Skocz do zawartości

niepoważny sprzedawca na allegro


Luk@s

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem pewną aukcję licytacja od 250zł, która mnie bardzo zaciekawiła. Nikt nie licytował jeszcze. Jednak zależało mi na czasie i grzebiąc na audiostereo znalazłem ofertę sprzedaży tego samego przedmiotu od ręki za 300zł (oczywiście od tej samej osoby). Napisałem na gg, spytałem czy aktualne, facet się zgodził. Zaproponowałem, żeby stworzył nową aukcję KT, jednak napisał, żebym wylicytował i on zamknie aukcję na tych 250zł, a ja mu wpłacę 300zł. Zgodziłem się, bo uznałem że o te 5 dych nie ma sensu od nowa aukcji robić. Zalicytowałem, a nagle facet stwierdził, że jest problem na allegro i nie da się zakończyć aukcji tak, żebym wygrał. Zwodził mnie tak do rana (zapewne "nie dało się"). Dzisiaj rano stwierdził, żebym licytował i czekał do normalnego końca aukcji bo dalej się nie da.

Czy taka umowa zawarta na GG jest wiążąca? Z tego co wiem tak. Z mojej strony padło, że biorę, on potwierdził. Co prawda to oszukiwanie allegro na prowizji o te 5 dych, ale ja chciałem KT :)

Wkurzył mnie swoim zachowaniem i nie wiem czy nie powinienem domagać się sprzedaży.

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcję może zakończyć przed czasem bez odwoływania ofert - o ile nikt następny nie zalicytował.

Umowa na gg jest teoretycznie ważna, ale w praktyce jak się uprze to ciężka do wyegzekwowania.

Tylko dziwię się , bo skoro umówiliście się na większą kwotę , to jest dla niego,plus, chyba, że obawia się, że nie zapłacisz mu tych 300 zł.

 

Natomiast jak zalicytowałeś to KT nie może wystawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może ale on stwierdził, ze są problemy techniczne (że klika i nie dzieje się nic). Poza tym chciał 300zł, chciałem dać 300zł bez słowa negocjacji.

Nikt nie licytował poza tym. Jedyna osoba która teraz licytuje to ja, bo chciałem, żeby zakończył aukcję i żebym wygrał.

IMO żal jak cholera. Najpierw sam proponuje, potem cuduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest wiążąca ale nie w świetle regulaminu allegro. Czyli taki zakup przez allegro jest niedozwolony... (Aukcje prywatne, bo kończenie przed czasem jest dozwolone w określonych przypadkach)

A aukcję można zakończyć zawsze i przyjąć oferty lub je odrzucić. Przykro mi że trafiłeś na takiego "pacana" czy jak tam nazwać takiego człowieka. Po prostu stwierdził że jak już wystawił to nich powisi ta aukcja może wyciągnie więcej niż 300. W takim wypadku ja bym poczekał do zakończenia aukcji i kupił po cenie z licytacji a nie umówionej na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak @piotrus-g pisze.

Poczekaj do zakończenia i nie płać 300, a 250 chyba, że ktoś zalicytuje.

Jak się aukcja skończy to jest prawnie zawarta i za taką cenę jaka będzie.

Co do gg to pisałem o tym, że taka umowa jest też w świetle prawa wiążąca ale poza allegro - "ty kupujesz za określona kwotę przedmiot od kogoś". Po tym jak zalicytowałeś na allegro to prawnie wiążąca jest Twoja oferta w kwocie 250 zł jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze zalicytowałem tylko po to, żeby aukcję zakończył. Myślę, że aukcja poleci wyżej niż 300zł, ale już nie o to mi chodzi nawet. Wkurzyłem się zdrowo za takie postępowanie. Najpierw, że można od ręki bla bla, a 5 minut później same problemy z allegro. No magia :| Czekałem wieczorem z 3-4h na rzekome zakończenie aukcji i byłem zwodzony. I to było nie fair bardzo. Poza tym po cholerę ogłoszenie na audiostereo w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny problem. Umówiłem się ze sprzedającym na zakończenie przed czasem (bez odwołania ofert), również się nie dało... Poszperałem trochę na google, rzeczywiście takie problemy się pojawiają, także nie jest to raczej wina sprzedawcy tylko allegro. W moim przypadku sprzedawca w końcu nie wytrzymał i zakończył aukcję z odwołaniem ofert (to akurat się udało). Dalej to już załatwiliśmy wszystko poza allegro, przelałem ustaloną kwotę, po paru dniach otrzymałem paczkę, wszystko się zgadzało (czyli sprzedawca był uczciwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że takie problemy się zdażają, ale jest pomoc techniczna na allegro, a poza tym podpuściłem dzisiaj kolegę, żeby zadzwonił i spytał czy się da od ręki kupić, to nagle usłyszał że jest duże zainteresowanie i żeby licytował (i że dlatego zrobił aukcję na allegro), a co najśmieszniejsze aukcja była najpierw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycofaj sie z aukcji, i wystaw na audiostereo piękny komentazr opisujący całą sytuację..

 

koleś przyzycił bo stwierdził że może jednak uda mu sie wyciągnąć więcej, a jak sie nie uda to i tak sprzeda tobie..

 

Z tym że nie może wycofac zwyczajnie kręci.. Skoro licytujesz na allegro to też masz konto i chyba znasz zasady, więc wiesz ze zawsze mozana wycofac oferte.

 

robi afere dla kilkunasu zł.. pewnie jakiś dzieciak, bo nikt normalny nie robiłby czegoś takiego dla kilku zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności