R1 (a wnioskuję że mają te same bebechy, bo potrafią to samo), że jest to poziom YP-P3... którego i tak nie słyszałem :P . Tak więc jak go dostanę (mam nadzieję że do soboty) to napiszę coś o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 wygląda znacznie ciekawiej. Więcej ficzerów a cena podobna. Ponadto grajek jest mniejszy gabarytowo no i jakiś taki ładniejszy się wydaje. Na minus taczpad ze sporymi lagami.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 wygląda znacznie ciekawiej. Więcej ficzerów a cena podobna. Ponadto grajek jest mniejszy gabarytowo no i jakiś taki ładniejszy się wydaje. Na minus taczpad ze sporymi lagami.

Co zadziwiajace ale nawet samsung czasem naprawia bugi - i zarowno te "spore lagi" [jak to ujales chociaz IMO brzmi to dosc dramatycznie] - jak i nie wspomniany tu problem z bateria w trybie DNse [co faktycznie moglo byc irytujace] - zostal w miare mozliwosci sfixowany. A to cacko samo w sobie stac na naprawde bardzo wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem mojego YP-R0... Kupowałem powystawową wersję z wiadomo którego serwisu aukcyjnego, bałem się nieco, że odtwarzacz będzie mocno zjechany ale miło mnie zaskoczyli. Pudełko wprawdzie nieco rozdarte, ale sam odtwarzacz ideał - żadnej ryski :) (może szczęście miałem :) )

Sam odtwarzacz sprawia wrażenie solidnego, ładna metalowa (aluminiowa chyba) obudowa. Przyciski to zwykłe wciskane przyciski (nie żaden touchpad czy coś podobnego), bardzo fajnie się tym nawiguje. Wtyczka zasilania (USB) to coś Samsungowego (niestety nie mikro USB - choć miałem taką nadzieję na początku). Player jest dość duży (ekran 2,6" + przyciski), ale waży niewiele, jest cieniutki i fajnie leży w kieszeni.

Zawodzi nieco nawigacja po tagach - nie jestem pewien jakie są rozpoznawane - wszystkie utwory mam ładnie potagowane ale niektórym nie zczytuje tagów... Może nowe firmware trochę poprawi sprawę. Na szczęście jest nawigacja po folderach - tu problemów oczywiście nie ma.

 

Co do dźwięku, z Fischer Audio Eterna gra ciekawie, bardzo czysto, ale wtorku nie będę wyrokował bo muszę go posłuchać na słuchawkach których charakterystykę znam (DT150), i FA Eterna na EMU (które też znam), a na razie jestem w domku i nie mam dostępu do mojego sprzętu który został w Krakowie.

 

Tak czy siak za 250zł konkurencją dla tego playera może być chyba tylko Sansa Fuze - ale ja szukałem neutralnego playera w stronę chłodnego raczej, więc odpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie jak wygląda sprawa z kartami pamięci i pamięcią odtwarzacza? Chodzi mi o to czy będę musiał wybierać czy chcę słuchać z pamięci odtwarzacza albo karty? A dokładniej czy mając kartę w odtwarzaczu, piosenki z niej będą dostępne jakby w głównej playliscie/jakimś spisie utworów razem z tymi, które są zapisane w odtwarzaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20min temu rozpakowalem pudełko z YP-R0 - pierwsze wrażenia pozytywne, nawet bardzo.

 

nawiguje sie wygodnie, jedynie co denerwuje to to, że jest delay(opoznienie) wgledem klikniecia

a dzwieku ktory sie pojawia po kliknieciu miedzy ikonami w menu... jednak dzwiek ten jest do wylaczenia i po problemie

 

co do samego dzwieku.. no cóż testuję go na Vedii SRS-200 więc zbyt wiele tutaj powiedzieć nie mogę, na pewno bardziej mi pasują te słuchawki

niż stockowe doki samsunga, może dlatego, że się przyzwyczaiłem do srsów(mam je od 3 lat). Jeśli jednak mogę, bas jest moim zdaniem

akurat przy ustawieniu DNSe na normal, można tą opcją zrobić wiele dobrego... ale i złego. Dźwięk jest dobry, wyraźna separacja jedyne czego mi brakuje to góry.

Szczególnie talerze grają jakoś tak bez polotu. Na pewno wpływ ma tutaj też jakość mp3, których słuchałem.

Co do filmów jak na potrzeby mobilne jest idealnie, podobno odtwarzanie zamyka się w 5h więc idzie obejrzeć 2 filmy. Obraz jest wyraźny a dźwięk klarowny

Radio - gra idealnie, jak już automatycznie złapie stacje - żadnego zająknięcia, lepiej niż w T10. Jednak Trójki w Białymstoku nie złapało, może dlatego, że jestem w mieszkaniu.

Gdy ustawiłem ręcznie, były delikatne szmery czy drobne buczenie w tle (jak to bywa przy odbiorze radiowym), jednak to nawet dodaje klimatu hehe :)

gdyby były jeszcze jakieś pytania, mogę odpowiedzieć

aha, testowałem go w różnych kombinacjach i mi jednak najbardziej odpowiada normal jako najbardziej uniwersalny, do ostrzejszych kawałków ewentualnie Rock... ale tym DNSe można zrobić dużo różnych rzeczy.

Grał na Seal unplugged - prayer for the dying (bardzo intymny wokal), disturbed - stricken (chyba zaczne sluchac disturbed :D ) ale też Lamb of God tytułu niestety nie pamięam (tutaj "wokal" troszkę uciekał) metallica s&m (talerze slabo albo stopa zaleznie od ustawienia, potrafiło się czasem zlać), zz Top - afterburner (troszkę bez polotu, płasko), Bee Gees (:D) best of (tu zagral na prawde dobrze)

 

wszystko co napisalem moze nie byc prawda, poniewaz zalezy od jakosci mp3/flac oraz od tego, ze nie jestem bassheadem.

 

jako grajek za 250zł raczej polecam.

Edytowane przez visnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam YP-R0 od prawie tygodnia, mam włożoną kartę microSD 8GB. Wgrany najnowszy soft.

Nawigacja po tagach jest raczej bardzo średnia, gdyż nie mogę dojść jakiego typu tagi ten grajek czyta... Zmieniłem wszystkie tagi w foobarze na ID3v2 i w niektórych piosenkach czyta poprawnie, w innych nie.

Nie wiem jak jest z playlistami tworzonymi w foobarze/winampie bo jeszcze się nie bawiłem, ale wewnątrz odtwarzacza można utworzyć 5 playlist - jednak tylko z utworów które są wgrane do pamięci odtwarzacza. Osobiście poruszam się po folderach więc rypka mnie czy mam dostęp po tagach/playlistach do całości muzyki, ale dla niektórych może być to irytujące.

Po wgraniu najnowszego firmware (1.22) lag się zmniejszył dość znacznie (tylko przy pierwszym kliku do obudzenia odtwarzacza - zapalenia wyświetlacza - jest lag, później płynnie chodzi).

Przyspieszyła również (przynejmniej u mnie) transmisja danych do odtwarzacza (około 5MB/s).

 

Pobawiłem się również myDNSe i efekty są zaskakujące - moje świeże FA Eterna, które waliły niemiłosiernie basem potrafiłem tak ustawić, że wreszcie czuć dynamikę i bas nie jest tak dokuczliwy... Przy tym nie ma jakichś zniekształceń czy czegoś podobnego, dla mnie bomba.

 

Jak na odtwarzacz za 250zł to ciekawy sprzęcik, ładnie wykonany, choć sam poluję jeszcze na YP-P3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

wszystko co napisalem moze nie byc prawda, poniewaz zalezy od jakosci mp3/flac oraz od tego, ze nie jestem bassheadem.

 

jako grajek za 250zł raczej polecam.

 

 

KABEL USB!

 

Nie wspominasz o niestardartowym kabelku USB,typowe dla Samsunga!No i stalo sie!moja pani zgubila kabelek.Sklep gdzie grajka kupilem - nie ma!Serwis jest za rogiem.

Pan obejrzal grajka w tym super show-roomie i pyta sie,gdzie to kupiles?za granica?nie wie co sprzedaja w kraju!Zajrzal w komputer i padla cena: 25US$;zbladlem,ale aby przed moja

dama twarzy nie stracic - kupuje!Po 10 minutach szukania w szufladach - nie ma!moze sprowadzic z Korei za 2 tygodnie!25 dolcow i nie ma!zdenerwowany zrezygnowalem.

Polazlem na pobliski Comp Center i po 15 minutach mialem kabelek za 2(dwa)dolce;nieorginalny oczywiscie,ale gra!Teraz informacja dla innych wlascicieli Samsunga YP-R0

na opakowaniu kabelka jest taka informacja: Nokia N81,N 82, 6500C,Mot V8 V9,Samsung 18000 S8000,LG new model

jak zgubicie - teraz wiecie co szukac - w sklepie z osprzetem do komorek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności